Дені саудың - жаны сау (1-сабақ) (2 сынып, III тоқсан )
Пән: Қазақ тілі (Т2)
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Дені саудың – жаны сау
Сабақ тақырыбы: Дені саудың - жаны сау (1-сабақ).
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме)2.2.2.1 көрнекілік/ үлгі/ қате құрылған сөйлем негізінде 2-3 сөйлемнен тұратын сөз сөйлеу, сұраулы және лепті сөйлемдердің интонациясын дұрыс қою.
Сабақ мақсаттары:Барлық оқушылар: көрнекілік негізінде мұғалімнің көмегімен 1-2 сөйлемнен тұратын сөз сөйлейді.
Көптеген оқушылар: көрнекілік негізінде 2-3 сөйлемнен тұратын сөз сөйлейді.
Кейбір оқушылар: көрнекілік негізінде 2-3 сөйлемнен тұратын сөзді байланыстырып сөйлейді.
Сабақ барысы: (Ұ) Қызығушылықты ояту. «Қадамдар» ойыны. Оқушылар тақырыпқа қатысты сөйлемдер айтып, қадамдар жасайды. Бір сөйлем – бір қадам. Көп қадам жасаған оқушы жеңеді.
Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру.
(Ұ) Миға шабуыл. Оқушылар берілген сөйлемді аяқтап айтады. Көмек ретінде оқушыларға суреттер ұсынылады. Жаңа сөздердің мағынасын ашады.
«Денің сау болсын десең, ...............керек».
(Ж) «Т кестесі». Оқушылар жұпта берілген суреттерден денсаулыққа пайдалы және денсаулыққа зиян тағамдарды ажыратады, өз ойларын дәлелдеп айтады.
Дифференциация. Қабылдау деңгейі орташа оқушыларға тірек сөздер мен сөз тіркестері ұсынылады. Ол сөздер «жедел жәрдем» сандығына салынады.
..............денсаулыққа зиян, өйткені одан тісің ауырады.
................ денсаулыққа пайдалы, өйткені онда дәрумендер көп.
..............денсаулыққа зиян, өйткені одан тамағың ауырады.
Тапсырманың мақсаты - оқушылардың айтылым даағдысын дамыту. ....
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Дені саудың – жаны сау
Сабақ тақырыбы: Дені саудың - жаны сау (1-сабақ).
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме)2.2.2.1 көрнекілік/ үлгі/ қате құрылған сөйлем негізінде 2-3 сөйлемнен тұратын сөз сөйлеу, сұраулы және лепті сөйлемдердің интонациясын дұрыс қою.
Сабақ мақсаттары:Барлық оқушылар: көрнекілік негізінде мұғалімнің көмегімен 1-2 сөйлемнен тұратын сөз сөйлейді.
Көптеген оқушылар: көрнекілік негізінде 2-3 сөйлемнен тұратын сөз сөйлейді.
Кейбір оқушылар: көрнекілік негізінде 2-3 сөйлемнен тұратын сөзді байланыстырып сөйлейді.
Сабақ барысы: (Ұ) Қызығушылықты ояту. «Қадамдар» ойыны. Оқушылар тақырыпқа қатысты сөйлемдер айтып, қадамдар жасайды. Бір сөйлем – бір қадам. Көп қадам жасаған оқушы жеңеді.
Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру.
(Ұ) Миға шабуыл. Оқушылар берілген сөйлемді аяқтап айтады. Көмек ретінде оқушыларға суреттер ұсынылады. Жаңа сөздердің мағынасын ашады.
«Денің сау болсын десең, ...............керек».
(Ж) «Т кестесі». Оқушылар жұпта берілген суреттерден денсаулыққа пайдалы және денсаулыққа зиян тағамдарды ажыратады, өз ойларын дәлелдеп айтады.
Дифференциация. Қабылдау деңгейі орташа оқушыларға тірек сөздер мен сөз тіркестері ұсынылады. Ол сөздер «жедел жәрдем» сандығына салынады.
..............денсаулыққа зиян, өйткені одан тісің ауырады.
................ денсаулыққа пайдалы, өйткені онда дәрумендер көп.
..............денсаулыққа зиян, өйткені одан тамағың ауырады.
Тапсырманың мақсаты - оқушылардың айтылым даағдысын дамыту. ....
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?