Функцияларды зерттеу және графиктерін салу. Алгебра, 10 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 10.3В бөлім: Кисап | |||||||||||
Күні: | Мұғалімніңаты-жөні: | ||||||||||
Сынып: 10 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||||
Сабақтақырыбы | Функцияларды зерттеу және графиктерін салу | ||||||||||
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 10.5.1.31 функцияның кризистік нүктелерінің анықтамасын біледі және оларды табады; 10.5.1.32 функцияның аралықтағы өсуінің (кемуінің) қажетті және жеткілікті шарттарын біледі; 10.5.1.33 функцияның өсу (кему) аралықтарын және экстремум нүктелерін табады; 10.5.1.34 функцияның кесіндідегі ең үлкен (ең кіші) мәндерін табады; 10.5.1.37функцияны бірінші ретті туынды көмегімен зерттейді және графигінің эскизін салады; | ||||||||||
Сабақ мақсаттары | Оқушыларға тақырыпты игерте отырып , туындынының көмегімен функцияның экстремум нүктелерін табу алгоритмін үйрету; Оқушылардың математикалық таным көкжиегін дамыта , есеп шығару дағдысын қалыптастыру; Оқушылардың шығармашылық қабілеттерін арттыру. | ||||||||||
Бағалау критерийлері | функцияның кризистік нүктелерінің анықтамасын білу және оларды табу; функцияның аралықтағы өсуінің (кемуінің) қажетті және жеткілікті шарттарын білу; функцияның өсу (кему) аралықтарын және экстремум нүктелерін табу; | ||||||||||
Тілдікмақсаттар | Оқытудың тілдік мақсаттары Оқушылар:
Бөлім бойынша лексика мен терминология
-функцияны зерттеу. Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер - Егер мен осы функцияны дифференциалдасам, онда... - Егер мен оны қайтадан дифференциалдасам, онда..... - Функцияның монотондылық аралықтарын табу үшін, ...қажет -Графикке жанаманың теңдеуін табу үшін... - Қосындының туындысы ...тең. | ||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Академиялық адалдық: өзге адамдардың пікірі мен идеяларына деген құрмет, академиялық адалдық ұстанымдарын сақтау, плагиатқа, ақпараттың бастауына сілтеме берместен көшіруге жол бермеу | ||||||||||
Пәнаралық байланыстар | физика | ||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | PowerPoint пен жұмыс жасау | ||||||||||
Бастапқы білім | Функцияның өсу және кему аралықтарын, максимум , минимум нүктелерін анықтай білу | ||||||||||
Сабақбарысы | |||||||||||
Сабақтыңжоспарланған кезеңдері | Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет | Ресурстар | |||||||||
Сабақтың Басы: 10 минут | Оқушылардың оқу құралдарын түгендеу, зейіндерін сабаққа аудару, Үй тарсырмасын тексеру: Функцияны зерттеп және графигін тұрғызыңыздар: 6 10 | Самост. и контр. раб. по алгебре и нач. анал. 10-11кл._Ершова А.П. и др_2013 -224с | |||||||||
Сабақтың Ортасы 30 минут 2 сабак 25 минут 13 минут | Мақсаттарды қайталау: Сыныппен жұмыс: 10.5.1.31 функцияның кризистік нүктелерінің анықтамасын біледі және оларды табады; №1 Функцияның кризистік нүктелерін табыңыздар: 10.5.1.32 функцияның аралықтағы өсуінің (кемуінің) қажетті және жеткілікті шарттарын біледі; 10.5.1.33 функцияның өсу (кему) аралықтарын және экстремум нүктелерін табады; №2 Функцияның монотонды аралығын анықтаңыздар: № 3 функциясының аралығында өсетінін және аралығында кемімелі екенін дәлелдеңіздер. № 4 Функцияның экстремум нүктелерін табыңыздар 10.5.1.34 функцияның кесіндідегі ең үлкен (ең кіші) мәндерін табады; № 5 Функцияның берілген аралықтағы ең үлкен және ең кіші мәндерін табыңыздар. , кесіндісінде кесіндісінде кесіндісінде 10.5.1.37функцияны бірінші ретті туынды көмегімен зерттейді және графигінің эскизін салады; № 6 Функция графиктерін тұрғызыңыздар:
Бағалау: Оқушылар тапсырмалардытақтада орындайды, талдайды. Жұппен жұмыс: №1 Функцияның кризистік нүктелерін табыңыздар:
10.5.1.32 функцияның аралықтағы өсуінің (кемуінің) қажетті және жеткілікті шарттарын біледі; 10.5.1.33 функцияның өсу (кему) аралықтарын және экстремум нүктелерін табады; №2 Функцияның монотонды аралығын анықтаңыздар:
№ 3 Функцияның экстремум нүктелерін табыңыздар:
10.5.1.34 функцияның кесіндідегі ең үлкен (ең кіші) мәндерін табады; № 4 Функцияның берілген аралықтағы ең үлкен және ең кіші мәндерін табыңыздар:
10.5.1.37функцияны бірінші ретті туынды көмегімен зерттейді және графигінің эскизін салады; № 6 Функция графиктерін тұрғызыңыздар:
Бағалау: Дайын жауаптар арқылы жұптар бірін - бірі бағалайды Мұғалім әр жұптын қасына жақындап бағыт беріп жүреді және есептен қиналып отырған оқкшыларға көмектеседі Жеке жұмыс: №1 Функцияның туындысын табыңыздар: №2 a) функцияның туындысының х =3 нүктесіндегі мәнін табыңыздар. b) берілген функцияның графигіне жүргізілген жанаманың теңдеуін жазыңыздар №3 функциясын зерттеп, графигінің эскизін тұрғызыңыздар Бағалау: Өзін – өзі бағалау | Самост. и контр. раб. по алгебре и нач. анал. 10-11кл._Ершова А.П. и др_2013 -224с http://self-edu.ru/ege2018_base_30.php?id=2_14 Алгебра и начала мат. анализа. 11кл. (баз. и проф. ур.)_Колягин Ю.М. и др_2010 -336с Деление на группы с помощью nismath.org | |||||||||
Сабақтың соңы 2 минут | Рефлексия:
Үйге тапсырма: | ||||||||||
Саралау –оқушыларғақалайкөбірекқолдаукөрсетудіжоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз? | Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз? | Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы | |||||||||
Саралауіріктелгентапсырмалар, нақтыбіроқушыданкүтілетіннәтижелер, оқушығадербесқолдаукөрсету, оқуматериалдарыменресурстарыноқушылардыңжекеқабілеттерінесепкеалаотырыпіріктеу (Гарднердіңжиындықзияттеориясы) түріндеболуымүмкін. Саралаууақыттыұтымдыпайдаланудыесепкеалаотырып, сабақтыңкез-келгенкезеңіндеқолданылаалады | Бұлбөлімдеоқушылардыңсабақбарысындаүйренгенінбағалауүшінқолданатынәдіс-тәсілдеріңіздіжазасыз | Денсаулықсақтаутехнологиялары. Сергітусәттеріменбелсендііс-әрекеттүрлері. ОсысабақтақолданылатынҚауіпсіздіктехникасыережелерініңтармақтары | |||||||||
Сабақбойыншарефлексия Сабақмақсаттары/оқумақсаттарыдұрысқойылғанба? ОқушылардыңбарлығыОМқолжеткіздіме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақтасаралаудұрысжүргізілдіме? Сабақтыңуақыттықкезеңдерісақталдыма? Сабақжоспарынанқандайауытқуларболды, неліктен? |
| ||||||||||
Жалпыбаға Сабақтыңжақсыөткенекіаспектісі (оқытутуралыда, оқутуралыдаойланыңыз)? 1: 2: Сабақтыжақсартуғанеықпалетеалады (оқытутуралыда, оқутуралыдаойланыңыз)? 1: 2: Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарданегекөңілбөлуқажет? | |||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру