Ш.Айтматов «Боранды бекет» романы. Қазақ әдебиеті, 10 сынып, презентация. 2 сабақ.
Ой қозғау
Мәңгүрт сөзі алғаш қай халықтың шығармасында қолданылған?
Жауыздық, адамзат, ерікті, еріксіз, тіл, дін, ата-тек, жау, тағдыр, зомби
сөздерін мәңгүрт сөзімен байланыстырып талқылаңыз.
Бүгінгі таңдағы ерікті мәңгүрттер туралы ойыңыз қандай?
Сабақтың тақырыбы: Ш.Айтматов «Боранды бекет»
Сабақтың мақсаты
Шығарма үзінділерімен жұмыс
Көркем шығармалардан алған үзінділерді ғаламдық тақырыптағы өзекті мәселелермен байланыстыру
«Кейіпкерді зерттеу» әдісі
Жұпта «Боранды бекет» романындағы кейіпкер бейнесін танытатын үзінділерді анықтап, кейіпкерге мінездеме беріңіз, автор көзқарасына талдау жасаңыз.
Жұпқа ұсынылатын тапсырмаларды дидактикалық материалдардан қараңыз.
Өзара бағалау
Шығарма үзінділерін анықтайды;
Кейіпкерге мінездеме береді;
Автор көзқарасын анықтайды.
«Зерделеу» әдісі
Топта «Боранды бекет» романынан берілген үзінділерді оқып, тапсырмаларды орындаңыз.
Мысалы:
1- топ
Үзіндіге дейін қандай оқиға болды?
Үзіндіден кейін оқиға қалай дамыды?
Қай тіркестер саған ерекше әсер етті, астын сыз.
Жазушының тілдік ерекшелігі көріне ме?Мысал арқылы дәлелде.
Найман анаға жұбату сөзін жаз.
Басқа топтар тапсырмаларды дидактикалық материалдан қарап, орындаңыз.
Топтық бағалау
Рефлексия
Сабақтан алған 3 маңызды ақпарат
Қиындық тудырған 2 аспект
Сабақ барысында туындаған 1 сұрақ
Үй тапсырмасы
Ш.Айтматовтың «Боранды бекет» романына қатысты қосымша ақапараттармен жұмыс жасау.
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?