Векторлардың скаляр көбейтіндісі. Геометрия, 10 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары Тексерілді
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 10.4 А Тікбұрышты координаталар жүйесі. Кеңістіктегі векторлар | Мектеп: | ||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||
Сынып: 10 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||||||
Сабақ тақырыбы | Векторлардың скаляр көбейтіндісі | ||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 10.4.17 кеңістікте екі вектордың арасындағы бұрышты анықтай алады | ||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Оқушылар:
| ||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| ||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: Векторлармен жүргізілетін операцияларды сипаттау үшін үш өлшемді кеңістік тілін пайдалану.
Пәнге қатысты лексика и терминология.
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер
| ||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды өз ісіне жауапкершілікпен қарауға, сызба жұмыстарын орындауда ұқыпты болуға баулу; логикалық ойлау қабілеттерін дамыту, математикалық тілде сауатты сөйлеуге дағдыландыру Академиялық шыншылдық: өзара бағалау мен өзіндік бағалауда шыншылдық таныту Өмір бойы оқу: оқушы деңгейіне сәйкес өз бетімен тапсырмаларды орындау үшін тапсырманы орындау стратегиясын жоспарлауға үйрету Орындаған тапсырмаға өзіндік рефлексия жасайды Ынтымақтастық: «Әркімнің ойы құнды» қағидасын ұстану; | ||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Сызу, физика | ||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Интерактивті тақтада презентация, видео көрсетіледі | ||||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім | Жазықтықтағы векторлармен жұмыс жасау | ||||||||||||
Сабақтың барысы | |||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||
1-сабақ Сабақтың басы 5 минут 5 минут 8 минут 10 минут 7 минут | I.Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесіп, түгелдеу, сыныптың сабаққа даярлығына назар аудару. Оқушылардың назарларын сабаққа аудару. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Үй тапсырмасын тексеру. Өткенді қайталау Жаңа сабақ. Миға шабуыл: Скаляр көбейтіндінің таңбасына байланысты векторлар арасындағы бұрыш қандай болады? Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттарын анықтау, бағалау критерийлерімен танысу «Ойлан-Жұптас-Бөліс» әдісі Сынып тұжырымдамасы: Егер болса, онда векторлар арасындағы бұрыш- сүйір; болса, онда векторлар арасындағы бұрыш-тік; болса, онда векторлар арасындағы бұрыш-доғал. Топтық жұмыс. «Кестені толтыр» сәйкестендіру тапсырмасы Берілген векторлар жұптарының ішінен арасындағы бұрыштарының түрі бойынша (сүйір, тік, доғал) үш топқа бөліп, кестеге жазыңыз. Сабақты бекітуге арналған тапсырмалар. Жұптық жұмыс Есепті шығаруға - 7 минут Әрбір жұпқа дайын сызбамен берілген екі есеп беріледі. Әр оқушы өз деңгейіне сай тапсырма орындайды. (Дифференциация. Екінші есеп біріншісіне қарағанда күрделірек). Есепті шығару үшін шешу алгоритімі беріледі. Өзара тексеруге- 2 минут Дайын жауап арқылы өзін-өзі бағалау және мұғалімнің кері байланысы - 1 минут Жеке жұмыс. Ашық және жабық сұрақтардан тұратын А және В деңгейдегі тест беріледі. Дереккөзі: https://nsportal.ru/user/29707/page/testy-geometriya-11-klass Сабақты қорытындылау. Оқушыларды бағалау. | 2-қосымша 3-қосымша 4-қосымша | |||||||||||
Сабақтың соңы 5 мин. | Рефлексия. «Нысана» әдісі Үйге тапсырма
Рефлексияны сабақтың әр кезеңінде жасап отыруға болады. | 5-қосымша | |||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы АКТ Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) | |||||||||||
|
|
| |||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | |||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру