Әлемдік саяси жүйесінің қайта құрылуы. Дүние жүзі тарихы, 11 сынып, сабақ жоспары, 1 сабақ.
Сабақ жоспары
Ұзақмерзімді жоспарының бөлімі 2 Бөлім. Саяси-құқықтық процесс 2 Бөлімше.1: Қазіргі әлемнің саяси жүйесі | Школа: НИШ ХБН г.Петропавловск Мұғалімнің аты-жөні: | |||||
Сынып: | ||||||
Күні: | ||||||
қатысқандар: | ||||||
қатыспағандар: | ||||||
Сабақтың тақырыбы | Әлемдік саяси жүйесінің қайта құрылуы. 1 сабақ | |||||
Осы сабақта жеткен оқыту мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
| |||||
Сабақтың мақсаттары | Ялта-Потсдам жүйесінің күйреу себептерін зерттеуді ұйымдастырыңыз. | |||||
Бағалау критерийлері |
| |||||
Тілдік мақсаттар
| Оқушылар Ялта-Потсдам жүйесінің құрылуы, мазмұны мен құлдырау себептерін талқылау, дәлелдер келтіре отырып (тыңдау, сөйлеу, оқу және жазу дағдылары) пікірлерін білдіре алады. | |||||
Пәнге қатысты лексика мен терминология: Ялта-Потсдам жүйесі, биполярлы әлем Диалогтар мен жазу үшін пайдалы сөз тіркестері: Ялта конференциясының негізгі шешімдері ... ... қатысты. Потсдам конференциясының негізгі шешімдері ... .. қатысты. Ялта-Потсдам жүйесі ... үшін жағдай жасады ... Ялта-Потсдам жүйесінің күйреуінің себептері ........ | ||||||
Құндылықтарды ынталандыру | Жаһандық азаматтық дегеніміз - бұл бәріміз біртұтас дүниенің бір бөлігіміз, және әрқайсымыз әлемде болып жатқан жағдайларға бірдей жауапкершілік аламыз. Жалпыадамзаттық құндылықтар мен ынтымақтастық идеялары | |||||
Пәнаралық байланыс | География (мемлекеттік шекаралар) | |||||
АКТ қолданудағы дағдылар | Интерактивті тақтаны қолдану - иллюстрация, презентация | |||||
Алдын ала білімдері | ||||||
Саралау | Жасырын - мұғалімдер ұсынатын қолдау мөлшері, қолдауға мұқтаж жандарды материалмен қамтамасыз ету, жұптар мен топтар құру тұрғысынан. | |||||
Ұғымы | Түсіндіру | |||||
Сабақ барысы | ||||||
Жоспарланған сабақтың кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-шаралар | Ресурстар | ||||
Сынақ – 5 минут | Мұғалімнің сәлемі. Ялта және Потсдам конференцияларына қатысушылардың фотосуреттері көрсетілген слайдты талқылау арқылы тақырыпқа кіріспе. ??? Суреттерде кімдер бейнеленген? Бұл фотосуреттер қандай оқиғаларды бейнелейді? Бұл адамдар фотосуреттерде қандай көрінеді, қазіргі кезде олар қандай сезімдерді сезінеді, бұл суреттер қашан түсірілген? Жалпы талқылау - 2 мин. Ең қызықты идеяларды таңдау. Оқушылар сабақ тақырыбының тақырыбын оқиды. Мұғалім ықтимал зерттеу сұрағын анықтау үшін ұсынушы және нақтылау сұрақтарын жүргізеді. Пікірталас - оқу мақсаттары мен олардың жету өлшемдері қандай болуы мүмкін. Оқушылармен бірге сабақтың мақсаттары мен оларға жету критерийлерін анықтайды. ??? Барлық оқушылар сабақтың мақсаты мен өлшемдерін түсінеді ме? Сабақта критерийлерге сәйкес қандай жұмыс түрлері қолданылады?Мақсатқа сәтті жету үшін не қажет? ???? Оқушылар осы тақырып бойынша не біледі? Сабақтың соңына қарай олар нені білгісі келеді? Тіл үйренудің мақсаттарын анықтау. ??? Оларға қай пәндік лексика таныс? Олар бұл сөздерді қалай түсінеді? Сабақ соңында оларға міндетті түрде оралу! | 1 слайд 2 слайд 3 слайд 4 слайд | ||||
Түсіну 33 минут | Мен слайдтағы мәтінді оқып, сұрақтарға жауап қалыптастыруды ұсынамын: Кім? Не? Қашан? Неге? Оқушылар «Ялта-Потсдам жүйесі» ұғымын есте сақтай алады. Оқушыларды іріктеу әдісі бойынша жұпқа бөлемін (күшті - әлсіз), қиын болған жағдайда күшті оқушы әлсізді қолдай алады. Оқушылар жұмыс парағында тапсырма мен дескрипторларды оқиды. Тапсырма 1 / а. Жұптық жұмыс. - 7 минут №1 тапсырмаға арналған материалды оқып шығыңыз. 1-оқушы - Ялта конференциясының нәтижелері 2-оқушы - Потсдам конференциясының қысқаша мазмұны. Кестенің бөлігін толтырыңыз. Мұғалім сабақ кестесінде оқушылардың кестені қалай толтыратынын атап өтеді; 1-тапсырма. Жұптық жұмыс. - 7 минут Білімдерімен бөлісіңіз, кестенің басқа бөлігін толтырыңыз. Мұғалім сыныпта серуендейді, олардың талқылауын мұқият тыңдайды, кейбір жағдайларда олардың ойларын түзетеді немесе түзетеді. Оқушылар Ялта-Потсдам жүйесінің ерекшеліктері қандай екендігі туралы қорытынды жасайды.Қолдау көрсете отырып Ялта-Потсдам жүйесінің негізгі мәселелеріне назар аудару үшін мен келесі екі слайдты көрсетемін. ??? Ялта-Потсдам жүйесінің қауіпсіз әлем құру және жаңа қақтығыстарды болдырмау жөніндегі ережелерін қалай бағалайсыз? Мен SWOT кестесін құрастыру үшін топтарда жұмыс жасайтын 4 оқушыдан тұратын топ құрамын. 2 тапсырма. Топтық жұмыс. Алынған білімдер мен №7 слайдқа сүйене отырып SWOT кестесін толтырыңыз Әр оқушы бір позицияда топта жұмыс істейді: күшті жағы / әлсіз жағы / қауіп-қатер / мүмкіндіктер - 7 мин. Топтағы оқушылар бір-бірінің жұмыстарын алмастырып, бағалайды ма? тек өз сұрақтарын қоятын жерлерде, содан кейін Федеральдық округте Ялта-Потсдам жүйесінің күйреуінің кем дегенде 3 себебін жазыңыз. - 5 минут. Содан кейін бүкіл сыныппен пікірталас өткізіледі, зерттеу тақырыбы бойынша қорытынды тұжырым жасалады. | 5 слайд 6 слайд , ФБ парақтары, сабаққа қатысты материал 6 слайд 7-8 слайд 9 слайд 10 слайд | ||||
Сабақтың соңы 2 минут | Оқу мақсатына жету туралы рефлексия Табыс критерийлеріне қол жеткізуді талдау. Сабақтың соңында туындаған сұрақтарды талқылау. | 11 слайд | ||||
Саралау - қалай қосымша қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Неғұрлым қабілетті студенттерге қандай міндеттер қойғыңыз келеді? | Бағалау - оқушының оқу деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | ||||
Бастапқы міндет - барлық оқушылар талқылауға және тапсырмаларды орындауға белсенді қатысу. Сабақ барысында әр түрлі пікірталастар және топтар мен жұптарда жұмыс істеу қажет адамдарға сенімді қолдау көрсетеді, ал мұғалім сынып ішінде, топтар ішінде жүріп, оларға көмек беріп, қажет болған жағдайда сұрақтарға жауап бере алады. | Жетістік критерийлері бойынша - мұғалімнің бағалауы, өзін-өзі бағалау | Денсаулық сақтау технологиялары - жарық, температура, медициналық көрсетілімдерге сәйкес парталарда дұрыс отыру; жайлы психологиялық атмосфераны құру (достық үн, вербалды, вербалды емес қолдау) Пайдаланылған сергіту сәттер мен белсенді әрекеттер - жұппен, топпен жұмыс, орындарымен алмасу және т.б. Осы сабақта қауіпсіздік ережелерінен алынған ұпайлар. | ||||
Жалпы баға Сабақтың қай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту мен оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не көмектесе алады (оқыту мен оқу туралы да ойланыңыз) 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері / қиындықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аударуым керек? | ||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру