Физиологиялық белсенді табиғи және синтетикалық қосылыстар. Химия, 11 сынып, сабақ жоспары.
Мектеп: | Сынып:11 Мұғалім: | ||||||
Күні: 2.10-7.10.2017 ж. | Сабақ жоспары бөлімі: | ||||||
Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||
Сабақ тақырыбы: | Физиологиялық белсенді табиғи және синтетикалық қосылыстар | ||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 11.4.2.31 физиологиялық белсенділік үшін хиральділік және молекулалық қабаттың маңыздылығын түсіндіру | ||||||
Сабақ түрі | Жаңа тақырып меңгеру | ||||||
Бағалау критерийлері | Оқушы мақсатқа жетті егер: - физиологиялық белсенді табиғи және синтетикалық қосылыстардың өкілдерін атаса - физиологиялық белсенді табиғи және синтетикалық қосылыстардың құрылымын сипаттаса - Хиральді көмірсутек атомдарын анықтай алады және оны белгілей алады - Молекулалар формулаларын 3Dформатта дұрыс салады - Дәрілердің физиологиялық белсенділігі үшін молекулалық формуланың мәнін дұрыс түсіндіру үшін жоғарыда аталған кезеңдерді пайдаланады. | ||||||
Тілдік мақсаттар –терминдер | Жаңа материалдар шығарумен айналысатын ғылым салаларын атайды Пәндік лексика мен терминология: физиологиялық, ферменттер, кедергі болу, синтетикалық, синтез, липосомалар, гидрогельдер, фуллерен(дер), графен, нанотүтіктер (және), нанобөлшектер, фуллерендер, ХФУ, жер асты сулары
(Шамамен) қателер/сенімсіздік себептерін бағалау Диалог / жазуға арналған пайдалы фразалар сериясы: Меніңше, нано дегеніміз ... Мен сізбен келіспеймін деп қорқамын. Мен үшін / өзімнің пікірім бойынша / ... Мен сізбен толық / толық келісемін. Менің ойымша ... Міне, қызықты түсініктеме / шолу / пікір. Мен түсінік бере алатыныма сенімді емеспін / бұл туралы ойлануым керек. Сізбен қаншалықты келісетінімді білмеймін. Мен бұл өнім ... Мүмкін, бұл өндіріс әдісі мүмкін емес (мүмкін) ... | ||||||
Құндылықтарды тәрбиелеу Жаһандық азаматтық | Гуманизм, азаматтық белсенді ұстанымы. ЖА құндылықтары: басқа адамдарға төзімділік, барлық адамдар бірдей түсінігі. ЖА дағдылары: бір біріне көмектесу, бөгде адамдарға жәрдем көрсету. | ||||||
Пәнаралық байланыстар | Биология | ||||||
Дағдылар | Әлеуметтік | ||||||
Бастапқы білім | 11.1C Байланыс 11.2А Органикалық химияға кіріспе 11.3А Алкендер 11.4A Аналитикалық әдістер 12.1D Органикалық қосылыстардың номенклатурасы мен изомериясы 12.2B Ауыспалы металдар 12.3B Синтетикалық полимерлер | ||||||
Сабақ барысы | |||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||
Сабақтың басы | |||||||
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
|
| |||||
Сабақ соңы | Сабақты қорытындылау. Мұғалім сабақтың мақсаттары мен бағалау критерийлеріне қайта оралады. Рефлексия. Сабақтың түйінді сөздері қандай? Сабақтың қандай элементтері қиындық тудырды? Тағы не істеу керек? Не болды? | Презентация 5 слайд | |||||
Дифференциация | Бағалау – оқушыларды қалай тексересіз | Денсаулық пен қауіпсіздік ережелердің сақталуы | |||||
Мұғалім сабақтың барысын мұқият бақылайды, топтық жұмыс кезінде студенттерге қолдау көрсетеді. Тапсырманы тезірек және дұрыс орындаған оқушылар сыныптастарына көмектесуге қатыса алады. Топтастыру | Мұғалім сабақ барысында формативті бағалау жүргізеді, оқушыларға қажетті қолдау көрсетеді. Презентацияны қорғау. | Мұғалім оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес белсенді әрекеттерді қолданады. | |||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? |
| ||||||
Жалпы баға | |||||||
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? | 1: 2: 3: | ||||||
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? | 1: 2: 3: | ||||||
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | 1: 2: 3: |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?