Концерт. Музыка, 3 сынып, сабақ жоспары. 4 - сабақ.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7-бөлім: Су - тіршілік көзі Сабақ: 4 | |||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||
Сыныбы: 3 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||
Сабақ тақырыбы: | Концерт | ||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 3.2.1.2 - қарапайым музыкалық-шығармашылық жұмыстарды шығару және импровизация жасау үшін музыкалық көркемдеуші құралдарды қолдану; 3.3.1.1 - шығармашылық жұмысын көрсету, өзінің және өзгелердің жұмыстарын бағалай білу; | ||||||||
Сабақ мақсаттары | Оқушылар
| ||||||||
Бағалау критерийлері | Білім алушылар
| ||||||||
Тілдік мақсаттар:
| Оқушылар:
Пәнге тән лексика мен терминология: Концерт Афиша Концерттік бағдарлама Талқылауға арналған сұрақтар:
| ||||||||
Құндылықтарды дарыту | Еңбек және шығармашылық – оқушылар топтық шығармашылық жұмысқа қатысады. Топтық жұмыс жасау барысында ынтымымақтастық және бір біріне деген құрмет сезімдерін қалыптастыру. | ||||||||
Пәнаралық байланыстар | Оқушылар концерт афишасын жасайды. Көркем еңбек сабағында үйренген дағдыларын қолданады. | ||||||||
АКТ дағдылары | Презентация Power Point | ||||||||
Бастапқы білім | Алдыңғы сабақта оқушылар су тақырыбында шығарылған классикалық музыкалық шығармамен танысты, Чех компощзиторы туралы ақпаратты сілтемелермен жұмыс жасау арқылы өзреді тауып, бір-біріне таныстырды. Оқушылар Ә.Әбдинуровтың «Өзен» әнін ән үйрету әдустемесіне сай үйреніп орындады. | ||||||||
Сабақ барысы | |||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||
Сабақтың басы | Оқушылармен сәлемдесу Тапсырма 1.Ақпарат іздеу
- Балалар, концерт сөзін айтқандай ойларыңа не келді? Ассоциацаия сөздерді айтыңыздаршы. /мұғалім тақтаға оқушылардың жазған сөздерін жазады/ Талқылау:
Сабақ мақсаты мен тақырыбы айтылады. Сабақ тақырыбы «Концерт».
Терминдермен жұмыс: Концерт (лат. concerto — сайысамын) — музыкалық, эстрадалық номерді, балетті көрермен алдында орындау. 2. Зерттеу Оқушыларды екі топқа сандар бойынша бөлу Әр топқа қағаздарда жазылған сұрақтар беріледі. Оқушылар топпен бірге ақылдасып, өз концертінің атауы мен бағытын анықтауы тиіс. | ||||||||
сабақтың ортасы | Сұрақтар:
Оқушыларға талқылау үшін 5 минут уақыт беріледі. /Оқушыларға тайм менеджмент дағдыларын қалыптастыру мақсатында таймер қосылады./ 3. Афиша жасау Топтық жұмыс түрі Әр топқа қайшы, желім, ескі газет журналдар, Музыка жалйы бастырылып шығарылғын қанатты сөздер. Үлкенмен жазылған Концерт сөзі. Тапсырма – өз концертіңіздің афишасын коллаж түрінде жасаңыз. Афишаны таныстыру барысында көрерменді қызықтыруға тырысыңыз. Бұл тапсырмаға дайындық үшін оқушыларға 5 минут уақыт беріледі. 4. Презентация Әр топ өз афишасын жарнамалайды. 5. Концерттік номерлерді жасау Оқушыларды сандар бойынша шағын топтарға бөлу. Әр топқа дайындау қажет жанрдың атауы жазылған қағаздар беріледі. 1 топ – ән 2 топ – би 3 топ – оркестр 4 топ – сахналау Тапсырма: музыкалық номерді дайындаңыздар. Өз музыкалық номеріңізді дайындап, концертке қажет дереккөздерді дайындаңыздар. Дайындыққа оқушыларға 8 минут беріледі. 6. Презентация және бағалау Концерт қойып өз жұмысыңызда бағалаңыз. - Сіздерге өз орындауларыңыз ұнады ма? - Біз концерт жасай алдық па? - Сіздің тобыңыздың жұмысын қалай жақсартуға болады? - Ең жақсы музыкалық номер кімде шықты деп ойлайсыздар? | ||||||||
Сабақтың соңы 5мин | 7. Сабақ қорытындысы: - Сабақ мақсаттарына оралайықшы, бүгінгі сабақ мақсатына жеттік пе?
«Білім ағашы» Мұғалім презентацияда сұрақтар көрсетеді - Бүгін мен не істедім? - Не білдім? - Маған не қызықты болды? - Мен үшін жаңа және өзгеше ақпарат Оқушылар жапырақ тәрізді стикерлерге өз ойларын жазады да білім ағашына жапсырады. | Білім ағашы суреті Стикерлер | |||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||
Ән орындау барысында оқушыларға көмек көрсету. | Бақылау Өзін өзі бағалау Ауызша түрде сұрақтарға жауап беру | Техникалық қауіпсіздікті сабақта қадағалау. | |||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақытты кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?