Санды және әріпті өрнектер. Математика, 2 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ жоспары
Сабақ: Математика 1В бөлім – Сандармен әрекеттер. Есептер
| ФМБ-ғы Назарбаев Зияткерлік мектебі Көкшетау қаласы | |||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||
Сынып: 2 | Қатысқан оқушылар: Қатыспағаны: | |||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) | 2.2.1.1** санды және әріпті өрнектерді (қосынды мен айырым түрінде)/теңдіктер мен теңсіздіктерді ажырату, құрастыру, жазу және оқу | |||||||
Сабақ мақсаты | Санды және әріпті өрнектерді ажыратады Санды және әріпті өрнектерді құрастырады | |||||||
Бағалау критерилері |
| |||||||
Тілдік мақсаттар
| Пәндік сөздік және терминология: 1-100-ге дейінгі сандар атауларын,разрядтық атауларын пайдаланады. | |||||||
Құндылықтарды дарыту | Еңбек және шығармашылық | |||||||
Пәнаралық байланыстар | АКТ пәнімен байланысты Дене шынықтыру жаттығуларын кіріктіру | |||||||
Алдыңғы меңгерілген білім: | Разрядтық қосылғыштар | |||||||
Сабақ барысы | ||||||||
Белгіленген уақыт | Жоспарланған жаттығулар | Дерек көздер | ||||||
Сабақтың басы 5 минут 5 мин |
Психологиялық ахуал: 1, 2, 3, Отырамыз тып-тыныш, Жалқаулықты тастаймыз Біз сабақты бастаймыз! (Ұ) Өткен сабақты қайталау. Математикалық диктант. Мұғалім сандарды айтады, ал оқушылар разрядтық құрамын жазады. 56, 82,33,44. 5 онд. 6 бірл., 8 онд. 2 бірл., 3 онд. 3 бірл., 4 онд. 4 бірл. /Бірін-бірін бағалау/ Жаңа сабақ Оқушылар сыныптан өрнектерді табады. Бірдей өрнектері бар оқушылар бірігеді. 8+9 11+12 23+11 9=9 6=6 7+3=10 A+6 A+19 75-b 9<23 44>11 12-4>3 Не байқадыңдар? Өрнектерді салыстырайықшы? Қандай айырмашылық бар? Ендеше, біздің бүгінгі өтетін тақырыбымыз қандай болмақ? Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. | Интерактивті тақта Қима қағаздар | ||||||
Сабақтың ортасы 5 минут 10 минут 10 мин | (МК, Ұ) Мұғалім бүгінгі сабақтың «Шыңға шығу» деп аталатындығын айтады. Ол 4 сатыдан тұрады. Әрбір сатыда тапсырмалар жасырылған. Сол тапсырмаларды орындау арқылы біз бүгінгі сабақтың «шыңына» шығатындарын айтады. (Т)1-тапсырма: 1-топ теңдіктер құрастыр 2-топ санды өрнектерді құрастыр 3-топ теңсіздіктер құрастыр 4-топ әріпті өрнектер құрастыр (Ж)2-тапсырма: Суреттер арқылы санды өрнектер, әріпті өрнектер, теңдіктер мен теңсіздіктерді құрып дәптеріне жаз. ( Ө)Саралау. А Көк түсті В қызыл түсті С қара түсті 2тапсырма: Салыстыр. 5 онд. 6 бірл., * 8 онд. 2 бірл. 3 онд. 3 бірл., * 4 онд. 4 бірл. 23*13+10 10+10 * 20+20 14+10 *10+14 /өзара бағалау/
/өзара бағалау/ | Интерактивті тақта Интерактивті тақта Интерактивті тақта
карточкалар «Көңілді күн»,видео –сергіту сәті | ||||||
Сабақтың соңы 5мин |
Білім теңізіне қайықты жіберіңіз» Тақырыпты жақсы меңгердім деп есептеген балалар өз қайығын Білім теңізіне жібереді, ал оған сенімсіз балалар Ереже шығанағында қалады. | Бас бармақ арқылы | ||||||
Қосымша ақпарат. | ||||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||
| Шапалақтау арқылы бағалайды |
|
а+6 8+9 11+12 9=9 9=9 а+19 6=6 7+3=10 9<23 75-b 44>11 3=3 12-4>3 а+9 23+11 22+9
а+18 19-12 5=5 3+3=6 49>21 26-b
7<43 44-14
12+1>3
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?