![]() |
|
![]() |
Қазақ тілі және әдебиеті_ 1 сынып_ 5 бөлім _Саяхат_ Туристік маршрутты жарнамалау (маршрут) _ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
Пән: Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Саяхат Күні: Сынып: | Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақ тақырыбы | Туристік маршрутты жарнамалау (маршрут) |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.3.6.1 мұғалімнің көмегімен әртүрлі жанр бойынша (хат, құттықтау хат, хабарлама, нұсқаулық) шағын мәтін/жай сөйлемдер құрап жазу. |
Сабақ мақсаттары | Өздіктерімен сөйлем құрастырады, жазады. . |
Бағалау критерийлері | Берілген сурет және сызба бойынша сөйлемдер құрап жазады. |
Тілдік мақсаттар | Жаяу жүру, жеңіл көлікпен бару, автобуспен бару,жақын, алыс,саяхат,карта,ұшақпен ұшу,пойызбен бару, саяхатшы, саяхат жасау, жол маршруты. |
Құндылықтарды дарыту | Достық қарым-қатынас |
Пәнаралық байланыстар | Дүниетану, ғылымға ену, математика |
АКТ қолдану дағдылары | Тақтада сызу, қарау, тыңдау |
Бастапқы білім | Саяхат тақырыбы бойынша сөздік қор. |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы 1 мин 3 мин | Таңғы шеңбер Көкшеге келіңдер! Сұлуын көріңдер! Қыдырып қайтыңдар, Бар елге айтыңдар. Өткенді қатадау «Ішкі, сыртқы шеңбер» әдісі. Оқушылар бірін-біріне өткен тақырыптар бойынша сұрақтар қояды. Сұрақтардың үлгісі
/кері байланыс/ Тақырыпты ашу. амшррут әріптерді дұрыс орналастыр.
Саяхатшы Сабақтың мақсаты: Қаламызға келген саяхатшыға туристік маршрут құрамыз. Қай жерлерге баруды ұсынар едің? Бүгінгі күнге барлықтарыңа сәттілік тілеймін.
Құрметті Көкшетау қаласындағы Назарбаев Зияткерлік мектебінің 1В-сынып оқушылары! Мен алыстан келе жатқан саяхатшымын. Көкшетауда маған қай жерлерді көрсетер едіңдер? Маған сендердің көмектерің керек. Сәлеммен саяхатшы Руди. | Интерактивті тақта Слайд |
Сабақ ортасы
6 мин 2 мин 10 мин 3 минут 5 минут 5 минут | 1.Жұптық жұмыс. Көкшетауға саяхатшылар немен келеді? (Сұраққа жауап жазу, таңдаған сөзді қою) Сөздер:
Жұптар бір-бірімен ауысып, бір-бірін тексереді. Тақтадан жауаптарын көрсету. Шапалақ – Тамаша! Сергіту сәті « Көңілді күн» 2.Топпен жұмыс. Көкшетау қаласындағы саяхатшы баратын жерін жарнамалау. Оқушыларға туристік плакаттар, буклеттер, постерлер, жарнамалық кітапшалар таратып беру. Оқушыларға ұнатқан жерін таңдауға уақыт беру. Қажеттісін өз жарнамаларына қолданады. Тақтаға ілу, қорғау. Туристік маршрутты белгілеп жазу.
Әр топ өзге топтардың ұнаған жарнамасына стикер жапсырады. (Ө)Қалыптастырушы бағалауға арналған жұмыстар Тапсырма. Сөйлемдерді толықтыру. Көкшетауға саяхатшы -------------- келді. Саяхатшы ------------- барды. Саяхатшы ----------- көрді. Ұшақпен, пойызбен, машинамен; Спорт сарайына, мұражайға, театрға; бокс, көне заттарды, концерт; Өзін- өзі тақтадан тексеру. | Үлестірмелі қағазға жазу. Слайд Көңілді сергіту жаттығулары |
Сабақтың соңы 5 минут | Рефлексия Бағалау критерийлері:
«Баспалдақ» әдісімен өзін-өзі бағалайды. | «Баспалдақ» |
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
өздері сұрақ құрастыра алады, жауап бере алады |
| Топсеруен кезінде техника қауіпсіздігін сақтау Сергіту сәті |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Құрметті оқырман! Файлдарды күтпестен жүктеу үшін біздің сайтта тіркелуге кеңес береміз! Тіркелгеннен кейін сіз біздің сайттан файлдарды жүктеп қана қоймай, сайтқа ақпарат қоса аласыз! Сайтқа қосылыңыз, өкінбейсіз! Тіркелу
Кейінірек оқу үшін сақтап қойыңыз:
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Қарап көріңіз 👇