Әр түрлі секірулерді түрлендіру. Дене шынықтыру, 9 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

1 Жеңіл атлетика

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 9

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Әр түрлі секірулерді түрлендіру

Оқу мақсаты

9.1.2.1 ¬ қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір дене жаттығуларындағы реттілігін жеткілікті техникалық деңгейде негіздеу және қолдана білу

 Сабақ мақсаттары

1.Арнайы секіруді дамытатын жаттығулар кешенін орындау

2.Жүгіріп келіп ұзындыққа секіру техникасын меңгерту

 Бағалау критерийлері

- Ағзаның функционалды жүйесіне әсер ететін жаттығуларды бір-біріне көрсетіп орындайды

 Тілдік мақсаттар

 

Мыналарды қамтиды:

қауіпсіздік, тәуекел

екпін алу, итерілу, ұшу, қону,қадамдар, аттау

Талқылауға арналған сұрақтар:

•Секірулер біздің жүрек соғысымызға қалай әсер етеді?

•Секіруден кейін аяқ бұлшық еттерің өзін қалай сезінеді?

•Секіру сатыларын неліктен бірізді орындау қажеттігін айта аласыңдар ма?

 Құндылықтарды дарыту

Денсаулық – арнайы жүгіру тапсырмаларды орындау кезінде;

Адалдық – бір-бірін бағалау кезде;

Толеранттылық, құрмет, жауапкершілік - жұптық, топтық жұмыс кезінде.

 Пәнаралық байланыстар

Физика

Негізгі бөлім секіру жаттығуларын орындау кезінде

 АКТ қолдану дағдылары

Оқушылар тақырыпақа сәйкес интернет желісінен мағлұматтар қарайды.

Бастапқы білім

Физикалық қасиеттерді дамытуға арналған жаттығулар кешенін біледі.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы 10 минут

2 минут

8 минут

  • Оқушылардың зейін шоғырландыру;
  • Оқушылармен бірге сабақ мақсаттарын, оқу мақсаттарын анықтап алу;
  • Оқушылардың сыртқы сипаттарына, көңіл-күйлеріне көңіл бөлу.
  • Сабақ сонында күтілетін нәтижелерге тоқталу;
  • Денені қыздыруға арналған жүру, жүгіру кезіндегі жаттығуларды орындау;
  • Жалпы дене жаттығуларын өткізу;

Жазғы спорт алаңы. Секундомер ысқырық.

Сабақтың ортасы 25 минут

10 минут

15 минут

1тапсырма. (Ж,ТЖ,ҚБ) Арнайы секіруді дамытатын жаттығулар

-орындықдан секіру жаттығулары:

-оң және сол аяқпен орындықтан секіру;

-екі аяқтың арасын ашып тізені алға көтере секіру;

-бір орында тұрып орындықтан секіру;

-жүгіріп келіп орындықтан аттап секіру;

-секіртпемен екі аяқты біріктіріп секіру;

-секіртпемен бір аяқпен секіру;

-кедергілерден секіріп өту;

Дескриптор:

-арнайы секіруді дамыту жаттығуларын орындау барысында техникасын дұрыс орындай алады;

- ҚБ: өзін-өзі және бір-бірін бағалайды

2 тапсырма. ( Ж,ТЖ,ҚБ) Жүгіріп келіп ұзындыққа секіру

-бір орында тұрып серпеуші аяқтың көмегімен жоғары секіру

-тіреліп итеруші аяқты алға шығарып қадам жасап серпілуші аяқпен секіру

-адымдап секіру

-бүгілген аяқпен алға серпу жасап секіру

-серпілуші аяқты алға қойып тұрып, итерілуші аяқпен алға қадам жасап секіру

-кедергіден жүгіріп келіп секіру

-жерге қойылған биік заттың үстінен басып секіру

-аяқты қайшылап секіру

-бір орыннан ұзындыққа секіру

-жүгіріп келіп ұзындыққа секіру;

Жүгіріп екпін алу, секіру, қалықтау және қону техникасын қолданып орындау

Дескриптор:

-оқушы секіру жаттығуларының техникасын сақтай отырып орындайды.

ҚБ: мұғалімнің бақылауымен және өзін – өзі бағалау

Гимнастикалық орындық, секіртпелер, кедергілер.

Секіру жаттығуларын орындау үшін сілтеме:

https://youtu.be/csVs8PxyFCk

https://youtu.be/qT435OWqXy4

Сабақтың соңы 5мин

Сабақтың соңында оқушылар рефлексия жасауйды:

- нені үйренді;

- не нәрсе түсініксіз болып қалды;

- немен қайта жұмыс жасау керек.

Кең,таза кеңістік.

Саралау оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

-Оқушының жеке мүмкінідіктерін анықтау;

-тапсырмалар күределі немесе жеңілдетілген;

-диалог арқылы.

- өзін-өзі бағалау;

- бірін-бірі бағалау;

- мұғалімнің бақылауымен.

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.

Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстан пойыздарында үй жануарларын тасымалдау ережелері
» Қазақстандықтар шетелге шығуға жылына қанша жұмсайды?
» Су тасқынынан зардап шеккендерге қосымша тағы 553 мың теңге төленеді
Пікір жазу