Күрделі теңдеулерді шешу. Математика, 3 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ жоспарының үлгісі
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3B бөлім -Теңдеулерді шешу | Мектеп: Көкшетау қаласындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | |||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні : | |||||||
Сынып: | Қатысқандар: Қатыспағандар саны: | 18 | ||||||
Сабақ тақырыбы | Күрделі теңдеулерді шешу | |||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 3.2.2.2 ** көбейту мен бөлу амалдарынан тұратын қарапайым теңдеулерді; х· (25:5)=60; (24·3):х=6; х: (17·2)=2; k+124 : 4 = 465 түріндегі күрделі құрылымды теңдеулерді шешу | |||||||
Сабақ мақсаттары | Көбейту мен бөлу амалдарынан тұратын қарапайым және күрделі теңдеулерді шешу | |||||||
Бағалау критерилері | Күрделірек теңдеулерді рет-ретімен орындай отырып, шеше алады. | |||||||
Тілдік мақсаттар
| Оқушылар: • теңдік, теңсіздік Пәндік сөздер мен сөз тіркестері: • белгісіз қосылғыш, азайғыш, азайтқыш, көбейткіш, бөлгіш. | |||||||
Құндылықтарды дарыту | Еңбек ету, өзін өзіне қызмет көрсетуге баулу | |||||||
Пәнаралық байланыстар | Еңбекке баулу | |||||||
Алдыңғы меңгерілген білім | Теңдеулермен танысу | |||||||
Сабақ барысы | ||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||
Сабақтың басы 5 минут | (Ұ)Ұйымдастыру. Оқушылар шеңберге тұрып, бір-біріне сәттілік тілейді. (Ұ)Теңдеу жайлы естеріне түсіру. Өткен сабақ тақырыбы мен мақсатына шолу жасау мақсатында ауызша қарапайым теңдеулер есептеу. Логикалық тапсырмалар Теңдеудің түбірін тап
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау Бағалау критерийлерін шығару | Маркер, ламинад қағаз,презентация | ||||||
Сабақ ортасы
5 минут 7 минут 13 минут 7 минут | (Ұ) «Сен маған, мен саған» Мақсаты: өткен білімдерін еске түсіру, қайталау, бекіту.
Оқушылар сұрақтарға жауап береді, түзетулер мен ұсыныстар арқылы толықтырулар енгізіледі. (Ұ, МК) Теңдеуді шеш. Мақсаты: күрделі теңдеулерді шешуге дағдылану Теңдеуді түсіндіре отырып шешімін тап.
Ұжыммен теңдеуді түсіндіре отырып шығарады, кері байланыс жасалады. (Т) Теңдеуді шеш. Мақсаты: күрделі теңдеулерді шешуге дағдылану Әрбір теңдеудің тапсырмалары түстермен беріледі. «А» деңгейі – сары түсті қағазда, «В» деңгейі – көк түсті қағазда, «С» деңгейі – жасыл түсті қағазға шығарылады. Теңдеуді шеш. «А» деңгейі y + 380 = 750 +250 800 –x = 3 х 80 7 х а = 245 – 34 640 : с = 40 х 2 56 + а = 810 : 9 х – 95 = 580:20 «В» деңгейі 9у+380 :2=750+250 800-7х=380 (957-900)+ 360:а=63 «С» деңгейі (60 +2 у) :4 = 810 : 9 (х – 95) х 5 = 580 - 80 6у + 380 х 2 = 750 + 250 /Тапсырмаларды «Галерея» әдісі бойынша түстеріне қарай өзара тексереді. Егер берілген уақыттан бұрын теңдеулердің түбірін тапса, онда, келесі түсті қағазда берілген теңдеуді шығаруына рұқсат етіледі. Кері байланыс жасалады. «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі бойынша өзара бағаланады/ «Плюс - минус» бойынша өзін-өзі бағалайды | Презентация, күрделірек теңдеулерді шешу: ай Есеп (теңдеудің көмегімен шешу): http://nrich.maths.org/664
Математика тарихындағы есеп: http://nrich.maths.org/278 Қима қағаздар Жұмыс дәптері | ||||||
Сабақтың соңы 3 минут | Сен бүгін не үйрендің? Саған бүгін ең маңызды болған нәрсе? Неге? Не туралы тағы да көбірек білгің келеді? Қай тапсырма сені қызықтырды? Саған кішкене қиындау болған тапсырма? Неге ? Сабақтың қай жерінде өзіңді жақсы көрсете алдың? Бүгін сабақта алған біліміңді қайда қолдана аласың? | слайд | ||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||
|
|
| ||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | |||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?