Өз имиджіне арнайы аксессуар жасау/киімнің жинақтамасын жасау бойынша тәжірибелік жұмыс. Эксперимент по созданию коллекции одежды/аксессуаров для собственного имиджа. Көркем еңбек (қыздар), 9 сынып, сабақ жоспары.


№ 9.2.4-5-6-7. Қысқаша мерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2Бөлім\ Дизайн және технология

Школа:

НИШ ФМН г.Костаная

Дата: --. -- 2019ж.

Мұғалімнің аты-жөні:

Кипшакбаева Д.С.

Сынып: 9

Қатысқандар саны:

Қатыспаған саны:

Сабақ тақырыбы

Өз имиджіне арнайы аксессуар жасау/киімнің жинақтамасын жасау бойынша тәжірибелік жұмыс. Эксперимент по созданию коллекции одежды/аксессуаров для собственного имиджа.

Оқу мақсаты

9.1.5.1 обобщать знания из различных областей для разработки дизайна сложных объектов, образов и форм;

9.1.6.3 самостоятельно изучать, определять и оценивать трикотажные, нетканые полотна и другие современные, традиционные материалы;

9.2.3.1 определять, выбирать и применять оптимальные способы обработки материалов в процессе изготовления изделия;

9.3.4.1 самостоятельно предоставлять обоснованную оценку и собственное видение цели и значимости своей работы и работ других

Сабақ мақсаттары

Аксессуар н/е киім жасау бойынша тәжірибелік жұмыс

Бағалау критерийі

Оқушы оқу мақсатқа жетті, егер де:

  • Түрлі саладағы білімдерін біріктіріп, пішінді нысандарды жасайды.
  • Түрлі материал мен техникалады зерттеп қарастырады
  • Материалды өндеу технолигияларын қарастырады.
  • Өз жұмысын ж/е басқалардың жұмыстарын сынап бағалайды

Тілдік мақсаттар

Д) трансформация, бекіту, аксессуарлар, бижутерия, қайырып тігу және тізбекті тігіс, жіптерді тарту регуляторы, тігіс ақаулары, безендіру тігін материалдары, фурнитура, таспа, ызба, бау, стразалар, пайеткалар.

  • Мен трансформациялаудың ..... тәсілдерін білемін.
  • Менің ойымша, бұл.... әрлеу материалдары
  • Безендіру үшін мен … қолдандым.
  • Бұл үлгілерде … қолданылған.

  Дизайн – дизайн – disain Композиция – композиция – composition

  Киім бөлшектері – детали одежды – clothing details Ой – идея – idea

  Шаблон – шаблон – template

Құндылықтарды дарыту

- Тарих, мәдениет және тілдердің жалпылауы

- Өмір бойы оқыту, құрмет, ынтымақтастық және ашықтық.

- Жұмыс және шығармашылық, өмір бойы оқыту

- Жалпыға бірдей еңбек қоғамы

Жаһандық азаматтығын арттыру

Жоғары деңгейлі сұрақтарға жауап беріп, заманауи талдау жүргізу. Суретшілер мен дизайнерлердің, қолөнершірердің жұмыстарына сүйіне отырып эстетикалық көз-өарастарын дамыту және тәрбиелеу.

АКТ қолдану дағдылары

Интерактивті тақтаны қолдану. Тақырып бойынша ғаламтор желісін пайдалану.

Түпнұсқалық оқыту

Практикалық тапсырмалар арқылы даралық, өзіндік қасиет қабылетін білдііру

Пәнаралық байланыстар

Бейнелеу, өнер тарихы, сызу, технология

Бастапқы білім

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

1 Сабақ

Сабақтың басы

5 мин

Сабақтың ортасы

30 мин

Сабақтың соңы

10 мин

- оқушылардың зейінін сабаққа шоғырландыру

(Д), (К) «Миға шабуыл» оқушылардың назарын аудару,монитордағы бейне ролик қарап сабақ тақырыбын ашу.

- оқушылармен бірге сабақ мақсаттарын/ОМ анықтау

- оқушылардың «жақын даму аймағын», сабақ соңында күтілетін нәтижелерді анықтауға көңіл бөлу бағалау критерий мен дискрипторлады ашу.

1 Тапсырма: Практикалық жұмысты орындайтын болады.

1кезен Оқушылыр модельден өлшемдерін алады

2 кезен: өлшемдер бойынша қағазға шаблон салып,матаға түсіреді

3 кезен: ою таңдап матанаың үстіне салып кеседі.

4 кезен: қиған бөлшектерді машинамен жинап тігеді.

5 кезен: тігілген бұйымды әшекейлеп безендіреді.

Дескрипторлар:

  • Моделді өлшейді.
  • Өлшемдер бойынша қағазға шаблон салып матаға түсіреді
  • Оюды таңдап шаблон орындайды
  • Матаның үстіне ою салады.
  • Ою мен киім бөлшектерін кеседі.
  • Киім бөлшектерін өңдеп жинайды.
  • Тігін фурнитура мен ою-өрнек элементтерін пайдаланып, киімді сәндейді безендіреді

2. Рефлексия:

Сабақта мен ........................жұмыс істедім, өйткені......................

Мен .................................... ..............идеяны ұсындым

Мен мақсатқа жеттім...................өйткені.....................

Сабақ мен үшін................................................... болды

Менің көңіл күйім............................................................

Сабақтың қорытындысы: оқу мақсаты мен бағалау критерийлерін талқылау

Бейне ролик, қарындаш, альбом

Практикаға арнайы видео

https://www.youtube.com/watch?v=Wu4QHL3-Lfg

https://www.youtube.com/watch?v=wosSUM9hEss

https://www.youtube.com/watch?v=UPH7U4bSKaI

қайшы, ине, ватман, сызғыш, мата, жіп, бор, өлшейтін метр, тігін машина

Үй тапсырмасы

Практикалық жұмысқа арнайы құрал жабдықтарды әкелу

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Бүкіл оқушылар үйренетін болады: Жұмыс жоспарын жазады

бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдері

Бастапқы кезең

- «Миға шабуыл» сабақтың тақырыбын ашу

Ортаңғы кезең

- Нобай сызбасын орындау

- бір-бірін бағалау

Қорытынды кезең

-Рефлексия

Көзге ж/е жалпы денсаулыққа арналған іс-шара «Цветотерапия»

Денсаулық пен қауіпсіздікті тексеру: сабақ барысында желім, қайшы, инемен қолданғанда қауіпсіздік шараларын пайдалану және сақтау.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Барлық оқушылар ОМ қол жеткізді деп қорытынды жасау себебім, олар тапсырманы орындап өз идеяларын сыныптастарға таныстыру арқылы көрсетіп дәлелдеді.

Иә, бөлек тапсырма бойынша саралау дұрыс жүргізілді, себебі барлық оқушылар жетістіктер критерийлеріне қол жеткізіп, ОМ меңгере алды.

Сақталды

Сабақ жоспардан қандайда бір ауытқулар болған жоқ

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

Шартты түрде қойылған белгілер

(К) = бүкіл сыныппен жұмыс (Д) = мұғалімнің көрсетуі

(Г) = топтық жұмыс (Ф) = қалыптасатын бағаны қолдау

(И) = жеке жұмыс (T) = мұғалімнің түсіндіруі

(Э) = оқу эксперименті () = қауіпсіздік техникасы бойынша кеңестер



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Су тасқынынан зардап шеккендерге қосымша тағы 553 мың теңге төленеді
» Елімізде TikTok желісі бұғатталуы мүмкін бе?
» Елімізде су тасқынынан зардап шеккендердің қандай мүліктеріне өтемақы төленеді?
Пікір жазу