алу
👈 қаріп өлшемі 👉
қосу

Дәрумендер мен гормондар туралы түсінік. Биогендік Органикалық заттардың рөлі. Химия, 11 сынып, сабақ жоспары.


Файзуллаев С

Сабақтың тақырыбы: дәрумендер мен гормондар туралы түсінік.

Биогендік Органикалық заттардың рөлі.

Сынып: 11

Тоқсан: 4

Күні:

Сабақ мақсаты

11.5.1.23 - адам ағзасындағы дәрумендердің, гормондардың функцияларын сипаттау

Тілдік мақсаттар

Терминология

Мақсаты

Витамин, метаболизм, коллаген, антиоксидант, бос радикалдар, гормон, жүйке жүйесі, иммунитет, ДНҚ, РНҚ, анемия

Оқушылар:

денедегі дәрумендер мен гормондардың рөлін сипаттайды

Ресурстар

Презентация, жұмыс парақтары, оқулықтар

Уақыт

Басталуы

Сабақтың басындағы іс-шаралар:

Сөз бұлт арқылы ОМ танысу

Терминологияны қайталау (word cloud - ppt)

3 минут

Активити 1

2 топқа бөлу

10 минут

Оқушылар 2 кестені толтыра отырып, 2 топта жұмыс істейді

1-витамин тапшылығының функциялары мен салдары туралы

2-гормоналды функция

Ақпарат көзі ретінде сіз оқулықты электронды түрде бере аласыз немесе интернетті пайдалануға рұқсат ете аласыз. Соңғы бірнеше минутта оқушылар екі кестені топтарда талқылауды еске салуы керек.

бағалау критерийлері:

* Қысқа (көлемді мәтіннен аулақ болуға тырысыңыз)

* Схемалық (мәтіндердің орнына суреттер, диаграммалар, диаграммалар, сызбалар қолдануға болады)

* Сенімділік (оқытушы бағалайтын тексерілген дереккөздерді ғана пайдалану)

Активити 2

Презентация

15 минут

Оқу аяқталғаннан кейін оқушылар негізгі ақпаратты есеп түрінде бір-бірімен бөліседі. Есепке дайындық кезінде оқушылар бағалау критерийлерімен танысуы керек.

бағалау критерийлері:

* Тайм-менеджмент (6 минуттан артық емес)

* Жалпы үлес (әр оқушы тақырыпты ашуға өз үлесін қосуы керек)

* Мәтіннің айқындылығы (түсінетін және түсіндіре алатын терминдерді қолданыңыз)

* Жауаптың толықтығы (мұғалім бағалайды, әр дәрумені мен оның қасиеттерін қамтуға тырысыңыз)

Оқушыларға өзара бағалау жүргізілетінін айту керек және жалпы бағалау критерийлері негізінде басқа топтардың жауаптарын тыңдау арқылы бағалау жүргізу керек.

Активити 3

Бағалау

5 минут

Топтарды өзара бағалау критерийлер негізінде жүзеге асырылады.

Кері байланыс

Қорытынды

5 минут

Қажет болса, мұғалім сабақ барысында кейбір дәрумендер мен гормондар қамтылмаған болса, топтардың жауаптарын толықтырады және ОМ негізінде қысқаша шолу жасайды.

Рефлексия

3 жұлдыз – 1тілек

2 минут

Дифференциация

Дарынды оқушыларды қосымша қолдау

Неғұрлым қабілетті оқушылар апта ішінде теңгерімді тамақтану жасай алады

Қосымша қолдау

Сабақ барысында қолданылатын терминдерді түсінбейтін оқушыларға сабақтың тақырыбы бойынша анықтамалардың тізімі берілуі мүмкін.

Бағалау түрі

Сабақ барысында өзара бағалау, презентациялар, кері байланыс

Үй жұмысы

Күнделікті диетада ағзаға қажетті дәрумендер бар тағамдық қоспаны дайындау әдісін және сақтау мерзімін көрсетіңіз

Мұғалімнің рефлексиясы

Топ Критерий

Қысқаша

Схемалық

Сенімділік

Топ Критерий

Time-management

Жалпы үлес

Айқындық

Толықтық


Құрметті оқырман! Файлдарды күтпестен жүктеу үшін біздің сайтта тіркелуге кеңес береміз! Тіркелгеннен кейін сіз біздің сайттан файлдарды жүктеп қана қоймай, сайтқа ақпарат қоса аласыз! Сайтқа қосылыңыз, өкінбейсіз! Тіркелу
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Кейінірек оқу үшін сақтап қойыңыз:


Қарап көріңіз 👇


