Снарядтағы гимнастикалық жаттығулар жиынтығы. Дене шынықтыру, 8 сынып, сабақ жоспары. 4 сабақ.


Қысқа мерзімдік сабақ жоспары4

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

3 бөлім:

Гимнастика элементтері және оның түрлері

Мектеп:

Мерзімі:

Мұғалім:

Сынып:

8

Қатысатындар саны:

Сабақта жоқ:

Сабақтың тақырыбы

Снарядтағы гимнастикалық жаттығулар жиынтығы

Осы сабақта қол жеткізілген оқыту мақсаттары (оқу жоспарына сілтеме)

8.1.5.5.Жаттығуларды кең ауқымында тактиканы, стратегияны және композиттік идеяларды анықтау және бағалау

 Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар үйренеді:

Акробатикалық жаттығуларында тепе-теңдікті сақтайды

Басым көпшілігі үйренеді:

Акробатикалық жаттығулардан комбинациясын құрастырады

Кейбіреуі үйренеді:

Акробатикалық жаттығулардан комбинациясын құрастырып, өзі көрсете алады

 Жетістік критерийі

  • Қауыпсіздік ережесін сақтайды.
  • Акробатикалық жаттығуларында тепе-теңдікті сақтайды
  • Қатесіз акробатикалық жаттығуларды көрсетіп тактика және стратегиясын талдай алады.

 Тілдік мақсат

Оқушылар: Өздерінің когнитивтік және физикалық білімдерін, гимнастика контексінде түсініктері мен дағдыларын көрсете және талқылай алады.

Русский: Бег, прыжок, кувырок, строевые приемы

Казахский: Жүгіру, секіру, ауынау, саптық тәсілдер

Английский: Running, jumping, somersaults, combatant receptions

 Құндылықтарды

 арттыру

1. Ынтымақтастық

2. Өзара көмек көрсету және өзін-өзі сақтандыру

Жалпы ғаламдық тәрбиелеу

Жауапкершілік, әртүрлілік, өз мәдениетін, жеке басын және жеке құндылықтарын түсінуді құрметтеуді қамтитын өзара байланысты әлемдік қоғамдастыққа жатқызу сезімін тәрбиелеу.

АКТ қолдану дағдылар

Жаттығуларды және дененің қалпына келтіру жүйелерін көрсету

Пәнаралық байланыстар

  • АӘД
  • Физика
  • ӨҚН
  • Биология

Алдыңғы білім

Оқушылар бұрынғы тәжірибеден тепе-тендікті, акробатикалық жаттығуларды біледі және қолданады

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Кіріспе дайындық бөлімі

10-12 мин

Күтілетін қызмет түрлеріне сәйкес қауіпсіздікті түсіндіру.

Сабақ мақсатын және жетістік критериелерін айту, түсіндіру.

Жүгіру.

ЖДЖ.

Әрбір қызмет үшін үлкен, бос орын.

Негізгі бөлім

25-30 мин

(Б, Т, Ж, Ф) Оқушылар шағын топтарда төмен гимнастикалық бөренеде комбинацияны орындайды.

Бөрененің басына бетпен тұрып, бөренеге аттау, ортасына дейін жүру, сол жерде негізгі қалыпты қабылдау.

Қолды жан-жаққа көтеру, сол аяқпен айқас қадам жасау (сол аяқ алда, оң аяқ – артта).

Аяқ ұшына көтерілу және оң иық арқылы 180°-қа бұрылу.

Сол аяқты артқа-жоғары жіберу, бүгілу және аздап алға еңкею, қолдар жан-жаққа («қарлығаш»).

Сол аяқты бөренеге қою, екі аяқты бүгу, тізерлеп тұру, ал қолмен бөренеге сүйену.

Дене ауырлығын оң аяққа көшіру және қолмен бөренені ұстап, сол аяқты жазу (жартылай шпагат жасау).

Қолмен бөренені ұстап, оң аяқты сол аяққа қоб, тұру және бір уақытта қолды жан-жаққа ашу.

Оң аяқпен алға бір қадам жасау және оны сол аяқтың алдына айқас қою, бұрылу, бөренеге көлденең тұру және бүгіліп секіріп түсу.

Әрбір қызмет үшін үлкен, бос орын.

Интернет-ресурстар,Еркін шығармашылық.

Қорытыңды бөлім

3-5 мин

Үй тапсырмасы

Қорытындылау.

Бағалау парағын толтыру және рефлексия жазылады.

Үй тапсырмасы: Қағазға акробатикалық жаттығулардан комбинация құрастырып жазу

Еркін шығармашылық.

Саралауоқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Деңсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

1:

2:

Б , С = бүкіл сынып, Тәж = оқушы тәжірибесі, Т= топтық жұмыс, Д = мұғалімнің көрсетуі,

ЖЖ = жұптық жұмыс, Ф = формативтік бағалауды қолдайды, Ж = жеке жұмыс, К = оқытушы көрсетеді



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстан пойыздарында үй жануарларын тасымалдау ережелері
» Қазақстандықтар шетелге шығуға жылына қанша жұмсайды?
» Су тасқынынан зардап шеккендерге қосымша тағы 553 мың теңге төленеді
Пікір жазу