8-ге көбейту кестесі Есеп шығару. Математика, 3 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1В бөлім – Көбейту және бөлу. Есептер | Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: НЗМ ФМБ Талдықорған қ | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні :Иманбаева Н.З | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 3 А | Қатысқандар:17 | Қатыспағандар саны: 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | 8-ге көбейту кестесі Есеп шығару | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) | 3.1.2.4 8-ге көбейту және бөлу кестелерін құрастыру, білу және қолдану | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сөздік қор | Көбейту, бөлу, өзара кері амал | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Топтық жұмыс барысында өзара жауапкершілік, сыйластық, өзара түсіністік құндылықтары қалыптасады. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Мектеп миссиясы мен мектеп пайымдауы және жаһандық азаматтықтың іске асуы | Көбейту кестесін білудің адам үшін маңыздылығына тоқталу. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Қазақ тілі , дүниетану сабақтарымен байланыс орнайды. Құмырсқаның еңбекқорлығы туралы айтылады | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
ИКТ | АКТ – мен байланыс, презентация | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім | Оқушылар күнделікті өмірдегі тәжірибесіне сүйенеді. 5-ке дейін көбейту кестесін біледі. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 минут | Психологиялық дайындық Үлкенге де Сіз, Кішіге де Сіз Бар адамға құрметпен Бас иеміз Біз - ОМ таныстыру 8-ге көбейту және бөлу кестесін қолданып есеп шығаруды үйренсің (Ж) Үй жұмысын тексеру смайлик арқылы бағалау |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ ортасы
30 минут | (Ж) Ауызша есептеу Қандай сан ойлағанын тап 16 ойлаған саннан екі есе артық (8) Ойлаған сан 48ден 8 есе кем (6) 56 Ойлаған сан 8 есе артық (7) Ойлаған сан 64тен 8 есе кем(8) 72 ойлаған саннан екі есе артық(9) Ойлаған сан 40 тан 8 есе кем(5) 32 ойлаған саннан 4 есе артық(8) Ойлаған сан 24 тен 8 есе кем(3) (Ж) Жылдам санау. Жауабы: Нәзгүл. Шығарып көр Есептерді шығар а) Бірінші орамда 32 м, ал екінші орамда одан 4 есе кем мата бар.Бірінші орамдағы мата екінші орамдағыдан неше метр артық? Жауабы: А) 24м артық ә) Кішкентай себетте 3 кг, ал үлкен себетте одан 21 кг артық жүзім бар.Кішкентай себеттегі жүзім үлкен себеттегіден неше есе кем? Жауабы: Ә ) 8есе к Қабырғалары 6 см және 2 см болатын тіктөртбұрыштың периметрін тап. Жауабы: Б)16 см (Т) Орындап көр Жауабы: А) 8рет Ә ) 72 Б)6 рет Ойлан Жауабы:7 Жұмыс дәптерінде орындайтын тапсырмаларға ұсыныстар Шайханада. Оқушылар берілген кестелер бойынша есеп құрастыруы керек. Есептерді шығару барысында шамалардың арасындағы байланысты анықтап, 8-ге көбейту және бөлу амалдарын орындайды. Жауабы: А. Барлығы 16 түйір қант; Ә. Бір ыдыста 9 кәмпит; Б. 3 үстел. Есептерді шығар. Бұл тапсырма 8-ге көбейту кестесін қолданып, есеп шығаруды өз бетінше бекітуге арналған. Жауабы: А. 6 мәшине; Ә. 5 рет; Б. 48 фургон, 40 тонна 8-ге көбейтеміз және бөлеміз. Оқушылар бірінші қатарда берілген сандарды 8-ге көбейту, қосу, бөлу және азайту арқылы кестені толтырады. Жауабы:
| • ламинатталған парақтар, маркерлер. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 минут | (ҚБ) Есепте. А. Бір жапсырма 20 теңге тұрады. 80 теңгеге неше жапсырма келеді? Ә. Бірдей екі бәліш 80 теңге тұрады. Бір бәліш неше теңге? Б. Бір самса 40 теңгеден болса, 8 самсаға неше теңге төлеу керек? Рефлексия.
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға «ойлан тапсырмасы ұсынылады | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? 8 ге көбейту және бөлу кестесін құрастыру - мадақтау, қолдау көрсету арқылы бағалау;(Ж.Д) 8-ге көбейту (жұлдызша арқылы бағалау) Мысалдарды шығар ( бас бармақ арқылы бағалау) Шығарып көр- топтық жұмысы (Өзара бағалау) Жылдам санау (Бақылау арқылы бағалау) (Ж Д) - жазба түрде бағаланады | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?