М.Сәрсеке «Қаныш Сәтбаев» роман-эссе. Қазақ әдебиеті, 10 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Бөлім: Қазақтың Қанышы | Мектеп: | ||||||||||||||||||||||||||
Мерзім: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 10 ЖМБ | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | М.Сәрсеке «Қаныш Сәтбаев» роман-эссе | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақта жүзеге асырылатын мақсаттар (Оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.3.1 Көркем шығармадағы образ 10.1.3.1 - көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаты | М.Сәрсекенің «Қаныш Сәтбаев» шығармасындағы кейіпкерлер жүйесін жинақтап және даралап талдау. | ||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі | Шығармадағы кейіпкерлер жүйесіне талдау жасайды. | ||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Сөздер мен сөз тіркестер: білім, ел бірлігі, тіл өнерінің қасиеті, мемлекетті басқару Пән лексикасы және терминология: образ, кейіпкерлер жүйесі Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер: менің ойымша...., мен оны былай түсіндіремін....., себебі....., оған мынандай дәлел келтіре аламын...., мәселенің шешеу жолдарын ұсынар болсам,...., қорыта келе,....... | ||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтар | Ізгілік, адамгершілік | ||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Қазақ тілі, география | ||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім | М.Сәрсеке «Қаныш Сәтбаев» роман-эссе | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||||||||
Жоспарлан ған сабақ кезеңдері | Жоспарланған жұмыс түрлері | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 0-5 6-8 | Қызығушылықты ояту Қажеттіліктер алаңы Өткен сабақта М.Сәрсекенің «Қаныш Сәтбаев» роман-эссесі бойынша орындалған тапсырмаларға сараптама жасап:
Сабақ мақсатын талқылайды, бағалау критрийлерін құрастырады. | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 9-17 18- 25 26-31 32-35 | Мағынаны тану 1-тапсырма. Т. «Сұрыптап талдау» әдісі Оқушыларға шығарманың «Қанат ұшқанда қатаяды», «Ізденісте», «Ғұламалар алдында» бөлімдерінен үзінділер таратылады.Сынып төрт топқа бөлініп, М.Сәрсекенің «Қаныш Сәтбаев» шығармасындағы кейіпкер бейнесін жүйелеп, даралауға қатысты тапсырмаларын алады. А тобы – шығармадағы жазушының кейіпкерлеріне қатысты ұстанымы мен идеясы суреттелетін эпизодтарды іріктейді. Ә тобы – осы эпизодтардың роман-эссеге арқау болуына түрткі болған ойға түсінік береді. Б тобы – авторлық идея - суреткердің өмір құбылыстарын, жекелеген оқиға, жағдайларды іріктеп, реттеп көрсетуін, соларды бейнелеу қалпын, жазушының сөз болып отырған кейіпкерге қатынасын анықтайды.В тобы – осы эпизодтардағы кейіпкерлер әрекетінің көрсетілуіне талдау жасайды. 2-тапсырма. Ж. «Үш түрлі күнделікпен» жұмыс 1-қадам. Үзінділердегі кейіпкерлерді анықтайды (Ғабдулғани –Қаныш, Нұрлан Қасенов, Әбікей, Василий Иванович Шумилов). 2-қадам. Мәтінді оқу барысында жеке күнделік толтырады.
3-тапсырма. ЖЖ. Еркін жазу Жұмыс нәтижесін жұпта талқылайды. Шығарманың өздеріне ерекше әсер еткен үзінділерден қорытынды шығара отырып, газетке «Ізі жатыр ғалымның шәкіртінде» тақырыбында Қаныш Сәтбаевтің ізбасарлары туралы шағын мақала жазады. Топтық бағалау.
| презентация
49-66 беттер, 170-194 беттер, 256-273 беттер | |||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 36-40 |
|
| |||||||||||||||||||||||||
Дифференциацияны, берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушылардың алдына қандай міндеттемелер қоясыз? | Сіз оқушылардың сабақ барысындағы білім деңгейін Бағалау үшін қандай әдіс-тәсілдерді пайдаланасыз? | Техника қауіпсіздігі мен денсаулықты сақтау | |||||||||||||||||||||||||
Дифференциацияны берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, оқу материалдарын таңдау және ресурстармен жұмыс жасауда оқушының жеке қабілетін ескеріп, қолдау көрсету, бөлінетін уақыт, қолданылатын дереккөздер арқылы жүзеге асыруға болады. Дифференциация сабақтың кез келген бөлімінде қолданылады. | Бұл бөлімді оқушылардың сабақ барысында алған білімдерін бағалау үшін қолданылатын әдіс-тәсілдеріңізді жазу үшін пайдалан ыңыз. | Денсаулықты сақтау технологиялары. Белсенді әдіс-тәсілдер мен сергіту жаттығулары. |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?