Жұмысты қорғау. Көрме ұйымдастыру. Көркем еңбек (қыздар), 6 сынып, сабақ жоспары.


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6.3 бөлім: Дизайн және технология

Мектеп: Алматы қаласы ХББ НЗМ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Мұқашов Ғ.Ә.

Сынып: 6

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

10.Сабақ тақырыбы

Жұмысты қорғау. Көрме ұйымдастыру

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.3.1.1 Мектеп аудиториясы алдында өзінің дайын жұмыстарын таныстыру (көрме)

6.3.3.1 Пәндік терминологияны қолдана отырып, өзінің және өзгелердің (суретшілер, қолөнершілер, дизайнерлер) жұмыстарындағы қолданылған әдіс-тәсілдерді (техникасы) салыстыру

 Сабақ мақсаттары

- Мектеп аудиториясы алдында өзінің дайын жұмыстарын таныстыру;

- Өзгелердің жұмыстарындағы әдіс-тәсілдерді салыстыру;

 Бағалау

 критерийлері

- Өзі таңдаған тақырып бойынша жұмысты таныстырады;

- Нақты мәліметтер келтіріп ойын дәлелдейді;

- Шығармашылық жұмысын эстетикалық талаптарға сай келеді;

- Өзінің және өзгелердің жұмыстарындағы қолданылған әдіс-тәсілдерді салыстырады;

 Тілдік мақсаттар

 

Таныстырылым барысында қолданылуы мүмкін сөз тіркестері:

  • Менің ойымша....бұйымды жасау барысында....
  • Бұйым .... арналады.
  • Сәтті шыққан тұстары.... Себебі, ....
  • Бұйымды түрлендіретін....

 Құндылықтарды

 дарыту

Топта жұмыс істеу. Коммуникативтік дағдыларды дамыту.

 Пәнаралық

 байланыстар

Тарих, әдебиет, география

 АКТ қолдану

 дағдылары

Компьютерді колдана отырып тақырыпқа байланысты түрлі ақпарат жинау және дұрыс қолдану арқылы білім дағдыларын көтереді.

Бастапқы білім

Алдыңғы сыныптағы білімдерін еске түсіреді. Композиция, пропорция, үйлестіру (компоновка) туралы білімдерін қолданады.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин.

Ұйымдастыру кезеңі

1.Сыныппен амандасу. Сыныптағы оқушыларды түгендеу.

2.Сыныпта психологиялық ахуал қалыптастыру, яғни сабаққа оқушыларды бейімдеп бағдар беріледі. Сыныпты сабаққа дайындау.

3. Cабақ тақырыбымен, мақсатымен және

критерийлермен танысады.

4. Бағалау;

5. Талдау;

6. Рефлексия.

https://www.youtube.com/watch?v=9s32NGX0Sp8

Қуыршақ жасау «Шеберлер қаласы»;

https://www.youtube.com/watch?v=ozu_8RVSp5w

Антистресс ойыншықтар

https://www.youtube.com/watch?v=Bbzk7xIw7xg

Амигуруми ойыншықтары

Сабақтың ортасы

20 мин.

13 мин

Жоба қорғайтын уақыт оқушы санына байланысты бөлінеді.

Шығармашылық жұмыстың таныстырылымын көрме және т.б. түрінде өткізуге болады. Оқушылар бір-бірінің шығармашылық жұмыстарын бағалап, ерекше дизайнда жасалған қуыршақты, ойыншықты немесе ас үй жабдығын белгілейді немесе басқа жұмыстарды жетілдіру жолдарын ұсынады.

Сыныптастарынан алған кері байланыс негізінде талдауда алғашқы идея/ой, дайындау қиыншылықтары мен ойыншық аналогі туралы мәлімет келтіреді.

Мысалы:

  • Жұмыста қандай пішіндер басымырақ? Не себепті ондай пішіндерге көп назар аударылған?
  • Шығармашылық идеяның айқын көрінуі үшін қандай құралдар пайданылған? Қандай мақсатта?
  • Таңдап алыңған түстер ойыншыққа қандай көңіл- күй беріп тұр?
  • Орындалған жұмыста қандай визуалды сиппаттамалар және шартты белгілер қолданылған?
  • Қандай тарихи, қоғам және мәдениет олардың жұмыстарына әсер етті?
  • Жұмыс олардың құндылықтарына, тәжірибесі мен идеяларына қалай әсер етті?

http://www.amigurumi-shemy.ru/ Амигуруми

https://www.youtube.com/watch?v=cDdY9x_EW9s шебер туралы репортаж

Сабақтың соңы

2 мин.

Кері байланыс

...Не білдім?, - Маған ...техника ұнады!

Жұмыс жасау барысында үйрендім...,

Мен үшін өте қызықты/ қызықсыз ...– деген жауаптар арқылы жасалады.

Оқушылар «Әй жарайсың», «Бәрекелді» деген сияқты (ҚБ) арқылы бағаланады.

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін.

Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез-келген кезеңінде қолданыла алады

Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазасыз

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.

Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары

А - Өзінің жасаған тақырыбы жайлы жақсы біледі, тақырып бойынша нақты дәлелдер келтіріп қорғайды, жұмыстың жасалу процесі мен техникасы жайлы айтады, жұмысы эстетикалық талаптарға сай, өзінің және өзгелердің жұмысындағы әдіс-тәсілдерді салыстырып, бағалайды;

В - Өзінің жасаған жоба тақырыбы жайлы біледі, тақырып бойынша ойын дәлелдеуге тырысады, жұмыстың жасалу процесі мен техникасы жайлы айтады, жұмысы эстетикалық талаптарға сай, өзінің және өзгелердің жұмысындағы әдіс-тәсілдерді салыстырып, бағалайды;

С - Өзінің жасаған жобасының тақырыбы бойынша қорғайды, жұмыстың жасалу процесі мен техникасы жайлы айтады, жұмыстың безендірілуі нашар, көркемдік деңгейі төмен, өзінің және өзгелердің жұмысындағы әдіс-тәсілдерді салыстырып, бағалауға қиналады;

«Екі жұлдыз бір тілек»,

Топтық, жұптық бағалау;

Смайлик және т.б. қолданылады

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

W= бүкіл сынып

G = топтық жұмыс

I = жеке жұмыс

E = оқушы тәжірибесі

D = материалды мұғалімнің таныстыруы

f = пішіндік бағалауды қолдайды

T = демонстрация учителя

= қауіпсіздік бойынша кеңес

Қосымша тапсырма



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Елімізде су тасқынынан зардап шеккендердің қандай мүліктеріне өтемақы төленеді?
» Мұғалімдер ұрлап жатыр: Петропавлда осындай жалған ақпарат таратқан әйел жауапқа тартылды.
» 🏡Үй алуды мақсат еткендерге тағы бір жағымды жаңалық😍
Пікір жазу