Металдар және құймаларды алу. Химия, 11 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 11.4A Металдар өндірісі | Мектеп: | ||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||
Сынып: | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||||
Сабақ тақырыбы | Металдар және құймаларды алу | ||||||
Оқыту мақсаты | 11.2.3.2 ғылымда, техникада және тұрмыста қолданылатын маңызды құймалардың құрамын атау: шойын, болат, жез, қола, мельхиор, дюралюминий; | ||||||
Сабақ мақсаттары | - қорытпалардың түрлерін білу; - қорытпалардың құрамын білу; - қорытпалардың қолдану аймағын білу. | ||||||
Бағалау критерийлері | Оқушы оқу мақсаттарын қамтыды, егер: • қорытпа дегеннің не екенін біледі және түсінеді; • қорытпалардың түрлерін айта алады; • маңызды қорытпалардың құрамын біледі; • қорытпалардың қолдану саласын біледі; • қорытпалардың қандай қасиеттеріне байланысты қолданылатындығын түсіндіріп бере алады. | ||||||
Тілдік мақсаттар
| Пәндік лексика және терминология Руда, балқыту, көбік, флотация, боксит, минералды, таза, белсенді, қалпына келтіру, қозғалыс, электролиз, катод, анод, термит, «қызыл балшық», байыту. | ||||||
Құндылықтарды дарыту | студенттердің табиғи пайдалы қазбалар көздерін пайдалануға байланысты экологиялық және әлеуметтік проблемаларды бағалаудағы дұрыс өмірлік ұстанымы. | ||||||
Пәнаралық байланыстар | биология, экология, тарих, география, физика | ||||||
АКТ қолдану дағдылары | Презентация, мультимедиалық тақта | ||||||
Бастапқы білім | 10.1D Стехиометрия 10.3 A Тотығу-тотықсыздану реакциялары | ||||||
Сабақ барысы | |||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||
Сабақтың басы | Оқушылармен сәлемдесу. Сабақтың мақсаттарын айқындау. | ||||||
Сабақтың ортасы |
Мұғалім сыныпқа сұрақ қояды: - ҚОРЫТПА дегеніміз не? - Қорытпалар не үшін жасалады? Оқушылардың жауабы. Мұғалім слайдтың көмегімен қорытпалардың қандай ТҮРЛЕРГЕ бөлінетінін түсіндіреді. Топтық жұмыс және топтардың өзара интеграциясы 1-ші ТОП: Өздеріне белгілі қорытпаларды атайды. 2-ші ТОП: 1-ші топтың атаған қорытпалардың құрамына кіретін металдарды атайды. 3-ші ТОП: Сол қорытпалардың қолдану аймағын келтіреді. 4-ші ТОП: Аталған қорытпалардың қандай қасиеттеріне байланысты қолданылатындығын түсіндіріп береді. Сабақты бекіту мақсатында ВИДЕО МАТЕРИАЛ көру ЖҰПТЫҚ жұмыс Қорытпалардың атаулары мен олардың құрамдарының арасындағы сәйкестікті орнату. | Презентация Видео Карточкалар | |||||
Сабақтың соңы | Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: Маған түсінікті болған үш нәрсе: Мен атсалысқан екі нәрсе: Маған түсініксіз қалған үш нәрсе: | ||||||
Үй жұмысы | Кітаптан 75-77 беттерді оқып, конспект жазып, тапсырмаларды орындау керек. (11 кл Химия, 2 бөлім, Мектеп баспасы) | ||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?