![]() |
|
![]() |
Электролиз. Химия, 10 сынып, сабақ жоспары.
10.3С Тотығу-тотықсыздану реакциялары | ||||||||
Сыныбы: 10 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||
Тақырыбы: | Электролиз | |||||||
Оқу мақсаты: | 10.2.3.9 электродтардағы электролиз өнімдерін болжау үшін эмпирикалық ережелерді қолдану | |||||||
Сабақтың мақсаты | - Электролиз жайындағы білімдірін кеңейту, тереңдету -Тотығу мен тотықсыздану тұрғысынан электродтарда өтетін реакцияларды түсіндіріп, электролиз өнімдерін болжау | |||||||
Тілдік мақсат: | Оқушылар орындай алады: Ауызша немесе жазбаша түрде деректерге сәйкес қорытынды жасай алады Пәндік лексика және терминология анод, катод, электролиттік қаптау, электролиз, ток, элементтер (батареялар), реакция өнімі, үлгілер, тұтану, иондар болжау, арқылы өту Сұхбат/хат үшін фразалардың пайдалы топтамасы Иондық қосылыс суда еріген кезде, онда … Ток ерітінді арқылы өтетін кезде, X болады X болды, сондықтан Yболуы керек/ бола аладыZ Біздер X болжадық, бірақY болды Бұндай нәтиже ... білдіреді | |||||||
Бағалау критерийі | Білу және түсіну, қолдану:
| |||||||
Дескрипторлар |
| |||||||
Құндылықтармен байланыс | Сабақта жұптық жұмыс істеу және нәтижелерді басқа оқушылармен ақылдасуды жүргізу арқылы талқылау өзге пікірді құрметтеу мен коммуникативті дағдыларды дамытуға мүмкіндік береді. Оқушылар бақылауының негізінде жатқан қағидаттарды түсіндіруде сыни тұрғыдан ойлау қасиетінің көптеген мүмкіндіктері бар. | |||||||
Жоспар | ||||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған әрекеттер | Ресурстар | ||||||
Басы 1-3 мин | Ұйымдастыру кезеңі Тапсырма №1 Жұптық жұмыс. «Электролиз» тақырыбында кездесетін кілтті сөздермен жұмыс. Карточкаларда жазылған сөздердің 3 тілдегі атауларын сәйкестендіреді. 1-слайдта берілген дұрыс жауабы арқылы өздерін бағалайды Сабақтың мақсаты мен тақырыбы нақтыланады. | Слайд 1-2 | ||||||
Ортасы 04-16 мин 17-27 мин 28-37 мин | Тапсырма № 2 «Ерітінді электролизі» диаграммасы беріледі.
Тапсырма № 3 (жеке жұмыс) Ерітінді электролизі үшін құрастырған ережелерді қолданыңыз (жеке жұмыс) Дұрыс жауабы: 5-слайдта «Ерітінді электролизінің өнімдері» (өзін-өзі бағалау) Тапсырма № 4 (жеке жұмыс) Қалыптастырушы бағалау Дескрипторға сай бағаланады | Таратпа материал Слайд 3 Слайд 4-5 Таратпа материал Слайд 6 | ||||||
Соңы 38-40 мин | Рефлексия | Слайд 7 | ||||||
Қосымша ақпарат | ||||||||
Дифференциалды оқыту – көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? | Бағалау – оқушылардың берілген материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік ережелері АКТ Құндылықтармен байланыс | ||||||
Жұптағы және топтағы жұмысты дұрыс ұйымдастырады | - бағалау критерийіне, дескрипторға сай - топтағы бағалау | топтағы жұмыс барысында бір-бірін құрметтеу, адалдық, жауапкершілік | ||||||
Рефлексия Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
| |||||||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? 1: 2: |
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 керемет тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, бата қайыру