Сүйемін сені, туған өлкем! Музыка, 4 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1 бөлім: Менің Отаным-Қазақстан | Мектеп: Көкшетау қ. ФМБ НЗМ | ||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Магавина Гүлбану Ғұмырзаққызы | ||||||||||||||
Сынып: 4 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Сүйемін сені, туған өлкем! | ||||||||||||||
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 4.1.1.1- музыкалық көркемдеуші құралдардың көмегімен, әуеннің жанрын, көркемдік образдарын анықтау және салыстыру; 4.1.3.2 -музыкалық аспаптардың тобын ажырату; 4.1.2 .2 -ырғақтық және динамикалық ансамблдерді сақтай отырып, аспаптарда ойнау дағдыларын көрсету. | ||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
| ||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Оқушылар:
| ||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Оқушылар:
Пәндік лексикасы мен терминологиясы
| ||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Отанды сүюге, ұлттық музыкамызды құрметтеуге дарыту. Топтық жұмыстарға беклсене қатысу, топта барлық оқушылардың жұмыс істеуін қадағалай арқылы оқушылардың ынтымақтастықтарын дамыту. Көп ұлтты мемлекеттің бір мүшісімін деген ұғымды түсіндіру арқылы Мультикультурализм құндылығын дамыту. | ||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | АҚТ аудио, видео ресурстарды қолдану кезінде. | ||||||||||||||
Бастапқы білім | Алдыңғы сабақтарда меңгерілген білім, білік, дағдылар осы сабақта қайталанып, жалғасын табады.. | ||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||||
| 1.Ұйымдастыру кезеңі. 2.Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстыру.
Бүгінгі сабақта біз Туған өлкеге арналған музыканы тыңдап, сол музыканы орындаған аспаптарды топтастырып жіктеп үйренеміз. 1 тапсырма. Музыка тыңдау және талдау. 1. Хассақ тобының орындауында Серік Нұрмолдаевтың «Ана жүрегі» музыкалық шығармасын тыңдау Қандай музыкалық аспаптар сіздерге таныс? Бұл аспаптарды бір сөзбен қалау айтуға болады? Оқушыларға этно фольклорлық ансамбль сөзі түсіндіріледі 2. Түркештің «Көңіл ашар» күйін тыңдаңыз. Шығарманың жанрын анықтаңыз. Сұрақтарға жауап беріңіз:
2 тапсырма. Оқушыларды екі топқа бөлу 1 топ – қазақ халық аспаптар оркестрінде бар аспаптарды атау, жазу 2 топ симфониялық оркестр аспаптарын атау және жазу Жазылған аспаптарды топтарға біріктіру. Аспаптарды қалай топтастырамыз еске түсіру. Презентация және өзара бағалау Әр топ өз жұмысыны таныстырады. Келесі топ қалып қойған аспаптарды толықтырып, теріс топқа кетіп қалған аспаптарды табады. 3 тапсырма. Оркестр құру Жетіген немесе домбыра аспабының сүйемелдеумен Кәлектің «Арман» күйіне оркестр құрылады. Оқушыларға күйді тыңдату. Мұғалім аспапта орындап береді Оқушыларды 3 топқа бөлу 1 топ – металлофондар 2 топ – ұрмалы аспаптар 3 топ – шулы аспаптар Әр аспаптың партиясын үйрету Металлофондарда ойнайтын оқушылар ноталардың әріптік белгіленуіне сүйеніп орындайды | https://www.youtube.com/watch?v=yzI09FU0VEQ https://www.youtube.com/watch?v=E693Md_VXLs – дуэт оркестров. Түркеш кюй «Көңіл ашар» Халық және симфониялық оркестрдің музыкалық аспаптары бейнеленген үлестірмелі парақшалар Ұрмалы, шулы музыкалық аспаптар Жетіген домбыра | |||||||||||||
Сабақтың соңы | 6. Рефлексия
7. Қорытынды. Оқушылар ауызша бүгінгі сабақтан алған әсерлерімен бөлісіп, өзара бағалау жүргізеді. | ||||||||||||||
Саралау | Бағалау | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||||
Музыкалық мектепке баратын оқушылар, тыңдаған шығарманы толығымен талдайды. Аспапта меңгерген оқушылар күйді аспапта қосылып орындайды. | Сабақтың соңында оқушылар рефлексия жүргізіліп, ауызша өзара бағалау жасайды | Сабақ барысында қауіпсіздік ережелерді сақтайды. | |||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?