Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу. Математика, 5 сынып, сабақ жоспары.


Алматы қаласындағы химия-биология бағытындағы

Назарбаев Зияткерлік мектебі

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Жұманбаева Замира Жұрсінбекқызы

Сынып: 5

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспаған оқушылар саны:

Сабақтың тақырыбы

Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу

Осы сабақта күтілетін нәтижелер

Жай бөлшектерді бөлудің ережелерін пайдаланып, оларды есеп шығаруда қолдана алуы

Оқу бағдарламасына сілтеме

5.1.2.23

жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлуді орындау;

Сабақтың мақсаты

Оқушылар:

- жай бөлшектермен және аралас сандармен арифметикалық амалдар(бөлу) орындай алады;

Бағалау критерийлері

Дағдылар

Бағалау критерийлері

Білу және түсіну

Жай бөлшектің негізгі қасиетін біледі

Білімін қолдану

Жай бөлшектерді қысқартуда бөлшектің негізгі қасиетін қолдана алады;

Ең кіші ортақ бөлімге келтіре алады

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

- жай бөлшектерге арифметикалық амалдар қолдану алгоритмін түсіндіре алады;

Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер

- толықтауыш көбейткішті табу үшін ,... керек;

- бірінші бөлшектің толықтауыш көбейткіші ... болады;

- бөлімдері бірдей аралас сандарды қосу үшін ,... керек;

- бөлімдері әртүрлі аралас сандарды қосу үшін ,... керек;

- екі бөлшекті көбейту үшін,... керек;

Пәнаралық байланыс

Информатика

АКТ қолдану дағдылары

Презентация, ғаламтордан қолдану

Алдыңғы білім

Жай бөлшектерді қосу және азайту

Аралас сандарды қосу. Аралас сандарды азайту

Жай бөлшектерді және аралас сандар көбейту. Өзара кері сандар

Сабақ түрі

Өткен сабақты бекіту

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған іс-шаралар

Дереккөздер

Басы

3 мин

2 мин

Ортасы

15 мин

20 мин

Соңы

3 мин

2 мин

Ұйымдастыру кезеңі

  • Оқушылармен амандасып, үй жұмысын тексереді, үй тапсырмасының шықпай қалған есептерін талдау .
  • Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстырады.

«Ой- түрткі»

  • Жай бөлшек дегеніміз ....
  • Жай бөлшектің негізгі қасиеті

  • Жай бөлшекті қысқарту
  • Жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіру.

Жеке жұмыс:

Mid map әдісі

Жұптық жұмыс

Тапсырманы жұппен орындап, бірін-бірі тексереді

Деңгейлік тапсырма

Амалдарды орындаңыз:

_

Бағалау критерийлері

Дескрипторлар

Жай бөлшектің негізгі қасиетін қолдана алады

Бөлінгіш немесе бөлгіш сан бөлімі 1 болатын бөлшек түрінде жазылып, бөлшекті бөлшекке бөлу ережесі қолдана алады.

Жай бөлшектерді қысқартуда бөлшектің негізгі қасиетін қолдана алады

Рефлексия

Үй тапсырмасы

Компьютер;

Презентация;

Таймер;

Таратпалар

http://interneturok.ru/ru/school/matematika/6-klass/umnozhenie-i-delenie-obyknovennyh-drobej/delenie-obyknovennyh-drobey

Алдамұратова А.Т.

«Математика»

5 сынып

Алматы «Атамұра»

2015 ж

Алдамұратова А.Т.

«Математика»

5 сынып

Алматы «Атамұра»

2015 ж

Қосымша ақпарат

Саралауоқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Оқушылар бірлесе отырып жұппен жұмыс жасайды.. Олар бір –біріне көмек көрсету арқылы есептерді бірлесіп шығарады. Жұппен жұмыс бойынша әр жұп шығарған есептерін басқа жұптар алдында қорғайды және әрбір жұп мүшесінің өзіндік рөлі болу керек. Ал баяулау келе жатқан оқушыларға озық оқушылардың жеткен жетістігіне жету үшін үйде толықтырулар жасауларын сұранамын.

Оқушы бірін –бірі бағалау арқылы неге жеткенін және неге әлі қол жеткізу керектігін бағалап отырады.

Әрбір оқушыны назардар тыс қалдырмай жеке қадір-қасиетін сезіну үшін іс-әрекетіне қарай мадақтау алады

Денсаулық сақтау технологиялары:

Баланың жас ерекшелігін ескеріп үй тапсырмасын өлшемді етіп беремін, сабақта интербелсенді тақтаны ұзақ уақыт пайдаланбаймын.

Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары:

Талас тудыратын мәселеде оқушылар бірлесе жұмыс жасау мәдениетін ұстануына, белгілі бір тәртіптің болуына жағдаяттар туындатамын

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу