Дискретті және интервалды вариациялық қатарлар. Алгебра, 11 сынып, сабақ жоспары.


Бөлім:

Математикалық статистика элементтері

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 11

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Дискретті және интервалды вариациялық қатарлар

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына

сілтеме)

11.3.3.1 - дискретті және аралық вариациялық қатарларды құрастыру үшін таңдаманы өңдеу

Сабақ мақсаттары

Оқушылар:

  • дискретті және аралық вариациялық қатарларды құрастыру үшін таңдаманы өңдейді

Бағалау критерийлері

Оқушылар:

  • дискретті және аралық вариациялық қатарларды құрастыру үшін таңдаманы өңдей алады

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

  • модальды етістіктер және шартты сөз тіркестері арқылы тепе-теңдіктің бастапқы мәселе деңгейлерінде мәліметтерді ауызша сипаттайды,

Пәнге қатысты лексика мен терминология:

  • рет;
  • реттеу;
  • деректер жиыны;

Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер:

  • Жалғыз мүмкін тәсіл … болуы мүмкін.
  • Орындауға болатын тағы бір іс-әрекет … болып табылады.

Құндылықтарды дарыту

Өзін-өзі бағалау, өзара бағалауды ұйымдастыра отырып, өзін және өзгені құрметтеуді, жұптық жұмыс арқылы пікір алмаса білуге дағдыландырамын.

Пәнаралық байланыстар

Статистика мен ықтималдық бірқатар ғылыми салаларда қолданылады: биология, әлеуметтану, машина жасау және т.б

АКТ қолдану дағдылар

Интербелсенді тақта

Бастапқы білім

Ықтималдық. Қарапайым ықтималдықтарды түсіну және есептеу.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Басталуы

3 мин

1. Ұйымдастыру кезеңі . Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу. Сабаққа қажетті құрал жабдықтарын даярлауды сұрау.

2. Үй жұмысын тексеру.

Бағалау типі: өзара бағалау.

Сабақтың ортасы

6 мин

10 мин

6 мин

10 мин

 

3. Білімді жандандыру.

Тақырып бойынша бейне жазбамен танысу

4. "Аквариум" әдісі.Оқушылар 4-5 адамдық топтар құрап, бір-біріне сұрақтар қояды.

Соңында қажетінше керекті теориялық материалдар қайталанады.

5. Есептер шығару. Формативті бағалау

Дескрипторлар:

  • кездейсоқ шаманы анықтай алады
  • дискретті кездейсоқ шаманы анықтай алады;
  • үздіксіз кездейсоқ шаманы анықтай алады

6. Бекіту тапсырмасы. Жеке жұмыс

Bilimland.kz

видео

Қосымша 1

Bilimland.kz

Қосымша 2

Bilimland.kz

Ноутбук/ планшет немес смартфон

https://bilimland.kz/kk/subject/algebra/11-synyp/kezdejsoq-shama-kezdejsoq-shama-turleri-kezdejsoq-shamanyng-taralu-zangdylyhy?mid=027ffaf7-9d5a-11e9-be78-49d30a05e051

Сабақтың соңы

5 мин

7. Кері байланыс және рефлексия

БББ стратегиясы бойынша.

8. Үй жұмысы

Bilimland.kz тақырып бойынша жұмыс парағы

Bilimland.kz.

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы.

Жаңа тақырыпты меңгеру барысында саралау тәсілі – диалог және қолдау көрсету қолданылады. Білімді бекіту барысында саралау типі күрделендіру қолданылады.

Оқушыларды топқа бөлу барысында алдыңғы 10 сыныптан статистика, ықтималдық және комбинаторика туралы білетіндерін еске түсіріп, оқушылар өзін-өзі бағалау арқылы неге жеткенін және неге әлі қол жеткізу керектігін бағалап өтеді. Оқушыларды үй жұмысын тексеру барысында өзара бағалауды және өзін өзі бағалауды, сабақ барысында диалог арқылы оқушылардың бойындағы қажетті білімді қолдану арқылы ерекше қабілет көрсеткендерге мадақтауды, мотивациялау мақсатында жеке дара жетістіктерімен ынталарын ескеріп ауызша бағалауды қолданады

Оқу процесінің барлық күйзеліс түзуші факторларын алып тастау мақсатында әр оқушы өзін еркін ұстауына, көңіл күйінің көтеріңкі болуларына жағдай туындатамын. Оқушылардың өзара әрекеттесу мәдениетін қалыптастыруға әрекет жасау, кездескен қиын және күрделі жағдайларда оқушы өзін бірқалыпты ұстануына қол жеткізуге талпыну.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Оқушылардың басым көпшілігі оқу мақсатына қол жеткізді. Оқу мақсатына жетпеген оқушыларға үйге қосымша тапсырмалар берілді.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары

туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу