Құқықтық мемлекет принциптерін жүзеге асырудағы тарихи тәжірибе. Дүние жүзі тарихы, 11 сынып, сабақ жоспары, 1 сабақ.


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Бөлім 1.4

Құқықтық мемлекет және азаматтық қоғам

Мектеп: ХББ НЗМ, Атырау қ.

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 11

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

1-сабақ. Құқықтық мемлекет принциптерін жүзеге асырудағы тарихи тәжірибе

Оқу мақсаттары

11.2.1.3 әр түрлі елдердің мысалында құқықтық мемлекеттің қалыптасу жолдарын талдау;

11.2.1.4 әр түрлі елдердің мысалында құқықтық мемлекет қағидаттарын іске асырудың ерекшеліктерін салыстыру;

Сабақтың мақсаттары

Құқықтық мемлекеттің қалыптасу жолдары туралы түсінік қалыптастыру

Бағалау критерийлері

Оқушы:

1. Құқықтық мемлекет принциптерін түсінеді

2. Құқықтық мемлекет қағидаттарын іске асыру аясында болған өзгерістерді түсінеді

3. Құқықтық мемлекет қағидаттарын іске асырудың қазіргі жағдайына талдау жасайды

 Тілдік мақсаттар

«құқықтық мемлекет» терминінің негізгі ассоциацияларын бөліп көрсету үшін жұпта / топта жұмыс жасау

2. Құқықтық мемлекет принциптерін іске асыру аясында болған өзгерістерді бағалау үшін негізгі оқиғаларды пайдалану (айтылым)

3. Құқықтық мемлекет принциптерін іске асырудың ағымдағы жағдайын талдап, есепті негіздеу үшін жазбаша түрде жазыңыз (жазылым)

 Құндылықтар

Жаһандық азаматтық пен жауапкершілікті дамыту. Теңдік, толеранттылық. Құқықтар мен бостандықтардың маңызы.

 Пәнаралық байланыс

Құқықтану

 Алдыңғы меңгерілген білім

Алдыңғы сабақтардағы БҰҰ-ның пайда болуы, адам құқығы декларациясы туралы білім.

Сабақ барысы

Жоспарланған сабақ кезеңі

Сабақтағы жоспарланған іс-шаралар

Ресурстар

Сабақтың басы

1-5 мин

Білімді жаңарту

Құқықтық мемлекет белгілерін еске түсіру.

Тапсырма

Ғалымдардың тұжырымдары құқықтық мемлекеттің негізгі белгілерін тұжырымдау

1. Заң алдындағы теңдік

2. Биліктердің бөлінуі

3. Қоғам мен мемлекеттің жауапкершілігі

және т.б.

Оқушылармен бірге біз сабақтың тақырыбы мен міндеттерін анықтаймыз.

Слайд 1

Қосымша 1

Сабақтың ортасы

6-20 мин

21-35 мин

35-40 мин

Топтық жұмыс.

Құқықтық мемлекет қалыптасуын әртүрлі елдердің мысалынан байқау қажет.

1 топ АҚШ

2 топ Франция

3-ші топ КСРО - Ресей

«Аквариум» оқыту әдісінің бір бөлігі ретінде студенттер әртүрлі елдерде ақпарат алмасу арқылы ақпарат алмасуы керек.

Сұрақтар

1. Құқықтық мемлекет қағидаттарын іске асыру аясында қандай өзгерістер болды.

2. Саяси жүйе өзгеріске ұшырады ма?

3. Елдегі қазіргі жағдай құқықтық мемлекет тұжырымдамасына сәйкес келе ме?

Критерийлер:

1. Құқықтық мемлекет қағидаттарын іске асыру аясында болған өзгерістерді анықтайды

2. Саяси жүйедегі өзгерістерді анықтайды

3. Құқықтық мемлекет қағидаттарын іске асырудың қазіргі жағдайына талдау жасайды

K-нәтижелерді талқылау. Қажет болса - мұғалімдердің кеңесі

Оқушылар бірігіп, зерттелген елдердің қазіргі жағдайын салыстыра отырып, Венн диаграммасын жасайды. «Бұл елдер заң үстемдігін қалыптастыру жолында қай сатыда» деген сұраққа жауап беру.

Дидактикалық материал

2 қосымша

Презентация

Сабақтың соңы

41-45 мин

K - нәтижелерді талқылау.

«Азаматтық қоғам», «Құқықтық мемлекет» тақырыптарына синквейн құрастыру

Дифференциациялап оқыту – Оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз?

Бағалау– Оқушылардың білімін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік ережелері

АКТ-ны қолдану Құндылықтармен байланыс

(тәрбие элементі)

Ой толғау

Сабақтың/оқу міндеттері шынайы болды ма?

Бүгін оқушылар нені жаттады?

Оқу атмосферасы қандай болды?

Менің жоспарлаған дифференциация дұрыс болып шықты ма?

Мен регламентті сақтадым ба? Менің жоспарымда қандай өзгерістер болды және олар қандай?

Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты деген сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)

1:

2:

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)?

1:

2:

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстан пойыздарында үй жануарларын тасымалдау ережелері
» Қазақстандықтар шетелге шығуға жылына қанша жұмсайды?
» Су тасқынынан зардап шеккендерге қосымша тағы 553 мың теңге төленеді
Пікір жазу