Дисперсия, стандартты ауытқу. Алгебра, 10 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар: Сабақ жоспары | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 8.3С Статистика элементтері | Мектеп: ХББ НЗМ Петропавл қаласы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Дисперсия, стандартты ауытқу | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқыту мақсаты | 10.3.2.14 дискреттік кездейсоқ шаманың дисперсиясын және орта квадраттық ауытқуын есептеу | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | дисперсияны, орташа квадраттық ауытқуды таба алады. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі | Дисперсияны, орташа квадраттық ауытқуды табу формулаларын біледі және қолданады. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: - жиіліктер гистограммасын салуды талқылайды және комментарий жасайды; Пәнге қатысты лексика мен терминология: Таңдалым, варианта, абсолюттік жиілік, салыстырмалы жиілік, жиіліктер/ салыстырмалы жиіліктер кестесі, деректерді жинақтау, деректердің қарама-қайшылықсыздығы, жиіліктер гистограммасы, координата остері. Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер: Алынған деректерді жиіліктер кестесі түрінде ұсыналық. Алынған деректерді салыстырмалы жиіліктер кестесі түрінде ұсыналық. Ох/Оу осінен келесі масштабты таңдайық... Координата жазықтығында нүктелерді белгілейік... Алынған нүктелерді тізбектес түрде кесінділермен қосайық... | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Сабақтарда терминдерді дұрыс қолдана білу арқылы математикалық сауаттылықты дамыту, орындалатын жаттығуларды сөзбе-сөз айтылымдау. Жұппен жұмыста және өзара бағалау әрекеті арқылы жүргізілген ынтымақтастық. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Информатика | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Негізгі дағдылар | АКТ қолдану дағдылары: Интерактивті тақта мүмкіндіктерін қолдану, интернет ресурстар Ойлау дағдылары: Практикалық жұмыс орындай отыра ойлау қабілеттерін дамыту. Сабақ басында өткен тақырыпты еске түсіру үшін «Ой түрткі» әдісін пайдалану. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | Білу - вариация, моданы, медиананы және сандық қатардың арифметикалық ортасын табу; - диаграммаларды салу және оқу. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру