Ақпараттар өлшем бірліктері. Информатика, 7 сынып, сабақ жоспары.
Қысқамерзімді жоспар
Ұзақмерзімдік жоспар бөлімі: Ақпараттар өлшемі және компьютерлік жады | Мектеп: НЗМ ХББ Қарағанды | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Устинова Л.В., Аманжолова А.Б. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 7 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы: Ақпараттар өлшем бірліктері | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақтағы оқыту жетістігі мақсаттары |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаты: |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Кило-, мега-, гига-, терра префикстарды пайдаланып, ақпараттар өлшем бірліктерінің өзара байланысын белгілей алады | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылыр орындай алады: өздерінің практикалық жұмыс нәтижелерін ауызша жинақтай алады Пәндік лексика және терминология Бит, Байт, ақпараттар өлшем бірліктері Тілдесу үшін пайдалы лебіздердің легі/жазылым: Ақпараттарды сақтаудың жалпы қағидасы …. болып саналады
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу | Өзара сыйластық, академиялық адалдық, ашықтылық, жауапкершілік | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Математика (өлшем бірліктері), физика (префикстерді колдану), өнер (бейненін сапасы) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдын-ала білім | MS Excel бағдарламасы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері (Сабақтың типі - жаңа білімді игерту) | Сабақтағы жопарланған іс-әрекет | Қорлар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ басы 5 мин |
| Презентация Слайдтар 1-4
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ басы 6-20 мин |
| Презентация Слайдтар 5-14 Таратылым материалдары | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
21-25 мин |
| Презентация Слайдтар 15 http://learningapps.org/651996 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
25-30 мин |
| Презентация Слайды 16 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
31-37 мин | (И) (Ф) Оқушыларға ойланып, келесі сұрақтарға жауап беру ұсынылады:
http://learningapps.org/651996
Саралау: MS Excel пайдаланып тапсырманы шешу1. Үй тапсырмасы
Саралаулардың түйінді қағидасы: барлығы – өлшем бірлігін тура реттейді; көпшілігі – ақпарат өлшем бірліктерінің бірінен басқаға көшірілуін орындайды; кейбіреулері - МБ, ГБ өлшем бірлігін пайдалану қажеттігіне негіздей, ақпараттардың әр түрлі көлемдерін салыстыру үшін мысалдар келтіреді. | Слайдтар 17-18 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ соңы 3 мин | Сабақ қорытындысын шығару | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау – қандай түрде Сіз көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетті деген оқушыларға Қандай Тапсырмаларды жоспарлайсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Денсаулық және техника қауіпсіздігін сақтау | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жақсы қабілеттілер практикалық тапсырмаларын орындаумен қоса, өзінің сыныптастарына өзінің жаңалық ашуы туралы айтуы қажет. | Материалды меңгеру деңгейін оқушылар практикалық тапсырмаларын орындап, өз жауаптарын дұрыс жауаптармен салыстырғаннан кейін, сабақтың әр кезеңінде тексеріледі. | Экранды, клавиатура, тінтуірді құрған кезде абай болыңыздар, сымдардан сақтаныңыздар, өйткені сіздің қозғалыстарыңыздан қауіп төнуі мүмкін. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақтың мақсаты болды ма/оқыту мақсаты шынайы ма Барлық оқушылар ЦО-ға жетті ме? Егер жетпесе, себебі не? Сабақта саралау дұрыс өткізілді ме, әлде қалай? Уақытша сабақ кезеңдері сақталды ма, әлде қалай? Сабақ жоспарынан ауытқушылық болды ма, болса неге? |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (сабақ беру қалай, солай оқытуды ойлаңдар)? 1: 2: Сабақтың жақсаруына әкелетін не болуы мүмкін (сабақ беру қалай, солай оқытуды ойлаңдар)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе кейбір оқушылардың жетістігі/қиындығы туралы нені анықтадым, келесі сабақта неменеге көңіл аудару қажет? | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру