Оптикалық құралдар. Физика, 11 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Геометриялық оптика | Мектеп: | |||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||
Сынып: 11 | Сабаққа қатыстқан оқушылар саны: Қатыспаған оқушылар саны: | |||||
Сабақтың тақырыбы | Оптикалық құралдар | |||||
Берілген сабақта қол жеткізілетін оқыту мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме) | 11.6.2.3- ұлғайтқыш әйнек (лупа), телескоп, микроскоптағы сәулелердің жолын тұрғызу және түсіндіру | |||||
Сабақтың мақсаттары: | Оптикалық құралда кескінді алу үшін сәулелердің жолын кескіндейді; Оптикалық құралдың қолдану мақсаты мен қолданысын атайды. | |||||
Бағалау критерийлері | Оқушы
| |||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: Оптикалық құралдарда пайда болатын кескінді сипаттайды; Линзалар мен дененің өзараәрекеттесуі негізінде алынған кескіннің түрін негіздейді; Оптикалық құралдарды сипаттай алады және қолдану мақсатын айтады. Пәндік лексика мен терминология: Жалған, шын, үлкейтілген, кішірейтілген, төңкерілген, тура, өлшемі бойынша тең, басты оптикалық ось, фокустық қашықтық, фокальды жазықтық, оптикалық центр, жақыннан көргіштік, алыстан көргіштік. | |||||
Құндылықтарды дарыту | Көзге деген күтім. | |||||
Пәнаралық байланыс | Биология (адамның көру қабілеті) | |||||
Алғашқы білім | Линзалар (8 сынып) | |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған қызметі | Ресурстар | ||||
Сабақтың басы 2 мин | Ұйымдастырушылық кезең. 1. Оқушылардың назарын сабақтың тақырыбына аударту. 2. Оқушыларды сабақтың тақырыбымен таныстыру. 3. Оқушылармен бағалау критерийлерін талдау. | Презентация Слайды 1-2 | ||||
Сабақтың ортасы 10 мин 25 мин | (W) Үй жұмысын тексеру: колейдоскоп және перископ құралын демонстрациялау ( таңдау бойынша) Видео қарау және талқылау https://www.youtube.com/watch?v=blpnMc7ynHo Есептре шығару
Дискрипторлар :
| Презентация Слайды 3-4 Презентация Слайд 5, раздаточный материал | ||||
Сабақтың соңы 3 мин | Сабақтың соңында оқушылар рефлексия жасайды: Сабаққа дейін не білдің? Сабақта не білдің? Не білгің келеді? | |||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жос-парлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың мате-риалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіп-сіздік техникасының сақталуы | ||||
Физика кабинетінде қауіпсіздік техника мен тәртіп сақтау ережелерін ескеру | ||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | ||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру