Сутек, алынуы, қасиеттері және қолданылуы. №2 практикалық жұмыс «Сутекті алу және оның қасиеттерін тану» Сутектің қолданылуы. Химия, 8 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ жоспары
Мектебі Пәні: Химия | ||||||||
Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||
Сабақтың тақырыбы | Сутек, алынуы, қасиеттері және қолданылуы. №2 практикалық жұмыс «Сутекті алу және оның қасиеттерін тану» Сутектің қолданылуы | |||||||
|
| |||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 8.4.2.1 -сутекті алу және оның қасиеттері мен қолданылуын зерттеу | |||||||
Сабақ мақсаттары |
| |||||||
Жетістік критерийлері |
| |||||||
Тілдікмақсаттар | Оқушылар жаңа сөздерді түсінгенін көрсету үшін, оларды қатесіз пайдалану қажет. Пәнге қатысты лексика мен терминология Сутек, сутекті су астында жинау, сутек –болашак энергиясы, мырыш ұнтағы, тұз қышқылы, мыс оксиді, тотықсыздану. | |||||||
АКТ қолданудағдылары | Powerpoint |
Сабақбарысы | ||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Жоспарланғаніс-әрекеттер | Ресурстар |
Сабақтың басы 0-2 мин | Ұйымдастыру. І. Сыныпта ынтымақтастық атмосферасы мен бірлескен оқу ортасын құру | Презентация |
2-4 мин 5-15 мин 16-30 мин 31-38 мин | Оқушылардың өткен сабақта жасаған жобалық жұмыстарын еске түсіре отырып, практикалық жұмысқа дайындау. Алдымен оқушылар алдыңғы сабақта өткізілген практикалық жұмыстың барысын қайталайды, жұмычты орындау бойынша оқушыларға кері байланыс беріледі. Оқушылар өздерінің қателіктерін анықтап, қатемен жұмыс жүргізіледі. Сосын оқушылар сутектің қасиеттерін жете түсіну мақсатында тапсырмалар мен есептер беріледі. Оқушылар тапсырмаларды «Аялдама» әдісі арқылы орындай алады. Мұғалім қажетінше оқушыларға қолдау жасайды. Есептер мен жаттығулармен жұмыс 4 аялдамада жүргізіледі. Оқушыларға үлестірмелер таратылып, сонымен жұмыс істейді.
Қабілеттілігі жоғары оқушыларға басқа қосымша есептерді тағайындалады.
Сутектің қолданылу аймағын түсіндіру үшін оқушыларға видео көрсетіледі. Оқушылардың зейінін шоғыпрландыру үшін оқушыларға арнайы видеоның мазмұны бойынша сұрақтар алдын ала беріледі. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, оны топтарда талқылайды. Қанда да бір мәліметті жіьеріп алған жағдайда оларды толықтыруға мүмкіндіктері болады. | Презентация Практикалық жұмыс парағы Есептер жинағы https://twig-bilim.kz/kz/film/the-elements-hydrogen |
Сабақтың соңы 38-40 мин | Рефлексия Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет Үй жұмысы. Сутектің қолданылуына байланысты газетке арналған шағын мақала жазып келу. |
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қ андай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?