Ш. Мұртаза «Бесеудің хаты» драмасы. Қазақ әдебиеті, 10 сынып, сабақ жоспары. 2
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Тарих тағылымы | Мектеп: | |||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||
Сынып: 10 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||
Сабақ тақырыбы | Ш. Мұртаза «Бесеудің хаты» драмасы | |||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 10.1.4.1 - көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолдану | |||||||||
Сабақ мақсаттары | Жазушы өмірімен таныса отырып, шығарманың мазмұнын меңгерту, кейіпкерлер бейнесін ашу, үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолдану. | |||||||||
Бағалау критерийлері |
| |||||||||
Құндылықтарды дарыту | Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік, құрмет, ынтымақтастық, еңбек және шығармашылық | |||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Презентация, ғаламтор сілтемесі арқылы оқу. | |||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||
Сабақтың басы 5 минут
7 минут Сабақтың ортасы 15 минут 10 минут | Амандасу. Түгендеу. Сабақтың тақырыбын, оқу мақсатын, сабақ мақсатын, бағалау критерийлерін таныстыру. Оқушыларды «Санамақ» әдісі арқылы 3 топқа бөлу. 1-тапсырма. Әр топ өздеріне берілген тақырып бойынша мәлімет іздеп, ақпарат алмасады. І топ: Шерхан Мұртаза - Қазақстанның халық жазушысы; ІІ топ: Шерхан Мұртаза - Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген мәдениет қызметкері; ІІІ топ: Шерхан Мұртаза - қоғам қайраткері. Бағалау критерийлері:
Әр топ бір-бірін ауызша бағалайды. 2-тапсырма.
ІІ топ: Рысқұлов пен Мүсірепов; ІІІ топ: Құрамысов пен Иванов.
І топ: Кейіпкерге хат жазу. ІІ топ: Қазағым, басыңнан қандай қасірет өтпеген! (ойтолғау)ІІІ топ: «Голошекинге бір ауыз сөз» эссе жазу. Бағалау критерийлері:
Топтар бір-бірін бағалайды. | https://kitap.kz/books/beseuding_xaty «Бесеудің хаты» драмасы | ||||||||
Сабақтың соңы 3 минут | Рефлексия Түйін сөз... Мен үшін жаңалық... Мен үшін жұмбақ... | |||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||
Сабақ бойынша рефлексия
|
| |||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?