6-ға көбейту кестесі. Математика, 3 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1В бөлім – Көбейту және бөлу. Есептер | Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: НЗМ ФМБ Талдықорған қ | |||||||
Күні: 21.09 | Мұғалімнің аты-жөні :Иманбаева Н.З | |||||||
Сынып: 3 А | Қатысқандар:17 | Қатыспағандар саны: 0 | ||||||
Сабақ тақырыбы | 6-ға көбейту кестесі | |||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) | 3.1.2.4 6-ға көбейту және бөлу кестелерін құрастыру, білу және қолдану | |||||||
Сабақ мақсаттары | 6 сандарына көбейту мен бөлу кестесін құрастыруды біледі және қолданады .Көбейту мен бөлу -өзара кері амалдар екенін түсінеді. | |||||||
Бағалау критерийлері | 6 сандарына көбейту мен бөлу кестесін құрастыруды біледі және қолданады Көбейту мен бөлу -өзара кері амалдар екенін түсінеді. Көбейту мен бөлу амалдарының компоненттері арасындағы байланысты анықтайды | |||||||
Сөздік қор | Көбейту, бөлу, өзара кері амал | |||||||
Құндылықтарды дарыту | Топтық жұмыс барысында өзара жауапкершілік, сыйластық, өзара түсіністік құндылықтары қалыптасады. | |||||||
Мектеп миссиясы мен мектеп пайымдауы және жаһандық азаматтықтың іске асуы | Көбейту кестесін білудің адам үшін маңыздылығына тоқталу. | |||||||
Пәнаралық байланыстар | Қазақ тілі , дүниетану сабақтарымен байланыс орнайды. Құмырсқаның еңбекқорлығы туралы айтылады | |||||||
ИКТ | АКТ – мен байланыс, презентация | |||||||
Алдыңғы меңгерілген білім | Оқушылар күнделікті өмірдегі тәжірибесіне сүйенеді. 5-ке дейін көбейту кестесін біледі. | |||||||
Сабақ барысы | ||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||
Сабақтың басы 5 минут | Психологиялық дайындық Үлкенге де Сіз, Кішіге де Сіз Бар адамға құрметпен Бас иеміз Біз - ОМ таныстыру 6-ға көбейту және бөлу кестесін құрастыруды үйренсің |
Оқулық, жұмыс дәптері, үлестірмелі парақтар, көбейту кестесі плакаты | ||||||
Сабақ ортасы
30 минут | Балалар, қалай ойлайсыңдар, көбейту кестесін білудің адам үшін қандай маңызы бар? ( оқушылар пікірін білу) Көбейту кестесінің маңыздылығы туралы ой бөлісу. (Ұ) Олай болса, болашақта өмірде қолдана білу үшін, 6-ға көбейту және бөлу кестесін құрастырайық. Ол үшін бір жұмбақ шешейік Қиналып көтеріп Өзінен ауырды Жорғалап жетеді Жүкшідей кәдімгі (Құмырсқа) Құмырсқа туралы не білеміз? (Тірі табиғат иесі. Жәндік. Еңбекқор) Оның еңбекқорлығы сондай ол бізбен бірге 6 -ға көбейту кестесін құрастыруға келіпті.Біз қазір тақтадағы мысалдарды оқып, жауабын шығарып, нәтижесін қалай алғанымызды түсіндіріп, құмырсқаның себетіне саламыз.6*2=126+6=12 6*2=126+6+6=18 6 *3=186+6+6+6=24 6*4=246+6+6+6+6=30 6*5=30 6+6+6+6+6+6=36 6*6=36 6+6+6+6+6+6+6=42 6*7=42 6+6+6+6+6+6+6+6=48 6*8=48 6+6+6+6+6+6+6+6=6=54 6*9=54 6+6+6+6+6+6+6+6+6+6=60 6*10=60
(оқушыларды мадақтау, қолдау көрсету арқылы бағалау)(Ж.Д) Жазуды толықтыр. (жұлдызша арқылы бағалау) Енді санды 6-ға бөлуді қарастырайық. (Слайд №1) 6-ға бөлу кестесі 36: 6=6 себебі 6*6=3642: 6=7 себебі 7*6=4248: 6=8 себебі 8*6=4854: 6=9 себебі 9*6=54
Ауызша талдау. ( бас бармақ арқылы бағалау) 6-ға бөлінетін сандарды ата. 12 , 21, 18, 30, 17. (Т) Шығарып көр- дәптерге (Өзара бағалау) 6х6+100=136 500-6х9=446 248+6х7=290 1000-6х10=940 Сергіту кезеңі Бір, екі, еңкей! Бүгілмесін тізең Үш, төрт, Шалқай! Иілмесін тізең Қолды көтер аспанға Саусақты соз жасқанба Орындыққа тік отыр! Бойыңды әркез тік ұста (Ж) Құмысқа лотосы. Слайд 3 (Бақылау арқылы бағалау) Арифметикалық амалдарды орындап, нәтижесін тауып, фишкамен жабу.
Дифференциациялық тапсырма Теңдеуді шеш. 6 х а =54 48 : в =6 c х 6= 42 | |||||||
Сабақтың соңы 5 минут | (ҚБ) 6x1=6 6x2=12 6x =18 6x =24 6x =30 6x =36 6x =42 6x =48 6x =54 6x =60 Рефлексия.
Үй тапсырмасы. Жұмыс дәптері 65 бет.Гүлзар. Балықтар. Оқулық 19 бет | |||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға «Теңдеуді шеш» тапсырмасы ұсынылады | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? 6-ға көбейту және бөлу кестесін құрастыру - мадақтау, қолдау көрсету арқылы бағалау;(Ж.Д) Жазуды толықтыр. (жұлдызша арқылы бағалау) Ауызша талдау. 6-ға бөлінетін сандарды ата- ( бас бармақ арқылы бағалау) Шығарып көр- топтық жұмысы (Өзара бағалау) Құмысқа лотосы. (Бақылау арқылы бағалау) (ҚБ) - жазба түрде бағаланады | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?