Н. Назарбаев және қазақстандық модернизация моделі № 2 Елдің ұзақ мерзімді дамуын жоспарлау қаншалықты тиімді? Дүние жүзі тарихы, 11 сынып, сабақ жоспары.


Сабақ жоспары

Бөлім 3: Қоғамдық және саяси ойлардың дамуы

Бөлімше 3.3. ХХ ғ. - ХХI ғ. басындағы көрнекті реформаторлар.

Сабақ тақырыбы

Н. Назарбаев және қазақстандық модернизация моделі№ 2 Елдің ұзақ мерзімді дамуын жоспарлау қаншалықты тиімді?

Мерзімі:

Мектеп: ФМБ Тараз қ.

Сынып: 11

Мұғалімнің аты - жөні:

Сабақ барысында жететін оқу мақсаты: (оқу бағдарламасына сілтеме)

11.3.3.12 «Қазақстан - 2030», «Қазақстан - 2050» стратегияларын елдің ұзақ мерзімді даму жоспарының тиімділігін дәлелдеу

 Сабақтың мақсаты

- мемлекеттің ұзақ мерзімді жоспарының тиімділігін бағалау

Бағалау критерийі

- «Қазақстан - 2030», «Қазақстан - 2050» стратегияларын елдің ұзақ мерзімді даму жоспарының тиімділігін дәлелдеу

Тілдік мақсаттар

 

«Қазақстан - 2030», «Қазақстан - 2050» (оқу және жазу дағдылары) стратегияларын елдің дамуын ұзақ мерзімді жоспарлаудың тиімділігін дәлелдеу үшін ақпарат көздерінен негізгі ақпаратты бөліп көрсету

 Құндылықтарды дамыту

Оқу дағдысы, өздігінен ақпаратты іздеу, жағдайды талдау, жаңа жағдайларға бейімделу, мәселелерді қою және шешім қабылдау, топта жұмыс істей білу, өз жұмысының сапасына, өз уақытын ұйымдастыра білуге, ​​жауапкершілік

 Пәнаралық байланыс

Қоғамтану, Қазақстан тарихы

АКТ-ны қолдану

 дағдылары

Оқушылардың өздігінен ақпаратты іздеу дағдысын дамыту; дәлел мен дәйек арасындағы байланыстар және айырмашылықтарды салыстыру.

Сабақтың барысы

Жоспарланған сабақ кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-шаралар

Ресурстар

Сабақ басы №1

7 минут

) Ой шақыру. Оқушыларға төмендегі сұрақтарды талқылауға беріңіз:

- Талдарды отырғызу неліктен маңызды?

Олар екі күнде өспейді және келесі аптада жеміс бермейді ғой

Берілген сөйлемді талдаңыз: «Болашақ қазірден қалануы керек . Мұны жоспар деп атайды.

Онсыз әлемде ештеңе жақсы бола алмайды ».

Георг Лихтенберг

Сабақтың тақырыбымен таныстырыңыз, оқушылармен бірге зерттеу маршрутын құрастырыңыз (сабақ мақсаттары).

(К) Талқылау барысында «ұзақ мерзімді жоспарлау» және «стратегия» ұғымдарының мазмұнын түсіндіру

Мұғалім «Қазақстан - 2030», «Қазақстан - 2050». тұжырымдамаларына академиялық анықтама береді және Қазақстандағы қабылданған екі ұзақ мерзімді жоспарлардың қабылданғанын еске түсіреді:

1-2 слайд

«Миға шабуыл» форматы

Сабақтың ортасы

18 мин.

2 мин.

) (Ф) Оқушылар «Казахстан - 2030», «Казахстан - 2050», стратагияларын оқып, әр топ бір басымдығын айтады

Басымдығына байланысты постерде SWOT - анализ жасайды.

Талқылау соңында басымдығының жетістігіне мысал келтіреді.

Топтар бір бірін тыңдап,жұмыстарын бағалайды. (ұсынылған жауаптары түрлі нұсқада болуы мүмкін).

Дескрипторлар:

- оқушылар SWOT – анализ бойынша төрт бағытты анықтайды.

(У) Мұғалім оқушылармен бірге ұзақ мерзімді жоспары әдісінің талқылайды.

(И) (Ф) Оқушылар тақырыпты талқылап,қорытынды жасайды.

Дескрипторлар:

- оқушылар екі дәлел келтіріп қорытынды жасайды

№3 слайд

№ 4-7 слайд

Сабақтың соңы

3 мин.

Кері байланыс:

) (Ф) Оқушылардың өзін өзі бағалауда оқу мақсатына жеткендігін сабақ мақсаттарына және бағалау критерийіне қайта оралады.

Үй тапсырмасы

2 мин.

(И) (Ф) Уақыт сызығы мен Шығыс Еуропаның картасын пайдаланып, мұғалім оқушыларға «Шығыс Еуропадағы барқыт төңкерістер» тақырыбында инфографика жасауға тапсырма береді.

№ 10-11 слайд

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін.

Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез-келген кезеңінде қолданыла алады

Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазасыз

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.

Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандықтар шетелге шығуға жылына қанша жұмсайды?
» Су тасқынынан зардап шеккендерге қосымша тағы 553 мың теңге төленеді
» Елімізде TikTok желісі бұғатталуы мүмкін бе?
Пікір жазу