Құрастыру сызбасы (графикалық жұмыс). Графика және жобалау, 10 сынып, сабақ жоспары.


Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Техникалық, сәулет – құрылыс және ақпараттық графика элементтері

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 10

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Құрастыру сызбасы (графикалық жұмыс)

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

10.6.2.2

Құрастырмалы сызбаны орындау және безендіру ережелерін білу

10.6.2.3

Құрастыру сызбасын бөлшектеуді білу және нобайын орындау

 Сабақ мақсаттары

Оқушылар құрастыру сызбасын орындау және ресімдеу ережелерін біледі және детализация мен эскизді орындайды.

 Бағалау критерийлері

1.Оқушылар топтарда құрастыру сызбасын орындау және рәсімдеу ерекшеліктерін қарастырады және талқылайды.

2.Құрастыру сызбасын бөлшектеуді орындайды.

 Тілдік мақсаттар

 

Бөлшектер мен құрастыру бірліктері туралы жалпы түсініктерді білу.

Оқушылар:

Бөлшектер мен құрастыру бірліктері туралы пікір айту

Пәнге тән Лексика және терминология:

Бөлшектер, құрастыру бірліктері, алмалы-салмалы қосылыстар, алынбайтын қосылыстар.

Диалогтар мен хаттарға арналған пайдалы сөйлемдер:

- Менің ойымша, бұйымның құрамдас бөліктерінің бүтіндігін бұзбай қосылыс…

 Құндылықтарды дарыту

 

 

Әрбір оқушының пікірін құрметтеу және қолда бар білімді одан әрі дамыту мақсатында пайдаланудың маңыздылығын тану

 Пәнаралық байланыстар

Геометрия, сызу

 АКТ қолдану дағдылары

Интернет ресурстар, презентация

Бастапқы білім

Бөлшектерді қосу. Ажырайтын және ажырамайтын қосылыстар

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Сабақ басында:

- оқушылардың зейінін шоғырландыруға

- оқушылармен бірге сабақ мақсаттарын/ОМ анықтап алуға

- оқушылардың «жақын даму аймағын», сабақ соңында күтілетін нәтижелерді анықтауға

көңіл бөлу қажет

1.Сабаққа дайындығын тексеру.

2.Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлерімен танысу.

Сабақтың ортасы

Жаңа материалды зерттеу

1. Оқушыларға алмалы-салмалы қосылыстары бар түрлі заттарды қарастыруды ұсыныңыз, мысалы: орындық, үстел, шкаф және т. б. Қалың және жұқа сұрақтардың стратегиясы арқылы оқушыларды осы заттардың бірдей ажыратпалы қосылыстары бар және бірнеше бөлшектерден тұратын нәрселерге апарыңыз.

2. Топтарда Құрастыру сызбасын орындау және рәсімдеу ерекшеліктерін қарастыруды және талқылауды ұсыныңыз. Талқылау үшін сұрақтар:

Құрастыру сызбасында қанша бөлшектер бейнеленген?

Бөлшектердің қандай қосылыстары бар?

Спецификация қандай ақпарат береді? және т. б.

Практикалық тапсырма.

3. Практикалық жұмыс үшін №1 бөлшектің кешенді сызбасын орындау керек. Графикалық жұмысты орындау алдында оқушылармен Құрастыру сызбасын орындау ерекшеліктерін талқылаңыз.

Практикалық жұмысты А4 форматында немесе жұмыс дәптерінде орындауға болады.

Интернет көздері: http://cdot-nntu.

ru/

basebook/ng2/

system/theory/

sbor_chert_

iframe.

HTM

http://sersalaev.

narod.ru/

spravochnik/

Index-101.htm

Сабақтың соңы

Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

- нені білдім, нені үйрендім

- нені толық түсінбедім

- немен жұмысты жалғастыру қажет

Қорытынды жасау, кері байланыс.

Үй тапсырмасы:

Әр түрлі қосылыстарды, хабарларды толық түсіну үшін оқушыларға нақты пәндердегі мысалдарды қарастыруды және техникалық суретті орындауды ұсыныңыз. Мысалы: велосипед (тісті берілістер, бұрандалы қосылыстар, дәнекерленген қосылыстар).

Саралау оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін.

Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез-келген кезеңінде қолданыла алады

Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазасыз

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.

Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Ораза айт намазы уақыты Қазақстан қалалары бойынша
» Биыл 1 сыныпқа өтініш қабылдау 1 сәуірде басталып, 2024 жылғы 31 тамызға дейін жалғасады.
» Жұмыссыз жастарға 1 миллион теңгеге дейінгі ҚАЙТЫМСЫЗ гранттар. Өтінім қабылдау басталды!
Пікір жазу