Айнымалыны ауыстыру арқылы интегралдау. Алгебра, 11 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 11.1А.Алғашқы функция және интеграл | Мектеп: | |||||||
Күні: | Мұғалімнің аты- тегі: | |||||||
Сынып: 11 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||
Сабақтың тақырыбы: | Айнымалыны ауыстыру арқылы интегралдау | |||||||
Сабақтың түрі | Бекіту сабақ | |||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме | 11.4.14. Интегралды табу үшін айнымалыны алмастыру әдісін қолданады | |||||||
Сабақ мақсаттары | Біледі: анықталмаған интегралдың анықтамасын; қарапайым интегралдар формуласы, қасиеттері. Білу: негізгі қасиеттері мен интегралдар кестесін пайдаланып анықталмаған интегралдарды есептеу. | |||||||
Бағалау критерийлері | Оқушылар: -Анықталмаған интегралдың анықтамасын және есептеу алгоритмін біледі - Анықталмаған интегралды табу үшін айнымалыны алмастыру әдістерін қолдана алады; | |||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: Функцияның интегралы, интегралды есептеу ережелері Пәнге қатысты лексика мен терминология
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер қосындының ,айырманың, тригонометриялық, логарифмдік, көрсеткіштік функциялардың интегралдарын есептеу. | |||||||
Құндылықтарды дарыту | Ұжымдылыққа, өз бетімен жұмыс жасай білуге, тақырыптың өмірмен байланысын көрсету, тәрбиелеу.. | |||||||
АКТ қолдану дағдылары | Жаңа тақырыпқа қатысты материалдарды слайд арқылы көрсетіп, интербелсенді тақтаны пайдалана отырып және geo-gebra бағдарламасында көрсету, BILIMLand сайтымен жұмыс жасау | |||||||
Пәнаралық байланыстар | - | |||||||
Бастапқы білім | Қарапайым көпмүше түріндегі функциялардың туындысы, интегралы; тікелей интегралдау әдісі. | |||||||
Сабақ барысы | ||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Дереккөздер | ||||||
Сабақтың басы 1 минут | 1. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу.
| |||||||
Сабақтың ортасы 3 минут 5 мин
20 мин
10 мин
| 3. Бекіту материалдары Теориялық материалды еске түсіріп қайталау Интегралды есептеу қолайлы болу үшін, жиі айнымалы енгізу қолайлы болатындығын айтыңыз. Интегралдау айнымалы х тан жаңа айнымалы t ға көшу анықталмаған интегралда алмастыру (айнымалы енгізу) әдісі деп аталады және келесі түрде сипатталады: Оқушыларға айнымалы енгізу әдісіне екі мысалдан келтіртіңіз. Сыныпты жұптарға біріктіріңіз, өзара тексеріс жасату арқылы тапсырмалар орындатыңыз. . 5. Жаңа тақырыпты бекіту. Есеп шығару барысында дағдыларын қалыптастыру. Сабақтағы дифференциация материалды қиындату арқылы жүзеге асады. Айнымалы енгізу арқылы анықталмаған интегралдарды есептеңіз: 6.Ұжымдық жұмыс Жаттығулар. слайд №7-9слайдтар Оқушылардың жеке жұмыс істеу дағдыларын қалыптастыру мақсатында жеке жұмыс беріледі 7.Жеке жұмыс слайд №10 | Шыныбеков Ә.Н. Алгебра және анализ бастамалары. Жалпы білім беретін мектептің 11 – сыныбына арналған оқулық. – Алматы: Атамұра, 2013. Мордкович А.Г., Семенов П.В. Алгебра и начала анализа, 11 класс. М.: «Мнемозина» 2007 Виленкин Н.Я. и др, Алгебра и математический анализ для 11 класса. Учебное пособие для учащихся школ с углубленным изучением математики.–М.:Просвещение, 2014г. | ||||||
1 мин | 9.Сабақты қорытындылау Рефлексия. | |||||||
Сабақтың соңы | Үй жұмысы. Білімдерін бекіту мақсатында үй тапсырмасы беріледі. № 12 слайд | |||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||
Қабілеті жоғары оқушылар басқа оқушыларға көмектеседі. | Өзін-өзі бағалау түрі қолданылады. Сабақта оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру үшін фронтальды жұмыс жасайды. | Сабақ басында оқушылар қауіпсіздік техникасымен таныстырылады. | ||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | ||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет | ||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру