«Шалқан» ертегісін жазу (1-сабақ). Қазақ тілі (орыс сыныбы), 1 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ жоспары
Пән: Қазақ тілі Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6 Күні: Сынып: | Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | |||||||||||
Сабақ тақырыбы | «Шалқан» ертегісін жазу (1-сабақ) | |||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.4.2.1 оқыған/аудио/бейнематериалдар негізінде заттардың таныс атауларын жазу 1.4.4.1 бас әріптер мен кіші әріптерді дұрыс байланыстырып, көркем жазу | |||||||||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: мұғалімнің қолдауымен оқыған материалдың негізінде заттардың таныс атауларын жазады, бас әріптер мен кіші әріптерді дұрыс байланыстырып, көркем жазады. Көптеген оқушылар: оқыған материалдың негізінде заттардың таныс атауларын жазады, бас әріптер мен кіші әріптерді дұрыс байланыстырып, көркем жазады. Кейбір оқушылар: оқыған материалдың негізінде заттардың таныс атауларын жазады, бас әріптер мен кіші әріптерді дұрыс байланыстырып, өздігінен көркем жазады. | |||||||||||
Бағалау критерийлері | Оқыған материал негізінде сөздерді жазады. Бас әріп пен кіші әріптердің байланысын сақтап, көркем жазады. | |||||||||||
Тілдік мақсаттар | Шалқан, ата, әже, немере, күшік, мысық, тышқан, тартады, отырғызады, тартып алады, шақырады. | |||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Ынтымақтастық | |||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Дүниетану | |||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Презентация | |||||||||||
Бастапқы білім | «Шалқан» ертегісін мазмұнын біледі. | |||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||
Сабақтың басы 3 мин | (МК) Қызығушылықты ояту. Жақсы оқып сабақты Әдеп сақтау сәніміз. Сабаққа зер салайық, Бәрін ұғып алайық! Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын таныстыру. | |||||||||||
Сабақтың ортасы 7 мин 10 мин 3 мин 12 мин | (МК) «Орнынды тап» «Шалқан» ертегісі бойынша сөздер беріледі. Оқушылар сөздерді оқып, сөйлем құрастырып тұрады. Қалған оқушылар сөйлемнің дұрыстығын тексереді. Бірлесіп оқиды. Тапсырманың мақсаты – сөйлемдерді құрай алу. Шалқан үлкен болып өседі. Ата шалқан отырғызады. Ата және әже шалқанды тартады. (Ж) «Кім жылдам» Оқушылар жұптарға бөлінеді. Сурет бойынша берілген сөздерді жинақтап сөйлем құрап жазады. Бір үлгісін мұғалім көрсетеді. Әріптердің жазылуы мен тыныс белгіге назар аударады. Үлгі: Мысық тышқанды шақырады.
Кері байланыс. «Бағдаршам» арқылы тапсырма бойынша кері байланыс жасайды. Жасыл түс – жеңіл болды Сары түс – ойландырды Қызыл түс – қиын болды (Ө) «Ойлан, жаз» Оқушылар берілген сөздерді оқып, дәптерге сөйлемдерді құрастырып сауатты жазады.
Жазған сөйлемдерін түпнұсқамен салыстырады.
Дескриптор:
| |||||||||||
Сабақтың соңы 5 мин | «Жетістік баспалдағы» арқылы сабақтағы жұмысын қорытындылайды. | |||||||||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия
| ||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | ||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру