Қазақ тілі және әдебиеті 1 сынып 3А бөлімі «Менің отбасым және достарым» Достық туралы әңгімені жоспарлау ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР


Қысқа мерзімді жоспар

Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3А «Менің отбасым және достарым»

Мектеп: ФМБ-дағы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Көкшетау қаласы

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні

Сынып: 1

Қатысқандар:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Достық туралы әңгімені жоспарлау

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасы

на сілтемеу)

1.1.9.1 сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) ажырату және дұрыс дыбыстау

1.1.8.1 берілген сюжетті сурет бойынша әңгіме құрып айту

Сабақ мақсаттары

Сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) ажыратады және дұрыс дыбыстайды . Берілген сюжетті сурет юойынша әңгіме құрып айту

Бағалау критерилері

Сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) ажырата алады және дұрыс дыбыстайды

Берілген сюжетті сурет юойынша әңгіме құрып айта алады

 Сөздік қор

Дос, достық, сыйластық, көмек беру, тату болу, ренжітпеу, кешірім сұра, кешіре біл.

Құндылықтарды

Дарыту

 Еңбек және шығармашылық.

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану, математика

Алдыңғы меңгерілген білім

Оқушылар достықты сипаттауға керек кейбір сөздерді білуі керек.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

0-2 мин

2-5 мин

(Ұ)Психологиялық ахуал:

Сабақты оқимыз, көңілге тоқимыз,

Қазақ тілін үйреніп қазақша сөйлейміз.

Сөздер үйренеміз, мәнін түсінеміз,

Келешекте әлі біз, биікке жетеміз...

/оқушылар хормен әндетіп айтады/

(Ұ) «Дос болайық бәріміз» әнін айту.

-Балалар, өлең не туралы?

-Сендерге ұнады ма?

-Бұл өлеңді тыңдағанда, айтқанда естеріңе не түсті?

-Достық деген сөзді қалай түсінеміз?

Интерактивті тақта

Сюжетті суреттер

Сабақ ортасы

5 мин

10 мин

 

 

 

 

 

 

1 мин

 

 

 

 

 

10 мин

(Ұ) Тірек сөздерді жаңғырықтау.

Дос, достық, тату бол, татулық, сыйла, ренжітпе, кешірім сұра, кешіре біл.

1-топ С

Суреттің орнына тиісті сөз қойып, сөйлем құрастырып жаз.

Менің ........бар. Сенің....қайда? Мәуленнің.....- теңізші.

Дескриптор

-суреттің орнындағы сөздерді дұрыс тәуелдеп жазады; -суреттің орнындағы сөзді дұрыс жіктеп жазады.

2-3 топ В

2-тапсырма

Көп нүктенің орнына жақшадағы сөздердің тиістісін қойып, сөйлемдерді көшіріп жаз.

Мен жеті ...(жастамын, жастасың, жаста).

Сен бірінші сыныпта ... (оқимын, оқисың, оқиды).

Ол ауылда ... (тұрамын, тұрасың, тұрады).

4-5 топ А

Тапсырма

Суреттерге мұқият қара. Шарларда жазылған сөздерді суреттермен сәйкестендіріп айт.

Көп нүктенің орнына тиісті сөзді жаз.

... оқушысың.

... дәптерім.

ДескрипторБілім алушы

сөзге тәуелдік жалғауларын дұрыс жалғайды;

-сөзге жіктік жалғауларын дұрыс жалғайды;

-көп нүктенің орнына тиісті сөздерді жазады.

2.(Т) Сюжетті сурет бойынша сөйлемдер құрастыру.

- Балалар, сендердің алдарыңда бірнеше сөздер бар. Сендер топта осы сөздерден сөйлем құрастырасыңдар. Сөйлемдеріңе сәйкес суретті таңдап, сол суреттің жанына өз сөйлемдеріңді жапсырасыңдар.

Балалар балапанды алып, үйге әкелді. Үйде оған су беріп, оны жылытты.

Али мен Айя торғай балапанын көрді.

Олар балапанға ұя жасап, жем берді.

Дескриптор:

1.Сөйлем құрлымын сақтап құрады+

2.Сөйлемді суретпен сәйкестендіреді+

Дәптермен жұмыс

«Ц дыбысы мен әрпі»

- Ол жерде аңдардың ойынын көруге болады.

- Онда сайқымазақ пен сиқыршылар өнер көрсетеді.

- Цирк сөзінде неше дыбыс бар?

- Ол қандай дыбыстар?

- Бірінші дыбыс қандай?

- Дұрыс. Бүгінгі сабағымызда біз Ц дыбысымен және әрпімен танысамыз.

Ц дыбысы орыс тілінен енген сөздерде кездеседі.

Қане, бәріміз тақтаға қарайық. Тақтадағы суреттерге қарап, сөздерді қайталау.

Цех, цирк, концерт, цифр, цемент, цистерна

Жазылуы – Цц, баспа түрі – Ц ц

«Ц» дыбысы – дауыссыз, қатаң дыбыс

Біз ц дыбысын қай кезде айтамыз?

Достық жайлы жағдаят

Әңгіме айтушының орындығы

Сабақтың соңы

5 мин

Сабақ соңында оқушылар «баспалдақ» әдісі өздеріне баға береді, қандай күйде екенін айтып, ой бөліседі.

смайликтер

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Оқушылардың өз көзқарасың айта алуын бағалаймын

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Қабілетті балалар бастарынан өткен оқиғаны еркін айта алады.

Қалыптастырушы бағалау арқылы

Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсарту үшін қандай өзгеріс енгізуге болады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылар туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстан пойыздарында үй жануарларын тасымалдау ережелері
» Қазақстандықтар шетелге шығуға жылына қанша жұмсайды?
» Су тасқынынан зардап шеккендерге қосымша тағы 553 мың теңге төленеді
Пікір жазу