Идеал газ. Газдардың молекулалық-кинетикалық теориясының негiзгi теңдеуi. Физика, 10 сынып, сабақ жоспары, 3 сабақ.
2 тоқсан
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Газдардың молекулалық- кинетикалық теория негiздерi | Мектеп: | ||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалім: | ||||||||||||||||||||
Сынып: 10 жаратылыстану-математикалық бағыты | Қатыспаған оқушы Қатысқан оқушы саны: | саны: | |||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Идеал газ. Газдардың молекулалық-кинетикалық теориясының негiзгi теңдеуi | ||||||||||||||||||||
Оқыту мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 10.3.1.2 - идеал газ моделін сипаттау; 10.3.1.3 - МКТ-ның негізгі теңдеуін есептер шығаруда қолдану; | ||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары | «Идеал газ», «Газдардың МКТ негізгі теңдеуі» тақырыбы бойынша оқушылардың білімін жүйелеу; Идеал газдың МКТ негізгі қағидаларын бекіту. | ||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі | Білу молекула-кинетикалық теорияның негізгі ережелерін біледі. Түсіну р қысымды анықтау үшін формулаларды қолданады; Қолдану Формуладағы физикалық шамаларды байланыстыра алады; Физикалық терминдерді қолданып, газ қысымын түсіндіре алады; Талдау молекула қозғалысының энергиясы температураға тәуелді екендігін қорытындылайды. | ||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Пәндік лексика және терминология:
| ||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Бір-біріне көмектесуге, ұжымшылдыққа, жауапкершілікке баулу. Өзінің және өзгенің жұмысына баға беруде критерийлер бойынша нақты дәлелдер келтіре алуға үйрету. Жаһандық азаматтық Глобальды жылынуды газ, температура және қысым терминдерін қолданып түсіндіру. | ||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Математика. Формулаларды түрлендіру, есептеу. | ||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | Идеал газ. МКТ негізгі теңдеуі. | ||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы | |||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 минут | Оқушылармен амандасу. Оқушының назарын сабаққа аудару. Сабақтың тақырыбын, мақсатын, барысын хабарлау. Соңында белсенді қатысқан, фишканы көп жинаған 3 оқушыны анықтау. | Фишкалар | |||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 5 минут 5 минут 10 минут 10 минут | Жұппен жұмыс. «Терминдер» Мұғалім 1 минутқа тақтаға терминдерді көрсетеді. Оқушылар өз жұбын табады. Жеке жұмыс. «Қара жәшік» ішіндегі жасырылған нәрсені оқушылар табады. «Формулалар аукционы». Оқушыларға МКТ негізгі 4 теңдеуі ұсынылады. Формуланы «сатып алу» үшін оқушылар ол туралы көп мағлұмат беруі тиіс. Бағалау. Оқушының дұрыс жауабы үшін фишка беріледі. Логикалық сұрақтар. МКТ мен табиғат, техникаға қатысты 4 сұрақ қойылады. Бағалау. Дұрыс жауап үшін оқушыға фишка беріледі. | Қара жәшік, термометр | |||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 минут | Бағалау. Критерий бойынша мұғалімнің бағалауы. Белсенді оқушыларды анықтау. Рефлексия. | ||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Бұл сабақтан мен келесі сабағыма әсер ететін, сынып туралы немесе оқушылар жайында нені білдім? | |||||||||||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру