Музыкалық калейдоскоп. Музыка, 3 сынып, сабақ жоспары. 2 – сабақ.


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6-бөлім: Атақты тұлғалар

Сабақ: 5

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сыныбы: 3

Қатысқандар

саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Музыкалық калейдоскоп

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

3.3.1.1 - шығармашылық жұмысын көрсету, өзінің және өзгелердің жұмыстарын бағалай білу

 Сабақ мақсаттары

Оқушылар

  • 5 бөлімде алған білімдерін сайысқа қатысу арқылы бекітеді;
  • ұжыммен бірге сайысқа қатысады.

 Бағалау критерийлері

Білім алушылар:

  • Өз шығармашылық жұмысын көрсетеді.
  • Өзгенің шығармашылық жұмысына әділ баға береді.

 Тілдік мақсаттар:

 

Оқушылар:

атақты тұлғалардың өмірі мен шығармашылығы жөнінде баяндайды, әндерін орындап, күйлеріне ырғақ қосады.

Пәнге тән лексика мен терминология:

  • Музыкалық интеллектал

Талқылауға арналған сұрақтар:

  • Композитор жайлы не білеміз?

Құндылықтарды дарыту

Ұлттық музыкамызға деген құрмет, патриоттық сезімге музыка ақылы тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыстар

Қазақ әдебиеті, Қазақстан тарихы

АКТ дағдылары

Презентация Power Point

Бастапқы білім

3 тоқсан бойын алған білімдерін қолданады

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут

Оқушыларды ұйымдастыру

Музыкалық сәлемдесу

Балалар, біздің бүгінгі сабағымыз өзгеше өтеді. Бүгінгі сабақта біз өткен бөлімдегі барлық тақырыптар бойынша өтілетін музыкалық білім сайысына түсеміз.

Ал сайысқа түсу үшін бізге сол сайыстың қатысушылары мен әділ қазылары керек.

Біз сіздермен 4 топқа бөлінеміз

1 топ қатысушы

2 топ қатысушы

3 топ қатысушы

4 топ бақылаушы тобы болып тағайыгдалады.

Бірақ балалар әр топ бақылаушы және қатысушы ролін орындайды.

Әр сайыс сайын мен топтарды алмастырып отырамын. Және әр топқа бақылау парақтары беремін. Сол топ бақылаушы ролін атқарған кезде, қаалған үш топтың сайықа қатысуын бағалап отырады.

Презентация

Сабақтың ортасы

30 минут

1-3 топтар қатысады, 4-топ бақылаушы ролін атқарады.

1 cайыс-«Миға шабуыл»

Ереже: Сұрақтарға жауап беру үшін әр топқа берілген жалуашаны көтеру қажет. Қай топ жалаушаны бірінші көтерсе, сол топ жауап береді.

Орнына отырып айқайлап жауап берген және басқа топтың сөзін бөлген топтың жауаптары саналмайды.

Бастайық:

  • «Пиано» сөзі нені білдіреді?
  • «Дирижер» дегеніміз кім?
  • Қандай музыкалық штрихтарды білесіздер?
  • «До» нотасы қандай түспен белгіленеді?
  • «Динамика» дегеніміз не?
  • «Маңмаңгер» қай композитордың әні?
  • «Балбырауын» күйінің екіпіні қандай?
  • Көкшетаудың сал-серілерін атаңыздар?

Мұғалім топтарды алмастырады, бақылаушы топтың бағалау парағын өзіне алады.

Бұл сайыста 1 топ бағалаушы, 2-4 топтар қатысушы.

2 сайыс-«Композитор жайлы не білеміз?»

Ереже: әр топқа бір композитордың суреті беріледі. Оқушылар 1 минут ішінде дайындалып композиторларды атап, оның қандай өнермен айналысқанын, қандай музыка жазғанын атауы тиіс.

1.2. 3.

Әр топ дайындықтан кейін кезекпен өздеріне берілген композитор туралы айтып береді.

Мұғалім топтарды алмастырады, бақылаушы топтың бағалау парағын өзіне алады.

Бұл сайыста 2 топ бағалаушы, 3, 4, 1 топтар қатысушы.

3 cайыс «Бұл қандай әуен?»

Ереже: үш түрлі әуен ойналады. Сіздерген ойналған әуенді кімнің әуені және ол қандай жанрға жататынын анықтау қажетсіздер.

Жауап беруүшін алдыңға тапсырмада берілген жалаушаны көтересіздер.

1. Ақан сері «Балқадиша»

2. А.Жұбанов «Қарлығаш»

4. Құрманғазы «Адай»

Мұғалім топтарды алмастырады, бақылаушы топтың бағалау парағын өзіне алады.

Бұл сайыста 3 топ бағалаушы, 4, 1, 2 топтар қатысушы.

4-сайыс-«Ырғаққа қосыл»

Ереже: үш топқа аспаптар беріледі

Әуен ойналған уақытта оқушылар мұғалімнің дирижерлауына қарап орындауы керек. Мұғалім топтың санын көтергенде сол топ қана ойналып тұрған әуенге ырғаққа қосылып ырғақты нақтылықпен орындауы қажет. Бұл тапсырмада сіздердің мұқияттылықтарыңыз бен ырғақтық есту және орындау дағдыларыңыз тексеріледі Сіздерген ойналған әуеннің кімнің әуені және ол қандай жанрға жататынын анықтау қажет.

Жауап беру үшін алдыңғы тапсырмада берілген жалаушаны көтересіздер.

  • Құрманғазы «Адай»
  • Құрманғазы «Балбырауын»
  • А.Жұбанов «Би»

Ойынға қажетті аудио/видео материалдар

Сабақтың соңы

5мин

Сабақ қорытындысы

Марапаттау рәсімі.

Мұғалім сайысты қорытындылап, әр топтағы оқушыларға арнайы атақ жазылған медальдарды тағады.

Топтарға «Алғыр оқушы»

«Білгір оқушы»«Ақылды оқушы»«Білікті оқушы» атақтары беріледі.

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Топқа бөлу кезінде қабілеті жоғары оқушыларды әр топқа бөлуді ескеру.

Жұлдызша бойынша бағалау

Техникалық қауіпсіздікті сабақта қадағалау.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақытты кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы солжақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу