Жеңіс күні. Ұлы ерлікке тағзым. Қазақ тілі, 7 сынып, сабақ жоспары. 2 сабақ.
Сабақ: 2- сабақ | Мектеп: | |||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||
Пәні: қазақ тілі Сыныбы: 7 L1 | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағаны: | ||||||
Сабақтың тақырыбы: | 9-БӨЛІМ: ЖЕҢІС КҮНІ. ҰЛЫ ЕРЛІККЕ ТАҒЗЫМ | |||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Ж3 Жазба жұмыстарын әртүрлі формада ұсыну | |||||||
Сабақ мақсаттары: | Оқушыны:
| |||||||
Бағалау критерийлері: |
| |||||||
Құндылықтарды дарыту | Шексіз патриоттық сезім, құрметтеу құндылықтырын дарыту | |||||||
Пәнаралық байланыстар: | Тарих, әдебиет | |||||||
АКТ қолдану дағдылары | Презентация, бейнематериал | |||||||
Бастапқы білім | Жеңіс күні | |||||||
Сабақтың кезеңдері | Жоспарланған жұмыс түрі | Дереккөздері | ||||||
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 5 мин Сабақтың ортасы: 10 мин. 10 мин 15 мин | Сынып оқушылары: берілген ҰОС ардагерлерінің суреттері арқылы топтарға бөлінеді. 1-ші топқа: Бауыржан |Момышұлы; 2-ші топқа:Әлия Молдағұлова; 3-ші топқа:Мәншүк Мәметова. Әр топ өздеріне берілген батырлар туралы тарих, әдебиет пәндерінен алған білімдерін кіріктіріп мәлімет дайындау. (2 мин). Мақсаты: топта бірлесе жұмыс істеуге дағдыландыру, ойларын еркін жеткізе білуге үйрету, жаңа ақпаратпен бөлісу. Келесі бейнематериалға көңіл аударыңыздар. (3 мин).
Бағалау:топтар бағалау критерийлері арқылы сағат тілі бағытымен бірін – бірі бағалайды, дамыту қадамдарын ұсынады. Бейнетаспада сұхбат берген майдангер кім? Соғысқа дейінгі өмірі қалай өткен? Соғысқа қашан аттанды? Ардагер жараланғаннан кейін қандай қызметтер атқарды? Ұрыс даласынан елге аман-есен оралғаннан кейінгі өмірі қандай? 2-тапсырма:Бейнематериалдағы маңызды ақпараттарды анықтаңыздар.Әр топ өздерінің анықтаған 1 маңызды ақпаратын ортаға салады және неге маңызды екенін түсіндіреді. Мақсаты: оқушылардан берілген бейнематериалдан не ұққандарын, не мақсатпен көрсетілгендігін және қандай ойда қалғандарын білу. 3-тапсырма: Әр топқа соғыс ардагерлерінің өмірбаяны беріледі. Оқушылар үлгіде берілген сұхбат түрін негізге ала отырып өз мәтіндеріне байланысты сұхбат, әңгіме, мақала құрастырып жазады. Бағалау критерийі:
Бағалау: 1-топты 2,3,4-топ; 2-топты-3,4,1-топ, 3- топты 4,1,2-топ; 4-топты 1,2,3-топ «Бағалау парағы»арқылы бағалайды. Бағалау критерийі берілген бағалау парағы әр топта болады. | https://www.youtube.com/watch?v=nSy0mTcvGng 3,01 мин Соғыс ардагері Ә.Баймырзаұлы-мен сұхбат http://lib.nkzu.kz/Library/Librarykz/pechat/p439.htm Сұхбат үлгісі Ғ.Бұқтыбаевпен сұхбат. | ||||||
Сабақтың соңы: 3 мин. Үй тапсырмасы: 2 мин. | Кері байланыс:
Менің бүгінгі алған әсерім........ Менің ойымша, мен мынаны өте жақсы меңгердім.... Менің келесі сабақта білгім келеді.... жерлес ҰОС немесе тыл ардагерімен, олардың отбасы мүшесімен сұхбаттасып, (2-3 мин.) бейнетаспаға түсіріп әкелу. | |||||||
Саралау | Бағалау | Денсаулық және қауіпсіздік ережелерін сақтау | ||||||
Рефлексия | «Екі жұлдыз, бір тілек» және «Бағалау прағы»арқылы жүргізіледі. | Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлекция жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты деген сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||||
Сабақ мақсаттары Оқыту мақсаттары шынайы болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? Егер осы сабақты қайталап өткізсем нені өзгертер едім? Тақырыптың өмірмен байланысы болды ма? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?