Функцияның анықтамасы және берілу тәсілдері. Алгебра, 10 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Күні: | Мектеп: Қызылорда қаласындағы ХББ НЗМ | |||||||||||||
Мұғалімнің аты-жөні: Мұғалімнің кәсіби даму мақсаты | Қалжанов Қ.Қ. Сабақ барысында стандартты емес есептерді шығарту арқылы оқушылардың дарындылығын | |||||||||||||
Сынып: 10 | Қатысқан оқушы саны: 10 | Қатыспаған оқушы саны: | ||||||||||||
Ұзақ мерзімді жоспар | Бөлім 10.1А: Функция, оның қасиеттері және графигі | |||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Функцияның анықтамасы және берілу тәсілдері | |||||||||||||
Сабақтың мақсаты | 10.5.1.1 функция анықтамасын, берілу тәсілдерін білу; | |||||||||||||
Жетістік критерийлері |
|
| ||||||||||||
Тілдік мақсат |
| |||||||||||||
Құндылықтардыдарыту | Қарым-қатынас:Командамен жұмыс істеу және командалық жұмысты жоспарлау қажеттілігі достық қарым-қатынастарды қамтамасыз етеді және бірлескен оқу ортасында жұмысістеу үшін коммуникативтік қасиеттерді дамытады: бірлескен жұмыста басқа оқушылармен әлеуметтік, мәдени, этикалық және интерактивті дағдыларды дамытады. « Мәңгілік ел » жалпыұлттық идеясы: Отанымыздың игілігі үшін өмір бойы білім алуға баулу, өзін-өзі тәрбиелеуге, өзін-өзі тануға, сыни ойлауды дамытуға және білім берудегі үш тілдік саясатты іске асыруға бағытталады. Сабақтың адамгершілік аспектісімыналарды қамтиды: оқуға деген жауапкершілікті сезіну; басқаларға құрметпен қарау | |||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Интерактивті тақта, компьютер | |||||||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім | Сызықтық, квадраттық, кері пропорционалдық тәуелділік, y= функцияларының графиктерін салу дағдылары, функциялардың қасиеттерін сипаттау. | |||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||
Сабақтыңкезеңдері | Сабақта орындалатын іс-әрекеттер | Оқытуресурстары | ||||||||||||
Ұйымдастыру бөлімі 2 минут Сабақтың басы 13 минут 5 минут 7 минут 3 минут 7 минут |
Топқа бөлу Оқушыларға карточкалар таратылады. Сол бойынша топқа бөлінеді, шеңбер бойына жиналып тақырыпты анықтайды, тақырыпты талдайды және функцияның берілу тәсілдерін табады. Сыныптық талқылау
Функция анықтамасын еске түсіру Егер X мүмкін мәндер жиынтығынан алынған х-тің әрбір мәніне айнымалы Y жиынының белгілі бір мәні у сәйкес келсе, онда у айнымалы шамасы х айнымалы шамасының функциясы деп аталады. Мұндай тәуелділік у=f(х) түрінде жазылады. f әрпінің орнына басқа әріптер де (мыс., F, т.б.) қолданылады. Мұндағы х-ті тәуелсіз айнымалы (кейде аргумент) деп, ал оның өзгеру облысы (жиыны) у-тің анықталу облысы деп аталады. Қайсысы функцияның графигі бола алмайтын Функция кесте түрінде қалай беріледі? Сыныппен талқылау жүргізіледі. Қалыптастырушы бағалау | Топтық жұмыс ережесін іліп қою. карточкалар http://xn--i1abbnckbmcl9fb.xn--p1ai/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D1%8C%D0%B8/102744/ Қосымша №1 | ||||||||||||
Сабақтың соңы 3 минут | Үй тапсырмасы: y=x2, y=(x-1)2, y=2x2 функцияларының графигін сала атырып, f(x), f(x+a), 2f(x) функцияларының түрленуіне қорытынды жасаңыз. Рефлексия | |||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||
Саралау іріктелген тапсырмалар, бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету жұмыстары. | Тапсырманы толық дұрыс орындаған оқушыларды марапаттау | Нұсқаулықпен жүргізіледі. | ||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| |||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет? | ||||||||||||||
Топқа бөлу карточкасы
y=(x-1)2 |
| |||||||||||
| ||||||||||||
| ||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру