Ондық бөлшектерді дөңгелектеу. Математика, 5 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5.3В Ондық бөлшек және оларға амалдар қолдану. | Орал қаласындағы физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | ||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: АбылхасановаМ.М. | ||||||||||
Сынып: 5 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||||
Сабақ тақырыбы | Ондық бөлшектерді дөңгелектеу. | ||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 5.1.1.15 санның жуық мәні ұғымын меңгеру; 5.1.2.32 ондық бөлшектерді берілген разрядқа дейін дөңгелектеу; | ||||||||||
Сабақ мақсаттары | Оқушылар: -ондық бөлшектерді дөңгелектейді; құрамында ондық бөлшектері бар сандық тізбектерді құрастырады және толықтырады - ондық бөлшектермен берілген мәтін есептерді шығара алады; - ондық және жай бөлшектермен берілген сандық өрнектердің мәнін таба алады. | ||||||||||
Бағалау критерийлері | ондық бөлшекті дөңгелектеу алгоритмін біледі. Жуықтап есептеулер барысында ондық бөлшекті дөңгелектеуді орындай алады. | ||||||||||
Тілдік мақсаттар | Пәнге қатысты лексика мен терминологияДиалогқа/жазылымға қажетті тіркестер: бүтін бөлік, бөлшек бөлік; ондық бөлшек; үтірмен ажыратылатын таңбалар саны;үтірден кейінгі таңбалар саны;ондық, жүздік, мыңдық және т.с.с. үлестер;жоғары (үлкен) разряд; төменгі (кіші) разряд;разрядтық бірліктер;ондық таңбалар, сандарды дөңгелектеу.- жай бөлшекті ондық бөлшек түрінде жазу үшін ... керек; ондық бөлшекті қандай да бір разрядқа дейін дөңгелектеу үшін керек. | ||||||||||
Құндылықтарды дарыту
| Топтық жұмыс арқылы оқушылар бір – бірін сыйлауға, төзімділікке, ұйымшылдыққа бейімделеді.Басқаның ойын түсіну. Өз ойын дәлелдеу құндылықтары дамиды. | ||||||||||
Пәнаралық байланыстар | физикалық мазмұндағы есептерді шығару барысында жуықтап есептеулер жүргізіп, сандарды дөңгелектеуді пайдаланады. | ||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Калькулятормен есептеу дағдылары дамиды | ||||||||||
Бастапқы білім | Жай бөлшектерге арифметикалық амалдар қолдану дағдыларының болуы. | ||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||
Сабақтың басы 7 мин |
А) оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру Б) Бүгінгі сабақтың мақсатымен таныстыру С) қажетті білімдерін еске түсіріп, жинақтау мақсатында ауызша тапсырмалар: Презентация арқылы ауызша жаттығулар: | презентация Слайд 2 Слайд 3,4 | |||||||||
Сабақтың ортасы Жеке жұмыс-3мин Топтық жұмыс 12 мин 3 мин
3 мин 8 мин | Ондық бөлшекті дөңгелектеу Жеке жұмыс : http://learningapps.org/2255038 бос орынды толтырыңыз. Топтық жұмыс
3 топ
1топ. Жердің радиусы 6371 км. Марс планетасының радиусы Жкер радиусының 0,53-іне тең. Марс планетасы радиусының ондық үлестерге дейін дөңгелектенген жуық мәнін жазыңдар. Жауабы: 6371*0,53=3376,63≈3376,6 2 топ. Эскалатордың ұзындығы 150м. Ол жолаушыны 3,2 минутта жоғарғы қабатқа көтереді. Эскалатордың жылдамдығының ондық үлестерге дейінгі дөңгелектенген жуық мәнін жазыңдар. Жауабы: 150/3,2=46,875≈46,9 3 топ. Қазақстандағы ауданы жағынан ең үлкен облыс-Қарағанды облысы. Оның ауданы 428 мың кв.км. Қарағанды облысының ауданы шамамен неше жүз мың квадрат километр? Жауабы: 428мың кв.км≈400мың кв.км Сергіту сәті https://www.youtube.com/watch?v=7M7Qv8pGPNM Ой бөлісу Графикалық диктант Жауабы: V_VVV_V | Қосымша №1 http://learningapps.org/2255038
Т.А.Алдамұратова, Е.С.Байшоланов 5 сынып математика Дидактикалық материалдар математика 5 сынып (Зубарева, Мордкович): Рудницкая В.Н. - 2017 год. ... Учебник по математике 5 класс: Никольский С.М., Потапов М.К. - 2015 год. Қосымша №3 слайд 5 Қосымша №2 | |||||||||
Сабақтың соңы 4мин |
№ 1508, № 1509 ( Т.Алдамұратова) Бағалау парағы Білімдерін бағалап, сабақты бекіту. Оқушылар өздерінің жұмысы мен сыныптастарының жұмысын берілген критерийлер бойынша бағалай алады | Қосымша №4 | |||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||
оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу түрінде болады, | Бір –бірін бағалаужәне өз-өзін бағалау болады | Денсаулық сақтау технологиялары. Көзге арналған жаттығулар жасалады.Интерактивті тақтаға қатысты қауіпсіздік техникалары сақталады. | |||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Қосымша№1 Ондық бөлшектерді жуықтауға арналған математикалық ойындар.
http://learningapps.org/22550
Қосымша №2
Графикалық диктант
Қосымша №3
Ой бөлісу
Қосымша №4
Бағалау парағы
Жоқ | Жақсы емес | Жақсы | Өте жақсы, қате -леспей орындаймын | |
Ондық бөлшекті дөңгелектеу алгоритмін білемін | 0 | 1 | 2 | 3 |
дөңгелектеу алгоритмін қолдану | 0 | 1 | 2 | 3 |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?