Ақуыздар гидролизі. Химия, 11 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді жоспар / сабақ жоспары

Тақырыбы: Ақуыз

Мектеп:

Мерзімі :

Мұғалім :

Сыныбы :

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Осы сабақта игеретін оқу мақсаты

  • Ақуыздар гидролизі

 Сабақтың мақсаты

11.5.1.24. Гидролиз реакциясына сәйкес полипептидтің құрамын анықтау

 Жетістік критерийі

Оқушылар жасай алады:

  • Гидролиз реакциясының теңдеуін жазады
  • Гидролиз өнімдерін құрайтын полипептидті құрайтын аминқышқылдарын анықтайды

Пәнаралық байланыс

Биология - ақуыздардың қызметі мен құрылымы

Құндылықтарды дарыту

 

Сабақ оқушылар мен мұғалімдер арасында, сонымен қатар оқушылардың өз арасында қарым-қатынас дағдыларын дамыту және басқа адамдардың пікірлерін құрметтеу үшін кеңейтілген мүмкіндіктерді талқылауды қамтиды.

Ынтымақтастық-оқушылар ортақ мақсатқа жету үшін бірлесе жұмыс істейді

Еңбек: оқушылар пікірталас және белсенділік таныта отырып білім алуға қатысады

Гидролиз өнімдерін анықтау үшін ақуыздың құрылымына сыни тұрғыдан қарау

Тілдік міндеттер

 

Тақырыптық лексика мен терминология

Ақуыз, пептид, гидролиз, амин қышқылдары

Бастапқы білім

Құрамында азот бар қосылыстар, карбон қышқылдары

Сабақтың кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Мұғалім 1

Сабақтың басы

3 минут

2 минут

Оқушылар ой қалыптастыру үшін конденсация реакциясы теңдеуін жазады. Оқушылар конденсация реакциясының қайтымды екендігін қарастырады.

Сабақтың мақсатын, жетістік критерийлерін және кілт сөздерді хабарлау

Химиялық реакция теңдеуін теңдеуді жаз дәптерге түсіру

Тақырыпты және мақсатын жазады.

Жетістік критерийлері мен кілт сөздерді кезекпен оқу

Презентация,

Слайд 1

2-4 слайдтар

Дәптерге жазу

Сабақтың ортасы

4 минут

7 минут

3 минут

5 минут

7 минут

7 минут

Ақуыздардың гидролизі туралы бейнеролик көрсету (CLIL әдісі)

Аминқышқылдарын алу үшін организмдегі ақуыздардың гидролизін талқылау

Оқушылардың тапсырманы орындау барысын қадағалау. Оқушылардың жұмысын тексеру

Оқушылардың тапсырманы орындау барысын қадағалау. Оқушылардың жұмысын тексеру

Ақуыздардың гидролизінен алынған аминқышқылдарын хроматография көмегімен белгілі аминқышқылдарымен салыстыру арқылы қалай анықтауға болатынын талқылау

Оқушылардың тапсырманы орындау барысын қадағалау.

Қажет болған жағдайда көмек көрсету

Бейнероликті көру

Талқылауға қатысу қажетті мәліметтерді дәптерге жазу

Ала-Сер-Вал-ді толық талқылау бойынша тексеру тапсырманы шешу

Аминқышқылдарының кестесін пайдаланып берілген полипептидті құрайтын аминқышқылдарын анықтаңыз.

Талқылауға қатысып, қажетті мәліметті дәптерге жазуңыз

Ақуыздардың гидролизі бойынша тапсырманы орындау

Слайд 5

Слайд 6-7

Слайд 8

Оқулықпен жұмыс

Слайд 9

Оқулықпен жұмыс

Слайд 10

Оқулықпен жұмыс

Тапсырма парағы

Сабақтың соңы

2 минут

Оқушылар жұмысты орындап аяқтағаннан кеин ақуыздарды гидролиздеу бойынша сабақтың мақсатын қорытындылау

Оқушылардың жауаптарын мұғалімнің жауаптарымен салыстырыңыз

Дұрыс жауаптар парағы

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

оқушылар бір-бірін үйрету арқылы жүзеге асады және мұғалім көмегін қажет ететін оқушыларға көмек беріледі

Сұрақ-жауап арқылы

Сынақ сұрақтары арқылы

Тексеру тапсырмасы арқылы

Әрекет арқылы

Оқушыларға қауіпсіздік техникасы мен сақтық шаралары туралы үнемі ескертіледі

химия зертханасында болған кезде.

Power point презентациясын қолдану

Youtube бейнесін қолдану

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімде сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлу қажет?

1:

2:



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстан пойыздарында үй жануарларын тасымалдау ережелері
» Қазақстандықтар шетелге шығуға жылына қанша жұмсайды?
» Су тасқынынан зардап шеккендерге қосымша тағы 553 мың теңге төленеді