2D кескінін құру. Графика және жобалау, 11 сынып, сабақ жоспары, 4 сабақ.


Сабақ жоспары

«Графика және жобалау» САБАҚ 4

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Ақпаратты визуализациялаудың графикалық әдістері мен құралдары (компьютерлік графика)

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

2D кескінін құру

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

11.1.2.3

Векторлық және расторлық графикада (градиенті шаю) түстік модельдерінің таңдауын талдау

11.1.2.4

Векторлық және расторлық графикалардың графикалық операцияларын (ерекшелеу, жою, масштабтау, бұру, қозғалту, айна-қатесіз суреті, ауқым, қию) пайдалана білу

Сабақ мақсаттары

  • векторлық және расторлық графикада (градиенті шаю) түстік модельдерінің таңдауды және талдауды үйрету;
  • векторлық және расторлық графикалардың графикалық операцияларын (ерекшелеу, жою, масштабтау, бұру, қозғалту, айна-қатесіз суреті, ауқым, қию) пайдалануды үйрету;

Бағалау критерийлері

  • векторлық және расторлық графикада (градиенті шаю) түстік модельдерінің таңдайды және талдайды;
  • векторлық және расторлық графикалардың графикалық операцияларын (ерекшелеу, жою, масштабтау, бұру, қозғалту, айна-қатесіз суреті, ауқым, қию) пайдаланады;

Тілдік мақсаттар

Пәнге тән лексика мен терминология:

Векторлық графика, растрлық графика, бағдарлама интерфейсі, құралдар панелі, примитивтер, объектілер, операциялар, координаттар торы, қабаттар, түрлі түсті градиент.

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

  • Берілген бейнелерден … ақпаратты алуға болады.
  • Осы графикалық редакторлардың тағайындалуы …
  • Осы компьютерлік бағдарламалардың негізгі рөлі …
  • Осы қабатты арттыру үшін …
  • Примитивтер …үшін пайдаланылады.

Құндылықтарды дарыту

Оқушылар арасында бір біріне сыйластық, өзінің және өзгелердің жұмыстарына құрмет көрсету

Пәнаралық байланыстар

Информатика, геометрия, сызу

АКТ қолдану дағдылары

Интернет ресурстарымен жұмыс істеу дағдыларын дамытады

Бастапқы білім

Компьютерлік графиканың негізгі түрлері

2D бейне құруға арналған БҚ (бағдарламалық қамсыздандыру)

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

3-5 мин

Сабақ басында:

- оқушылардың зейінін шоғырландыру;

- көзге жаттығу орындау;

- оқушылармен бірге сабақ мақсаттарын/ОМ анықтап алу.

Өткен тақырыпты қайталау:

  • AutoCad бағдарламасы қалай іске қосылады?
  • AutoCAD жұмыс үстелі элементтері
  • Меню облысына қанша жол кіреді?
  • «Командная строка» қандай қызмет атқарады?
  • AutoCad жүйесінде “строка состояния”қандай қызмет атқарады?
  • Графикалық редактор AutoCAD-та қандай мүмкіндіктер бар?
  • Қосу барысында AutoCAD-тың негізгі интерфейс элементерін атаңыз?
  • Командалық жолдың функцияларын атаңыз?
  • AutoCAD-та қолданатын координаталар жүйесін атаңыз?

Сабақтың ортасы

30 мин

Оқушылар 2D объектісінің құру тәжірбиелік жұмысын жалғастыру барысында редакциялау мүмкіндіктерін (ерекшелеу, жою, масштабтау, бұру, қозғалту, айна-қатесіз суреті, ауқым, қию) пайдалану жолдарымен танысады.

(Ө)(Қ) Тәжірбиелік жұмысы

2D объектісінің сызбасын редакциялау мүмкіндіктерін (ерекшелеу, жою, масштабтау, бұру, қозғалту, айна-қатесіз суреті, ауқым, қию) пайдалану жолдарымен аяқтайды

Дескрипторлар:

  • 2D объектісінің сызбасының орындалу жолдары мен командаларды біледі;
  • графикалық редакторда тәжірбиелік дағдыларын көсете алады;
  • редакциялау мүмкіндіктерін (ерекшелеу, жою, масштабтау, бұру, қозғалту, айна-қатесіз суреті, ауқым, қию) пайдалана алады;
  • аудару немесе орын алмастыру, массив жасай алады;
  • векторлық және расторлық графикада (градиенті шаю) түстік модельдерін қолдана алады;
  • сызбаны безендіру ережелеріне сәйкес 2D объектіні орындайды;
  • өлшем бірліктерін қою барысында сызық түрлерін ескереді;

Тапсырмалары бар таратпа қағаздары

Графикалық бағдарламалары бар ноутбуктар

Сабақтың соңы

5 мин

Жұмыстарды тексеру. Оқушылар өзінің және өзгелердің жұмыстарын берілген критерийлер (дескрипторлар) бойынша бағалайды.

Саралау оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету негізінде өткізіледі

Тәжірбиелік жұмыстарды тексеру

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.

Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу