5- сабақ ЖЕҢІС КҮНІ ҰЛЫ ЕРЛІККЕ ТАҒЗЫМ (7 сынып, IV тоқсан )
Пән: Қазақ тілі
Сабақтың тақырыбы: 5- сабақ ЖЕҢІС КҮНІ ҰЛЫ ЕРЛІККЕ ТАҒЗЫМ
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме) ӘТН 1 Орфографиялық норма.
Жалғаулар мен шылаулардың ерекшелігін ескере отырып, үндестік заңына сәйкес орфографиялық нормаға сай жазу
Сабақ мақсаттары:
Жалғаулар мен шылауларды ажырата білуге, оларды үндестік заңына, орфографиялық нормаға сай жазуға дағдыландыру.
Сабақ барысы: Сынып оқушылары:
1-топ. Қолбасшылар
2-топ. Ұшқыштар
3-топ. Пулеметшілер
4. топ. Барлаушылар
5. топ. Тілшілер
болып бөлінеді. Осы сөздердің тақырыпқа қатыстылығын ашады.
Тапсырма: тарих, әдебиет пәнінен білімдерін қолдана отырып әңгімелеу:
1-топ. Қолбасшылар – белгілі қолбасшылар
2-топ. Ұшқыштар – белгілі ұшқыштар
3-топ. Пулеметшілер – белгілі пулеметшілер
4. топ. Барлаушылар – белгілі барлаушылар
5. топ. Тілшілер – тақырыпқа қатысты «Еркін микрофон» сұхбаттасуын дайындау
Тапсырма:
Әр топ суыру арқылы мәтін таңдайды.
1. топ- жалғаулар
2. топ – шылаулар
3. топ – жалғаулықтар
4. топ – демеуліктер
5. топ - септеуліктер
оқу, Джигсо әдісі арқылы әңгімелеу.
Тапсырма: ҰОС жылдарынан сыр шертетін мәтіндер оқуға беріледі. Ғаламтор сайттарын пайдалану, ноутбукте немес А 3 қағазына таныстырылым дайындау
1-топ: командир, қолбасшы Бауыржанның бір ерлігі туралы
2-топ- ұшқыш Талғат Бигелдиновтың жауынгерлік шабуылы туралы
3-топ- пулеметші Мәншүктің ерлігі туралы
4-топ-Барлаушы – Қасым Қайсенов
5- топ - Ұлы Отан соғысы кезіндегі тылдағы халықтың ерлігі туралы
Бағалау критерийі:
1.Коммуникативтік жағдаятқа сай ресми сөздер мен тіркестер, дайын тіркестер мен терминдердісауатты қолдана алады;
2.Диалогке қатыса алады;
3.Ойын анық жеткізе алады.....
Сабақтың тақырыбы: 5- сабақ ЖЕҢІС КҮНІ ҰЛЫ ЕРЛІККЕ ТАҒЗЫМ
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме) ӘТН 1 Орфографиялық норма.
Жалғаулар мен шылаулардың ерекшелігін ескере отырып, үндестік заңына сәйкес орфографиялық нормаға сай жазу
Сабақ мақсаттары:
Жалғаулар мен шылауларды ажырата білуге, оларды үндестік заңына, орфографиялық нормаға сай жазуға дағдыландыру.
Сабақ барысы: Сынып оқушылары:
1-топ. Қолбасшылар
2-топ. Ұшқыштар
3-топ. Пулеметшілер
4. топ. Барлаушылар
5. топ. Тілшілер
болып бөлінеді. Осы сөздердің тақырыпқа қатыстылығын ашады.
Тапсырма: тарих, әдебиет пәнінен білімдерін қолдана отырып әңгімелеу:
1-топ. Қолбасшылар – белгілі қолбасшылар
2-топ. Ұшқыштар – белгілі ұшқыштар
3-топ. Пулеметшілер – белгілі пулеметшілер
4. топ. Барлаушылар – белгілі барлаушылар
5. топ. Тілшілер – тақырыпқа қатысты «Еркін микрофон» сұхбаттасуын дайындау
Тапсырма:
Әр топ суыру арқылы мәтін таңдайды.
1. топ- жалғаулар
2. топ – шылаулар
3. топ – жалғаулықтар
4. топ – демеуліктер
5. топ - септеуліктер
оқу, Джигсо әдісі арқылы әңгімелеу.
Тапсырма: ҰОС жылдарынан сыр шертетін мәтіндер оқуға беріледі. Ғаламтор сайттарын пайдалану, ноутбукте немес А 3 қағазына таныстырылым дайындау
1-топ: командир, қолбасшы Бауыржанның бір ерлігі туралы
2-топ- ұшқыш Талғат Бигелдиновтың жауынгерлік шабуылы туралы
3-топ- пулеметші Мәншүктің ерлігі туралы
4-топ-Барлаушы – Қасым Қайсенов
5- топ - Ұлы Отан соғысы кезіндегі тылдағы халықтың ерлігі туралы
Бағалау критерийі:
1.Коммуникативтік жағдаятқа сай ресми сөздер мен тіркестер, дайын тіркестер мен терминдердісауатты қолдана алады;
2.Диалогке қатыса алады;
3.Ойын анық жеткізе алады.....
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?