Күрделі теңдеулерді шешу. Математика, 3 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді сабақ жоспарының үлгісі
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3B бөлімі «Теңдеулерді шешу. Сандармен операциялар» | Мектеп: Көкшетау қаласындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні:01.03.2019 | Мұғалімнің аты-жөні : Шуматова А.М | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 3В | Қатысқандар:21 Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Күрделі теңдеулерді шешу | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 3.2.2.2 ** көбейту мен бөлу амалдарынан тұратын қарапайым теңдеулерді; х· (25:5)=60; (24·3):х=6; х: (17·2)=2; k+124 : 4 = 465 түріндегі күрделі құрылымды теңдеулерді шешу | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Көбейту мен бөлу, қосу мен азайту амалдарынан тұратын қарапайым және күрделі теңдеулерді шешу | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Күрделірек теңдеулерді рет-ретімен орындай отырып, шеше алады. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Оқушылар: •теңдік, теңсіздік Пәндік сөздер мен сөз тіркестері: • белгісіз қосылғыш, азайғыш, азайтқыш, көбейткіш, бөлгіш. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтардыдарыту | Оқушыларды жауапкершілікке, достық қарым-қатынасқа, ізденіске тәрбиелеу. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Қазақтілі және әдебиеті | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім | Теңдеулермен танысу | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 мин 3 мин | (Ұ)Ұйымдастыру. Оқушылар тұрып, бір-біріне сәттілік тілейді. Сонау-сонау алысқа, жүзсін десең кемелер,Тылсым-сырлы ғарышқа, ұшсын десең денелер,Жасау үшін бәрің деМатематика - Ең маңызды ғылым бұл,Сондықтан да, сондықтан да сол ғылымның тілін біл. Қызығушылықтарын ояту. (Т) Математикалық таңғы ас Мақсаты: оқушылар амалдардың компоненттерін еске түсіреді.
Топтарға таратылады. Тақтадағы дұрыс жауаппен тексереді. (Ұ)Теңдеу жайлы естеріне түсіру. Жазылған сызбаларды қандай екі топқа бөлуге болады? 505 – х=490:10 Х+ 20= 70 Х- 40 =30 (а –8)*4 = 100-20 150 - Х = 70 (қарапайым және күрделі теңдеу) Теңдеу дегеніміз не? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау Бағалау критерийлерін шығару | Презентация, карточка | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ ортасы 12-минут 5 мин 10 мин | (Ө.ж) Деңгейлік тапсырма Әрбір деңгейдегі тапсырма оқушылар өздігінен орындайды, бір оқушыдан тақтада есептеп, қалған оқушылар жауаптарын тексереді. Түстер боялған белгі бойынша өздерін бағалайды, І деңгей. Х*5=50-25 Х*5=25 Х=25:5 Х=5 ІІ деңгей. (а*7)-470=90 а*7=470+90 а*7=560 а=560/7 а=80 ІІІ деңгей Есепті теңдеудің көмегімен шығар. Мектеп кітапханасынан 3 «А» сынып оқушылары 25 атақты тұлғалар және 15 көркем әдебиет кітабын алды. Ал 3 «В» бірнеше кітап алды. Егер 3 «В» сынып оқушыларының алған кітабын 8 есе арттырсақ, олардың алған кітаптары тең болады. 3 «В» сыныбы неше кітап алды? Х*8 = 25+15 Х*8=40 Х=40:8 Х=5 Сергітусәті
5*6=35; 7*6=42; 12:3=4; 7*8=54; 18:9=2; 9*6=63 2. Тақтада берілген теңдеулердің жауабын мұғалім көрсетеді, егер дұрыс болса қолдарымен шапалақтайды, егер дұрыс емес болса, аяқтарымен топырлайды. 15 + х=45 (х=30) 47 - х=13 (х=60) х - 23=68 (х=81)
(Ө.Ж) Теңдеудің түбірін тап. Жұптар жұмыстарын ауыстырып тексереді.
| Презентация, Кеспеқағаздар Қима қағаздар | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 минут | Кері рефлексия: - Оқушылар сонымен бүгін біз нені үйрендік? - Иә, дұрыс айтасыңдар бүгін біз күрделі теңдеулер шешуді үйрендік. Оқушылар теңдеуді қалай сипаттауға болады? - Сабақ барысында қандай қиындықтар болды? Оқушылар стикерге өздерінің ойларын жазады. | слайд | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмаларқоюдыжоспарлапотырсыз? | Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінтексеружоспарыңыз? | Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?