Материктер мен мұхиттардың ірі орографиялық объектілері (8 сынып, I тоқсан)
Пәні: география
Ұзақ мерзімді сабақ жоспары: Физикалық география
Сабақ тақырыбы: Материктер мен мұхиттардың ірі орографиялық объектілері
Оқу мақсаттары: 8.3.1.4 -материктер мен мұхиттарда орналасқан ұқсас орографиялық бірліктерді салыстырады
Сабақ мақсаты: Материктердің және мұхиттардың орографиялық бірліктерін білу және салыстыру.
Ұйымдастыру кезеңі.
Амандасу. Оқушыларды түгендеу. Назарын сабаққа аударту.
Сабақтың тақырыбын болжату
Сабақ тақырыбын анықтап алғаннан соң, оқу мақсаттары мен жетістік критерийлерімен таныстырады.
Сыныппен жұмыс
(С) Мұғалім оқушылардың 7 сыныптағы білімдерін қолдана отырып жер бедері түрлерін сурет арқылы, картамен түсіндіреді.
Орография дегеніміз не?
Орографиялық объектілер қандай болады?
(Т) Оқушылар суретке, картаға қарап құрлықтардың орографиялық бірліктеріне қандай нысандар жататындығын анықтайды, өз ойларын бекітеді.
Суретке қарап құрлықтардың орографиялық бірліктеріне қандай нысандар жататындығын анықтаңыз
(Т) Мұғалім 2 топқа материктің және мұхиттың орографиялық бірліктерін анықтау және сипаттау үшін бөледі, оқушылар материктердің және мұхиттардың орографиялық ерекшеліктерін сипаттайтын постер дайындайды
І топ. Материктердің орографиялық бірліктерін сипаттайды.
ІІ топ. Мұхиттардың орографиялық бірліктерін сипаттайды.
(Д) Жер бедерінің формаларын сипаттайды
Мұхит түбінің орографиясын сипаттайды
(Д) Материктердің және мұхиттардың орографиялық бірліктерін көрсететін тірек сызба дайындайды.
Жеке жұмыс. Қалыптастырушы бағалау
(Қб) Оқушылар алған білімдері бойынша материктердің және мұхиттардың орографиялық ерекшеліктерін салыстырады, ұқсас белгілерін анықтайды
Материктік орографиялық бірліктер Ұқсас белгілері Мұхит түбінің орографиялық бірліктері......
Ұзақ мерзімді сабақ жоспары: Физикалық география
Сабақ тақырыбы: Материктер мен мұхиттардың ірі орографиялық объектілері
Оқу мақсаттары: 8.3.1.4 -материктер мен мұхиттарда орналасқан ұқсас орографиялық бірліктерді салыстырады
Сабақ мақсаты: Материктердің және мұхиттардың орографиялық бірліктерін білу және салыстыру.
Ұйымдастыру кезеңі.
Амандасу. Оқушыларды түгендеу. Назарын сабаққа аударту.
Сабақтың тақырыбын болжату
Сабақ тақырыбын анықтап алғаннан соң, оқу мақсаттары мен жетістік критерийлерімен таныстырады.
Сыныппен жұмыс
(С) Мұғалім оқушылардың 7 сыныптағы білімдерін қолдана отырып жер бедері түрлерін сурет арқылы, картамен түсіндіреді.
Орография дегеніміз не?
Орографиялық объектілер қандай болады?
(Т) Оқушылар суретке, картаға қарап құрлықтардың орографиялық бірліктеріне қандай нысандар жататындығын анықтайды, өз ойларын бекітеді.
Суретке қарап құрлықтардың орографиялық бірліктеріне қандай нысандар жататындығын анықтаңыз
(Т) Мұғалім 2 топқа материктің және мұхиттың орографиялық бірліктерін анықтау және сипаттау үшін бөледі, оқушылар материктердің және мұхиттардың орографиялық ерекшеліктерін сипаттайтын постер дайындайды
І топ. Материктердің орографиялық бірліктерін сипаттайды.
ІІ топ. Мұхиттардың орографиялық бірліктерін сипаттайды.
(Д) Жер бедерінің формаларын сипаттайды
Мұхит түбінің орографиясын сипаттайды
(Д) Материктердің және мұхиттардың орографиялық бірліктерін көрсететін тірек сызба дайындайды.
Жеке жұмыс. Қалыптастырушы бағалау
(Қб) Оқушылар алған білімдері бойынша материктердің және мұхиттардың орографиялық ерекшеліктерін салыстырады, ұқсас белгілерін анықтайды
Материктік орографиялық бірліктер Ұқсас белгілері Мұхит түбінің орографиялық бірліктері......
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Ораза кестесі 2024 жыл. Астана, Алматы, Шымкент т.б. ауыз бекіту және ауызашар уақыты
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
Соңғы жаңалықтар:
» 2024 жылы студенттердің стипендиясы қанша теңгеге өседі
» қазақ тілі тестілеуде_келген_сұрақтар_зерттеуші
» Наурыз мейрамы Қазақстанда жаңа форматта тойланады