Мектепке барар жол-шағын есеп жазу. Қазақ тілі (орыс сыныбы), 1 сынып, сабақ жоспары.


Сабақ жоспары

Пән: Қазақ тілі (екінші)

Бөлім: Саяхат

ТАҚЫРЫБЫ:Мектепке барар жол-шағын есеп жазу.

МЕКТЕП: Көкшетау қаласындағы физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Мұғалім: Қалиева Қ.Қ., Лепесбаева А.Т.

СЫНЫП: 1

ҚАТЫСҚАНДАР САНЫ:

ҚАТЫСПАҒАНДАР САНЫ:

ОҚУ МАҚСАТТАРЫ:

Т 2 Күнделікті өмірде қолданатын таныс сөздердің мағынасын түсінеді.

А 2 Қарапайым әңгімелерді (мәтінді) мазмұндайды.

Ж4 Дыбыстар мен әріптер арасындағы байланысты біледі, жазуда саналы түрде ескеріп отырады.

 САБАҚ

 МАҚСАТЫ:

Барлық оқушылар:

Тірек сөздерді бірнеше рет қайталап айта алады. Сурет пен ақпаратты сәйкестендіре алады.

Оқушылардың көбі:

Тақырыпқа сай сөздікпен жұмыс істей алады, берілген сөздерден сөйлемдер құрып, жұпта жаза алды.

Оқушылардың кейбірі:

Сөздерді сөзбен сәйкестендіріп, қосымша ақпарат айта алады. Берілген фразалардан тақырыпқа сай әңгімелей алады.

 СӨЗДІК ҚОР:

Негізгі терминдер мен сөз тіркестері:

Мен ата-анамен қоштасамын, автобусқа отырамын, автобуста достармен сөйлесемін, автобустан түсемін, мектепке барамын, мектеп ауласында айнаймын.

Алдыңғы білімдер

Мектепке барар жол-шағын есеп жазу.

Жоспар

Іс-әрекет кезеңдері

Жоспарланған іс-әрекет

Ресурс

Сабақтың басы

Ертеңгілік шеңберКүнде ерте тұрамын,Ерте тұру ұраным.Тапсырмамды орындап,Мектепке бет бұрамын.Мынау қобдишада не бар деп ойлайсыңдар?

Оқушылардың ұсыныстары.

(көлік, қалам, жол)

Не үшін керек? сұрағы арқылы сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын таныстырып өту.

Сабақтың ортасы

(Ж) «Жұбын тап» ойыны арқылы бір топ оқушыларға суреттер беріледі, екінші топ оқушыларға сөйлемдер беріледі. Оқушылар бірлесіп, жұптарын табу керек, әрі ол сурет туралы ақпаратты оқып, қосымша ақпарат айтуға болады.

Бірінші жұп

Мен ата-анамен қоштасамын.

Екінші жұп

Автобуста достармен сөйлесемін.

Үшінші жұп

Автобустан түсемін.

Төртінші жұп

Мен досыммен мектепке барамын.

Бесінші жұп

Бағдаршамның жасыл түсіне өтеміз.

Сергіту сәті «Көңілді күн»

(Ж) Жазылым.

Жұпта сөйлемдер жинақтау. Ламинат қағазға жазу.

Бірінші жұп

Мен анамен қоштастым.

Екінші жұп

Мен мектепке автобуспен келдім.

Үшінші жұп

Автобуста достармен сөйлестім.

Төртінші жұп

Бағдаршамның жасыл түсіне өттім.

Бесінші жұп

Мен көліктен түстім.

Бағалау

Жұптар бір-бірін саусақ арқылы немесе шапалақ арқылы бағалайды.

(МК) Интерактивті тақта арқылы сөйлемдер мен суреттерді сәйкестендіру.

(Ж,қ) Суреттің қасына реттілігін білдіретін сөйлемді жазу. Сөйлемдерді сауатты көшіріп жазу.

1. Сабақта отырмын.

2. Автобустан түстім.

3. Үйден мектепке шықтым.

4. Аялдамаға келдім.

5.Мектепке келдім.

6. Автобусқа отырдым.

Дұрыс жауаптар

1.Үйден мектепке шықтым.

2.Аялдамаға келдім.

3.Автобусқа отырдым.

4.Автобустан түстім.

5.Мектепке келдім.

6.Сабақта отырмын.

http://yandex.kz/video/search?filmId=UlSbYmRfUXI&text=%D1%81%D0%B5%D1%80%D0%B3%D1%96%D1%82%D1%83%20%D1%81%D3%99%D1%82%D1%96%20%D0%B1%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%83%D1%8B%D1%88%20%D1%81%D1%8B%D0%BD%D1%8B%D0%BF

Презентациямен жұмыс

Сабақтың соңы

Шеңберде лента арқылы сабақта өткен сөздер мен сөйлемдерді қайталап атап өту.

Кері байланыс

Жасыл - толық түсіндім;

Қызыл - түсінбедім;

Сары – сұрақтарым бар.

Қосымша ақпарат

Дифференциация – Балаларға қалай көмектесесіз? Қабілетті балаларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – оқушылардың білімдерін қадағалауды қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланысденсаулық пен қауіпсіздікАКТҚұндылықтар

  • Сөздерді суретпен сәйкестендіру;
  • Сөйлемдердің құрастырып жаза алу;
  • Мәтінді тыңдай отырып, суретті анықтай алу.

Оқушылар бір – бірін саусақ пен алақан арқылы бағалайды.

Бас бармақ жоғары қараса - өте жақсы

Бас бармақ төмен қараса - өте жаман

Алақан алға қараса – орташа

Мұғалім:--Керемет жұмыс істедің!,

- Жақсы жұмыс істедіңдер! т.б

  • Дүниетану
  • Сыйластық, құрмет, әдептілік

Бақылау

Сабақтың мақсатына жеттім бе?

Оқушылар не үйренді?

Ынтымақтастық атмосферасы қандай болды?

Оқушылар арасындағы дифференциациялау бойынша іс-әрекеттер ұтымды болды ма?

Жоспарланған уақытты ұстандым ба? Жоспардан қандай шегіністер жасадым және неліктен?

Қорытынды бағалау

Сабақтың ең ұтымды кезеңдері:

1:

2:

Сабақты жақсартуға септігін тигізген екі сәтті кезең:

1:

2:

Осы сабақтан келесі сабақты өткізуге септігін тигізетін сынып және жеке оқушылар жайлы не білдім?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандықтар шетелге шығуға жылына қанша жұмсайды?
» Су тасқынынан зардап шеккендерге қосымша тағы 553 мың теңге төленеді
» Елімізде TikTok желісі бұғатталуы мүмкін бе?
Пікір жазу