Біздің қайнар көзіміз 2. Көркем еңбек, 4 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2-бөлім: Мәдени мұра. |
| ||||||||||||
Сынып, күні: 4 |
| ||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Біздің қайнар көзіміз 2. | ||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 4.2.2.1 Анағұрлым күрделі әртүрлі әдістер мен тәсілдерді сенімді түрде пайдаланып, өздігінен таңдаған құралдар және материалдармен эксперимент жүргізіп, қолдану. 4.3.2.1 Әртүрлі өнер туындыларының жасалған материалдары мен суреттеу құралдарын арнайы терминологияны қолдана отырып, анықтау және салыстыру | ||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
| ||||||||||||
Бағалау критерийлері | Білім алушы:
| ||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Оқушылар: Пәндік лексика және терминология:
Талқылау үшін сұрақтар:
| ||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Әлем мәдениетінің әртүрлілігіне құрметпен қарау және ұлттық мәдениетті сақтау және дамыту үшін жағдай жасау. Бір-бірін тыңдай білу қабілеті. Бір-біріне құрметпен қарау. | ||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | ------ | ||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | АКТ-ны сабақ барысында қолданбайды. | ||||||||||||
Бастапқы білім | Оқушылар іс жүзінде үйренгендерін қолданады. | ||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||
Сабақтың басы 10 минут | 1.Оқушылармен амандасу. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. 1.Оқушыларды сабақтың тақырыбен және мақсаттарымен таныстыру: Сабақ тақырыбы: Біздің қайнар көзіміз 2. Сабақ мақсаттары:
Сіздің көңіл-күйіңіз қалай, сіз қалайсыз? Сіз сурет салуды ұнатасыз ба? Және жаңа нәрсені үйренесіз бе? Бүгін біз тек жаңа және қызықты нәрселерді үйренеміз. Кескіннің жаңа, әдеттегі емес техникасымен танысайық. Сіздерге үнайды деп үміттенемін. Дайындық кезеңі Жұмбақты шешіңіздер мұқият құлақ салып: Мұртын сипап күн бойы, Бетiн сусыз жуады. Тысырды аңдып түн бойы, Тышқанды көп қуады. (Мысық) Енді балалар біз бүгін қандай сурет саламыз? Кім айтады? Жауап: Жануардын суретің. 2. Тапсырма№1: Оқыту әдісі – көрнекілік, жұмыстың нысаны - фронтальды, қабылдау - жаңа ақпаратты меңгеру. «Шашырма» техникасындағы балалардың жұмыстарын көріңіз. Сұрақтарға жауап беріңіз.
Мұғалімнің «шашырама» техникасында көрсететін жұмысын тамашалыңыздар. Түрлі баспа/шашырама жасау үшін түрлі материалдармен эксперимент жүргізіңіз. Мысалы, тіс щеткасы, қылқалам және тағы басқа құралдармен жасалатын шашырама. Қажетті материалдар мен құралдарды таңдаңыз. Бұл техникада жұмыс істеу үшін жұмыс орнын дайында. Кері байланыс: Сіз бәрін түсінесіз бе? Сұрақтар бар? | ||||||||||||
Сабақтың ортасы
25 минут 2 минут | 3. № 3 тапсырма. Әдіс - практикалық, жұмыс түрі - жеке. Баспа жасау барысында оқушыларға қауіпсіздік техникасы туралы ескерту. Бұл жұмыс барысында былғанып қалу қауіпі бар. Жұмысты орындау кезеңдері:
Бір бірлеріңнің жұмыстарыңды бағалаңыздар. Шашырама техникасында орындаған жұмыстарыңызға пікір білдіріп, суретті салу үшін қандай материалдар мен техника қолданғандарыңызды түсіндіріңіздер. 4. Қалыптастырушы бағалау: дескриптор бойынша: - жануардың эскизін орындайды; - пропорцияларды жеткізеді; - жұмыс ұқыпты. 5. Бір-бірін бағалау: оқушы-оқушы. 6. Саралау: Барлыға үлгі қолданып жұмыс орындайды. Көпшілігі мұғалімнің көмегіне жүгінеді. Кейбір оқушылар өздері жұмысты орындайды. 7. Кері байланыс. - тапсырманы қалай орындадыныз? - оны орындау қаншалықты қиын / женіл ба? Неліктен? | Гуашь, акварель, палитра, Су ыдысы A4 қағаз парақтары. Түрлі және көлемдегі қылқалам мен щеткалар. | |||||||||||
Сабақтың соңы 3 минут | 9. Рефлексия: Фразалардың бірін жалғастыру арқылы жасалынған жұмысқа деген көзқарасымызды білдірейік ... Мен ойлаймын… Мен білемін… Мен есептеймін… Мен сенімдімін…. Жұмыс орнын жинау. | ||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||
Барлыға үлгі қолданып жұмыс орындайды. Көпшілігі мұғалімнің көмегіне жүгінеді. Кейбір оқушылар өздері жұмысты орындайды. | Бір-бірін бағалау. Мұғалімнің байқауы. | Денсаулық сақтау технологиялары. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары. | |||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | |||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру