2 D кескінін құрастыру. Графика және жобалау, 11 сынып, сабақ жоспары, 4 сабақ.


Қысқамерзімді жоспар

Ұзақмерзімді жоспар: 1:

Мектеп:

Мерзімі:

Мұғалімдер:

Сынып:

Сабақта қатысқан оқушылар саны:

Қатыспаған оқушылар:

Сабақ тақырыбы

2 D кескінін құрастыру (2)

Осы сабақта қол жеткізілетін оқыту мақсаты (оқу бағдарламасына сілтеме)

11.1.2.4 - векторлық және расторлық графикалардың графикалық операцияларын (ерекшелеу, жою, масштабтау, бұру, қозғалту, айнадағы суреті, ауқымды, қиюды) пайдалана білу

 Сабақ мақсаты

-векторлық және расторлық графикалардың графикалық операцияларын (ерекшелеу, жою, масштабтау, бұру, қозғалту, айнадағы суреті, ауқымды, қиюды) пайдалана білу

 Бағалау критерийі

- векторлық және расторлық графикалардың графикалық операцияларын (ерекшелеу, жою, масштабтау, бұру, қозғалту, айнадағы суреті, ауқымды, қиюды) пайдалана біледі

 Тілдік мақсат

 

Диалог / хат үшін пайдалы сөз тіркестерінің сериясы :

Суретті қарау кезінде көруге болады…

Маған ұнайды (менің суретімдегі түстің араласуы), себебі ...

Терминдер:

  • Редактор;
  • Бағдарлама ;

 Құндылықтар

 

 

Интернет ресурстармен және бағдарламалармен жұмыс істеу кезінде моральдық қасиеттерді сақтау.

 Саралау түрі

Мазмұны бойыншв. Креативтілік

 Пәнаралық байланыс

Информатика

АҚТ қолдану

Оқушылар сабақ тақырыбы бойынша интернет ресурстарынан мәлімет оқиды. Презентацияны жасау кезінде PowerPoint бағдарламасында жұмыс істейді.

Алдыңғы алған білімдері

Информатика пәнінде алған білімдерін қолдану

Сабақ барысы

Жоспар

Іс-әрекет

Ресурстар

Сабақ басы

3 мин

1.Сәлемдесу. Сыныпта коллаборативті орта құру.Жаттығулар.

2. Сабақ тақырыбымен танысу, сабақтың мақсатын қою және сабақта орындалатын іс-әрекетті анықтау.

Презентация

Сабақ ортасы

5 мин

10 мин

15 мин

  • Жаңа материалды зерттеу

Векторлық графика

Растрлық бейнелерден айырмашылығы, векторлық бейнелер пиксельдерден емес, көптеген тірек нүктелерінен және олардың қисықтарынан тұрады. Векторлық сурет математикалық формулалармен сипатталады және сәйкесінше, әрбір пиксель туралы ақпараттың болуын талап етпейді. Векторлық кескіннің ауқымын қанша көбейтіңіз, сіз пиксельді ешқашан көрмейсіз.

Ең танымал векторлық форматтар: SVG, AI.

Қолдану

Векторлық графика иллюстрациялар, иконкалар, логотиптер және техникалық сызбалар үшін қолданылады, бірақ сурет бейнелерін ойнату үшін күрделі. Векторлық графиканың ең танымал редакторы — Adobe Illustrator.

Векторлық графиканы қолдану мысалы: әлеуметтік белгішелер

Векторлық графиканы қолдану мысалы: иллюстрация

4.Практикалық жұмыс. Зерттеу.

Оқушылар өз бетінше сурет форматтарын оқиды.

GIF (Graphics Interchange Format)

JPEG (Joint Photographic Experts Group)

PNG (Portable Network Graphics)

WebP

SVG (Scalable Vector Graphics)

Оқушылар әр бейненің форматы бойынша топтарда электрондық ақпараттық карталар жасайды. Функцияны пайдалану: таңдау, жою, масштабтау, бұру, жылжыту, айналы көрсету, массив, кесу.

Оқушылар өз жұмыстарын таныстырады.

Тапсырмаға бағалау критерийлері:

- сурет форматтарын зерттейді;

- ақпараттық карталар жасайды;

- пішімнің қасиеттері мен функцияларын сипаттайды;

- жұмысты таныстырады.

Дескрипторлар:

- сурет форматтарын зерттеді;

- ақпараттық карталар құрды;

- пішімнің қасиеттері мен функцияларын сипаттады;

- жұмысты таныстырды.

Векторлық графика

https://htmlacademy.ru/blog/useful/image/rastr-vector

Сурет пішімдері

https://htmlacademy.ru/blog/useful/image/image-formats

карталарға арналған ақ қағаз

Сабақ соңы

7 мин

6. Бағалау.

Оқушылар "Сэндвич"әдісімен өзгенің жұмысын бағалайды. Өз пікірін айтып, жұмыстарды жетілдіру бойынша идеялар ұсынады.

Дифференциация-сіз көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз неғұрлым қабілетті оқушылардың алдына қандай міндеттер қоясыз?

Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

Қалыптастырушы бағалау.

Кері байланыс

Бірін-бірі бағалау

Практикалық жұмысты орындау кезінде оқушылар қауіпсіздік техникасын сақтайды.

Сабақ бойынша Рефлексия

Сабақтың мақсаты / мақсаты шынайы болды ма?

Барлық оқушылар ҚО-ға жетті ме?

Егер жоқ болса, неге?

Сабақта дифференциация дұрыс өткізілді ма?

Сабақтың уақытша кезеңдері өтті ма?

Сабақтың жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге?

Бұл бөлімді сабақ туралы ойлану үшін пайдаланыңыз. Сол бағаннан сабақ туралы ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту және оқу туралы ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақтың жақсаруына не ықпал етуі мүмкін (оқыту және оқу туралы ойлан)?

1:

2:

Мен сабақ кезінде сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не анықтадым, келесі сабақтарға назар аудару қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстан пойыздарында үй жануарларын тасымалдау ережелері
» Қазақстандықтар шетелге шығуға жылына қанша жұмсайды?
» Су тасқынынан зардап шеккендерге қосымша тағы 553 мың теңге төленеді
Пікір жазу