Қазақ тілі_2 сынып_1-бөлім_ Өзім туралы_Өзіме киім үлгісін таңдаймын _Қысқа мерзімді жопар
Қысқа мерзімді жоспар
| Мектеп: Көкшетау қ. физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі Мұғалімнің аты-жөні : Қатысқандар: Қатыспағандар саны: | ||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Өзіме киім үлгісін таңдаймын | ||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) | 2.1.1.1 тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу, мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру 2.1.6.1 интонацияны, вербалды емес тілдік құралдарды (қимыл, ым-ишара) қолданып, тақырыпқа (Сіз қалай ойлайсыз? Сіз не ұсынар едіңіз? т.б.) назарын аударту 4.1 Сөздердің орфографиялық, орфоэпиялық нормаларын сақтау. «у», «и, й» әріптерінің емлесін сақтап жазу | ||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
| ||||||||||||
Бағалау критерийлері | У әрпі бар сөздерді буынға бөле алады.(6 сөз) Тақырып бойынша ұсыныс айта алады. (2 ұсыныс) | ||||||||||||
Сөздік қор | ыңғайлы, қолайлы, жарасады, жақсы сезіну, мата | ||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Жауапкершілік | ||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Өзін өзі тану пәнімен байланыс | ||||||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім | Жзағы демалысы туралы айта алады. | ||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||
Сабақтың кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||
Сабақ басы
5 минут | Ортадағы шеңберге жиналу.
| Слайд | |||||||||||
Сабақтың ортасы
10 мин
15 минут 5 минут 15 минут 10 минут 15минут | Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. Ортада шашылған әріптерден сөздер құрастыру. Әр жұпқа 1 сөздің әріптері. ҚАУЫН, ТАУЫҚ, ЖАУЫН, ДАУЫЛ, СӘУКЕЛЕ.
Бүгінгі сабақта ортасында у әрпі кездесетін сөздерді буынға бөліп үйренеміз. Қазақтың ұлттық киімдерімен танысамыз. 1. Топтық жұмыс. (2 топ- ұлдар ер балаға, қыздар қыз қуыршаққа.)
(М: тақия, шалбар, етік. Сөйлем: Мен қуыршаққа тақия кигіздім.) Бағалау: шапалақтау Сергіту сәті «Қаражорға» 2. (Ж) Сөздерді буынға бөлу. Шапан, жауап, етік, қауын, тақия, бөрік, кеудеше, қамзол, сәукеле, көйлек, жауын. Ережені түсіндіру: у сөз ортасында дауыссыз болса, келесі буынның басы болады: та-уық, са-уық, да-уыс Тапсырма: У дыбысы бар сөздердің астын сызу. Дауысты- дауыссыз дыбыстарды анықтау, қызыл және көк қарындашпен сызу. Буынға бөліп, дәптерге көшіру. Бағалау: ауысып тақта арқылы бір-бірін тексереді 3.Оқулықпен жұмыс (мұғалімнің көмегімен бірлесіп) Бейнекөрініс «Сәукеле» Өз ойларымен бөлісу 14-15- беттер 1.Сөйлесейік 2.Талқылайық 3. Жазайық Бағалау: сөздерді орфографиялық нормаға сай жазады; 4.(Ө;Т;Қ) Тірек сөздермен жұмыс.
Бұл ...... Оны ... мезгілінде киеді. Бұл ... Ол ... киімі. Бұл ... Оны ... киеді. Бұл ... . Оны ... киеді. 5.Кестемен жұмыс. Жеке орындайды.
6.Айтылым. Топтық жұмыс. Шеңбердегі әңгіме. Оқушының тілін, шығармашылығын дамытады. Мақсаты: жүйелі әңгіме құру
Әңгіменің басы: : Сәуле қуыршағына сәукеле іздеді. Әңгіменің аяғы: Қуыршағының сәукелесі әдемі болып шықты.анама рахмет айттым. Үйге тапсырма: Ұлттық үлгідегі киімнің суретін салу. Айтып беру. |
Слайдпен жұмыс Қуыршақ және киімдер Таратпа материал Дәптермен жұмыс Бейнекөрініс «Сәукеле» Үлестірмелі материал Оқулық, үлестірмелі қағаздар Үлестірмелі материал (кесте ) | |||||||||||
Сабақтың соңы 5 мин | (МК) + Мен ................ үйрендім. -Маған .............. қиын. |
| |||||||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||
Қабылдау деңгейі жоғары оқушылар үшін тапсырманы күрделендіру: Қабілеті жоғары оқушылар сұрақтарды өз бетінше құрастыра алады. | Сергіту сәттерінде, белсенді жұмыс түрлерін өткізуде қауіпсіздік техникасын сақтау | ||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсарту үшін қандай өзгеріс енгізуге болады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылар туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?