Жаз айлары. Қазақ тілі (орыс сыныбы), 3 сынып, сабақ жоспары.


Пән: қазақ тілі

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

3 бөлім. Уақыт

Күні:

Сынып: 3класс

Мектеп:

Мұғалімнің аты-жөні:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Жаз айлары

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

3.1.​3.​1* тыңдаған материалдың (ұзақтығы 1,5-2 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру және сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрациялар орналастыру/кесте толтыру/мазмұндау

3.4.1.1. Тақырыпқа сәйкес сөз бен сөз тіркестерін қолданып сөйлем құру.

Сабақ мақсаттары

Оқушылардың барлығы: Тыңдаған материалдың мазмұнын түсінеді, жаңа сөздерді сөздіктерге сүйеніп дұрыс жазады. Оқушылардың көпшілігі: Тыңдаған материалдың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді, мәтін бойынша кестені толтырады. Оқушылардың кейбірі: Тыңдаған мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді, тақырыпқа қатысты өз пікірін білдіреді.

Бағалау критерийлері

- тыңдаған материалдың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді; - мәтінді мәнерлеп оқып,мәтін бойынша берілген тапсырмаларды орындайды ; - жаңа сөздерді сөздіктерге сүйеніп дұрыс жазады.

Лексикалық минимум

Жыл мезгілдеріне байланысты сөздер

Грамматикалық минимум

Құндылықтарды дарыту

Қоршаған ортаны қорғауға баулу

Пәнаралық байланыстар

Өзін-өзі тану

АКТ қолдану дағдылары

Power Point таныстырылымы

Бастапқы білім

3-бөлім. Уақыт

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

(5 мин)

Ертеңгілік шеңбер.

«Мен саған тілеймін» Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Мақсаты: жылылық, сенімділік деңгейін, сыйластықты дамыту. Оқушылар шеңбер болып тұрады. Бастапқы қатысушы жанындағы көршісіне жүректің моделін беріп, жақсы тілек айтады, солай жалғаса береді: мейірімді бол, ақылды бол, ұқыпты бол, батыл бол, т.б.

Оқушылар суреттер арқылы жаңа тараудың мазмұнын болжайды.

Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстыру

- Тыңдалым материалы бойынша нұсқауларды орындаймыз;

- Берілген тақырып бойынша сұрақтар қоямыз, сұрақтарға жауап береміз;

- жаңа сөздерді сөздіктерге сүйеніп дұрыс жазамыз.

Топқа бөлу

Оқушылар жапырақтардың түстеріне қарай 3 топқа бөлінеді. Жасыл жапырақ, қызыл жапырақ, сары жапырақ

Топтар бір-бірін «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды, өз ой-пікірлерімен толықтырады.

«Мен саған тілеймін»

Таныстырылым 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Таныстырылым 3

Таныстырылым 4

Таныстырылым 5

Сабақтың ортасы

Жаңа сөздерді меңгерту:

Жаз және күз мезгілдеріне байланысты сөздер. 1. Дұрыс айтуға дағдыландыру: - мұғалім сөздерді мәнерлеп оқиды;

- оқушылар мұғалімнен кейін сөздерді қайталайды, дауыстап оқиды, тізбекпен оқиды; 2. Жаңа сөздерден сөз тіркестерін құрастырады:

Жаз айлары, Күз мезгілі. 3. Сөйлемдер құрастыру. Күзде құстар жылы жаққа ұшып кетеді.

5. Жаңа сөздерді орфографиялық сөздіктерге сүйеніп дұрыс жазады.

Тыңдалым алды тапсырмасы.

Тыңдаған аудио/бейнематериалдың мазмұнын түсініп, тапсырмаларды орындау.

Топпен жұмыс

( Т)«Үш қадамды сұхбат» стратегиясы. Әр топ тыңдалған мәтіні бойынша бір –біріне 3 түрлі сұрақ қойып,өз пікірлерімен бөліседі.

(Оқушылар бір-бірін смайликтер арқылы бағалайды)

Кері байланыс: Не қиын болды?

Тыңдалымнан кейінгі тапсырма. (Ж) Оқушылар тыңдаған материалды естеріне түсіріп, кестені толтырады.

Сөйлемдер

Дұрыс

Бұрыс

Жазда күн ыстық болады.

Жазда жапырақтар сарғаяды.

Жаз айлары: маусым, шілде, тамыз.

Жаз- төрт мезгілдердің бірі.

Жазда жеміс –жидектер піседі.

Дескриптор: Ақпараттың дұрыс/ бұрыс екенін ажырата алады. Өз пікірін дәлелдей алады.

Оқылым. Оқулықпен жұмыс. 2-тапсырма. Мәтінді мәнерлеп оқып, кластер кұру

айлары ыстық мезгіл

ең ыстық ай шілде

жеміс –жидек суға шомыламыз

1-топ. Жаз бен күз мезгілдері туралы 2-топ. Жаз мезгілі туралы 3-топ. Күз мезгілі туралы

Дескриптор -мәтінді мәнерлеп оқып,жаз бен күз мезгілдерінің белгісін табады; - әр топ оқушылары, мәтін бойынша кластер құрады. Кері байланыс:Бұл тапсырманы орындау барысында қандай қиындықтар болды? Жазылым 5-тапсырма. Суреті пайдаланып, сөйлемді толықтыр.

  • Жазда піседі.2.Біз шомыламыз.
  • жылы жаққа ұшып кетеді.

4.Күзде орады.

  • ыстық болады.

Дескриптор

- берілген суреттердің орнына сөздерді жазып, сөйлемді толықтырады;

- әр оқушы жеке жұмыс жасайды.

Кері байланыс:

Тапсырманы орындау қиын болды ма? Не қиын болды?

Таныстырылым 6

 

 

Таныстырылым 7

 

 

 

 

 

 

 

Таныстырылым 8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Таныстырылым 9

 

 

Таныстырылым 10

Таныстырылым 11

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушының материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушының жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін. Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез келген кезеңінде қолданыла алады.

Бұл бөлімде оқушының сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс- тәсілдеріңізді жазыңыз.

Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Осы сабақта қолданылатын қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушының барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушының жетістік/ қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу