«Ежелгі ата-бабаларымыз. Уақытқа саяхат.» Дүниетану, 1 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ жоспары
Пән: Дүниетану 3A бөлім: Саяхат Тақырып: «Ежелгі ата-бабаларымыз. Уақытқа саяхат.» | Көкшетау қаласындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | |||||||||||||||
күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Толеубаева А.С. | |||||||||||||||
СЫНЫП: 1 | Қатысушылар саны: | қатыспағандар: | ||||||||||||||
Сабақтың оқу мақсаты | 1.1.3.1.Әртүрлі уақыттағы адамдардың өмірі туралы түсінік болу 1.1.2.3.Ақпаратқа сүйеніп, танысқан оқиғалар мен адамдар туралы өз көзқарасын білдіру 1.1.2.4.Пәндік-мазмұндық (нақты) ұғымдарды пайдалана бастау | |||||||||||||||
Сабақ мақсаты |
| |||||||||||||||
Тілдік мақсаты |
| |||||||||||||||
Алдыңғы сабақ | Оқушылар алғашқы төрт тарауда (1А, 1В, 2А, 2В) үй мен мектеп арасындағы жолға бағдар жүргізу, жергілікті жермен танысу арқылы «Саяхат» тақырыбымен танысты және коммуникациялардың маңыздылығын түсінді. | |||||||||||||||
жоспар | ||||||||||||||||
Белгіленген уақыт | Жоспарланған жаттығулар | Дереккөздер | ||||||||||||||
Кіріспе бөлім |
(Т) Презентация бойынша жұмыс. -Суреттерден кімдерді көріп тұрсың? (Біздің ежелгі ата-бабаларымызды - сақтарды) -Олар қай уақытта өмір сүрді? Қалай тіршілік еткен? -Қандай шаруашылықпен айналысқан? (жер өндеумен, мал шаруашылығымен) -Сақтарда қандай қару-жарақтар болған? (қанжар, садақ)
Сөйлемдер: Сақтар осы көлікпен жол жүрген және жүктерді тасыған:................. Томирис-сақтар ханшайымы:.................... Ертеде қазақ халқы киіз үйді баспана етті:.................. Ертеде сақтардан кейін біздің жерімізді ғұндар мекендеді.......... | Презентация | ||||||||||||||
|
| Домбырада ойнаған музыкалық композиция https://www.youtube.com/watch?v=3rE6OPRzuKM –(орыс тіліндегі мультфильм, үзінділерді көрсетуге болады: үзінді 57.15-58.15) интерактивті тақта Презентация А3 парқтар, маркер | ||||||||||||||
Қорытынды бөлім | Өзін-өзі бағалау «Мен үшін....». Сынып қабырғаларында смайлдар ілініп түр, солардың қасына барып өздерін бағалайды. Қызықты, түсіндім Сұрақтар пайда болды қиын болды | |||||||||||||||
Қосымша ақпарат | ||||||||||||||||
Дифференциация – қосымша қолдауды қалай көрсетесіз? Үлгерімі жақсы оқушыларға қандай тапсырма беруді жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқуда оқушылар жетістіктерін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Пәндік байланыстар Құндылықтармен байланыс (тәрбиелеу элементі) Денсаулық және қауіпсіздік сақтау шаралары | ||||||||||||||
Үлгерімі жақсы оқушылар топта өз сыныптастарына қолдау көрсетеді және топта көшбасшы бола алады: барлық сынып алдында топтық жұмыс бойынша есеп. Қажетті дереккөздерді пайдаланып, ежелгі ата-бабаларымыз көшпенді халық екенін баяндайды (5,6,7 тапсырмаларда) |
| Тарих пәнімен, география пәнімен байланыс |
Бақылау Оқыту/сабақ мақсаты қолжетімді болды ма? Оқушылар бүгін неге үйренді? Оқыту атмосферасы қандай болды? Оқушылар арасындағы дифференциация әрекеті табысты болды ма? Уақыт кестесі сақталды ма? Қандай жоспардан ауытқулар жасадым және неге? |
| |
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жеке оқушылар туралы келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? 1: 2: |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?